Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kalkedon Yayıncılık

Kalkedon Yayıncılık

• Kalkedon Yayıncılık Kitapları | • Kalkedon Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Kalkedon Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Kalkedon Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 138 kitap bulunuyor."Kalkedon Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ahmet Çakmak

Kalkedon Yayıncılık

Yorumlar: Ahmet Ünsal, Ahmet Tonak, Bülent Forta, Fuat Keyman, Galip Yalman, Gülten Kazgan, Haldun Gülalp, Hayri Kozanoğlu, Şaya Üşür, Korkut Boratav, Mustafa Sönmez, Nail Satılgan, Nail Satılgan, Nesrin Sungur, Oktar Türel, Saruhan Oluç ve Ufuk Uras. "Neo Liberalizme Karşı Ortak Savunma" başlığıyla yayına hazırlanan bu kitap, 21-..»»
Sean Martin

Kalkedon Yayıncılık

Simya yazılı tarihin ilk dönemlerinden beri yaşadığımız hayatın içinde olmuştur. Lao Tzu'nun hükümranlığındaki Çin'den, Mısır Krallığı'na; Büyük İskender'in Yunan İmparatorluğu'ndan, İslami fetih çağına, Endonezya Takımadaları'ndan, Viktoryen okültizminin karanlık çağını yaşadığı dönemlere kadar hemen he..»»
Gülgün Erdoğan Tosun

Kalkedon Yayıncılık

Temsili demokrasilerde sayısız işlev üstlenmiş olan siyasal partilerin örgütsel yapılarındaki en önemli unsurlardan biri, üyeleridir. Siyasi sistemlere ve partilere göre üyeliğin niteliği, türleri farklılaşsa da, üyeler, partilerin hazır kıtalarıdır. Siyasi partilerin toplumdan destek arayış sürecinde bütün yükün üyelerin o..»»
Kolektif

Kalkedon Yayıncılık

Yazarlar: Emel Baştürk Akça, Ebru Tönel, İlker Erdoğan, İlknur Hacısoftaoğlu, Canan Koca, Cihan Ertan, Aydan Özsoy, H. Bahadır Türk, N. Aysun Akıncı Yüksel, Hakan Erkılıç, E. Özlem Ataman, Arda Arıkan, Pınar Seden Meral, Gönül Demez, Vahit İlhan, Jeff Hearn, Douglas B. Holt ve Craig J. Thompson Elinizdeki kitap, erkeklerin erkek olma mücadelelerini ya da bu erkeklikten çaresizce kaçma çabalarını ..»»
Mehmet İnanç Turan

Kalkedon Yayıncılık

Marksizm'in felsefeye bakışı üniversitelerde gerçeğine uygun öğretilmediği gibi, birçok felsefe profesörü Marksizmin felsefî görüşlerini yaklaşık olarak yüz yıldır eleştiriyor. Sovyetler Birliği'nin yıkılmasından sonra Marksizme yapılan saldırılardan onun felsefî dünya görüşü de darbeler aldı. Türkiye toprağında bir zamanlar Marksizmin felsefî düşüncelerini savunmuş kimi felsefe profesörleri de on..»»
Deniz Yeşiltaş

Kalkedon Yayıncılık

Bale Bale Teknikleri Balerinler Baletler Bale Koreografları Bale Müziği Bestekarları Bale Eserleri Bale Toplulukları Modern Dans Modern Dans Tekniği Toplum Dansları Etnik Danslar Halk Dansları Klasik Doğu Dansları Dans Tiyatrosu Tarihsel Danslar»»
Deniz Yeşiltaş

Kalkedon Yayıncılık

Bale Teknikleri Balerinler Baletler Bale Koreografları Bale Müziği Bestekarları Bale Eserleri Bale Toplulukları Modern Dans Modern Dans Tekniği Toplum Dansları Etnik Danslar Halk Dansları Klasik Doğu Dansları Dans Tiyatrosu Tarihsel Danslar»»
Aydın Cıngı

Kalkedon Yayıncılık

Arap toplumlarının demokratikleşmeleri için iç dinamiklerin yanısıra Batı demokrasilerinin dış dinamik işlevi görmesi öngörülüyordu. Arap dünyası hapsedildiği despotizm kabuğunu bir türlü kıramazken; Batı, demokrasi çıtasını sürekli yükseltiyordu. Ama son birkaç yılda her şey altüst oldu; dünyanın görünümü adeta tersine döndü. Bugün Arap alemi demokrasi özlemini sokaklara dökülen kitlelerin haykır..»»
Michelle Le Blanc

Kalkedon Yayıncılık

Aydınlık ve karanlığın arasındaki sınırda, uyumak ve uyanmak arasında David Lynch'in dünyası bulunur. Bu dünya; gizemler ve keşifler, umutlar ve korkularla ve de düşlemekle dolu hem ürkütücü hem de harika bir yerdir; burada düşler hiç bitmez. David Lynch'in filmleri hem beyazperdenin hem de televizyonun en göze batan görüntü..»»
Nancy Holmstorm

Kalkedon Yayıncılık

Kimileri sosyalist feminizmin 1970'lerin bir ürünü olduğunu söyleyecektir. Kadın özgürlük hareketi içerisinde, Marksizmin, liberalizmin ve radikal feminizmin sorunlarına karşı teorik bir yanıt olarak çiçeklendiğini ve o dönemden bu yana kendisini gerek teorik gerekse de politik olarak fesh ettiğini iddia edeceklerdir. Ben bu gör..»»
Antonio Gramsci

Kalkedon Yayıncılık

"Antonio Gramsci'nin Hapishane Defterleri uzun zamandır Batı siyasal düşüncesinin en saygıdeğer metinleri arasındadır. Önemli bir siyasi figüre insani bir his kazandıran bu edisyon, onun Faşist bir hücrede biriktirdiği düşüncelerinin dokunaklı bir aktarımıdır." -Terry Eagleton- "Tamamıyla muazzam bir başarı... Bu eser Gramsci'nin projesinin..»»
Mustafa Eren

Kalkedon Yayıncılık

1960'lı yıllarda, Türkiye Komünizmle Mücadele Derneği'nin Genel Başkanlığı'nı yapmış olan İlhan Egemen Darendelioğlu, 16 Şubat 1969 günü gerçekleşen olayları, "Vatan ve Millet bütünlüğünü korumanın şeref ve haysiyetleri korumak olduğuna inanan şuurlu bir kitlenin komünizme ve anarşizme karşı Milli bir reaksiyonu" o..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.