Bir iyiliği yapan değil, iyiliği gören hatırlamalıdır. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kalem Yayınları

Kalem Yayınları

• Kalem Yayınları Kitapları | • Kalem Yayınları İletişim Bilgileri | • Kalem Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kalem Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 6 kitap bulunuyor."Kalem Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

Bugün birbuçuk milyarlık İslam ailesinin kaç ferdi Peygamber Efendimizi tanıyor? Bunun hesabını yapmamız zor ama şunu iyi biliyoruz ki; bu koca ailenin her ferdi O'nu (s.a.v) bilmektedir. O'nu bilenler çoğunlukatta ama tanıyanların o çoğunlukta olduğunu ne yazık ki söylüyemiyoruz. O'nu bilenler O'nun ne zaman doğduğunu, ne zaman vefat ettiğini, savaşlarını, çocuklarının isimlerini, hanımlarını, hi..»»
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

Bunun için inanan İnsanın temel derdi, "Vahyi Hayata Taşımak" olmalıdır. Tüm çabası, gayreti bu yolda olmalı, hayatının hiç bir karesini böyle bir idealden mahrum bırakmamalıdır. Vahiy, hayatının her alanına hakim olmalı, onunla yaşamalı ve onunla can vermelidir, Vahyin hayat kitabı olması için insanın önce bu kitabı tanıması gerekir. Taşımak için tanışmak lazım, insanın ilahî kitap ile tanışma..»»
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

İnsanoğlu var edildiği günden beri Allah'ın birleştirilmesini emrettiği bağları korumak ile mükelteftir. Bu bağlar İnsanın diğer varlıklarla ve kendisi ile kurması gereken bağlardır ve dört ana başlık altında incelenmelidir. - İnsanın Kendi nefsi İle ilişkisi - İnsanın Allah ile olan ilişkisi - İnsanın Eşya (evren) île ilişkisi - İnsanın İnsan ile olan ilişkisi Tabi bu ilişkileri düzenley..»»
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

Onlar, Müslümanlığımızın aynalarıdır. Vahyin oluşturmak istediği ideal insan modelinin hayal ve ütopya olmayan yaşanmış gerçekleridir. Allah Resulü'nün mübarek ellerinde yetişmiş yeryüzünün en nasipli insanlarıdır. Bir İnsan sarrafı olan Peygamberimizin oluşturduğu nübüvvet potasında işlenmiş, madenleri ortaya çıkarılmış, her biri hayatın farklı bir alanında zirveleşlirilerek abide bir şahsiyet ha..»»
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

Bugün birbuçuk milyarlık İslam ailesinin kaç ferdi Peygamber Efendimizi tanıyor? Bunun hesabını yapmamız zor ama şunu iyi biliyoruz ki; bu koca ailenin her ferdi O'nu (s.a.v.) bilmektedir. O'nu bilenler çoğunlukta ama tanıyanların o çoğunlukta olduğunu ne yazık ki söyleyemiyoruz. O'nu bilenler O'nun ne zaman doğduğunu, ne zaman vefat ettiğini, savaşlarını, çocuklarının isimlerini, hanımlarını, hic..»»
Muhammed Emin Yıldırım

Kalem Yayınları

Peygamberimiz'in (A.S.)Taifteki Duası : "Allah'ım; güçsüzlüğümü ve çaresizliğimi, insanların nazarında düştüğüm hor ve hakir durumumu ancak sana arz ve şikayet ediyorum. Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Sen zor ve sıkıntılı durumlarda olanların, zulüm altında zayıf düşürülmüş olanların Rabbi'sin. Benim de Rabbim ancak sensin. Beni kimlerin eline bırakıyorsun? Sen benî; zalim bir düşman eline ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.