Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Kahverengi Kitap

Kahverengi Kitap

• Kahverengi Kitap Kitapları | • Kahverengi Kitap İletişim Bilgileri | • Kahverengi Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Kahverengi Kitap isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Kahverengi Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Süleyman Dilmen

Kahverengi Kitap

İnsanın kendini değersiz ve yetersiz görmesi, herkes için geçerli olabilir. Az bir kısmı doğal olan stresin aşırı miktarda olması ve uzun sürmesi depresyona yol açabilmektedir. Dünyada her gün binden fazla kişi depresyon nedeniyle intihar etmektedir. ‘İman en büyük imkandır’ sözüne inanarak stres, korku, kaygı gibi sorunlara tevekkül ve ümit kavramlarıyla çözümler arayac..»»
Devrim Günlüğü

Kahverengi Kitap

***Cephe gerisinde mevzilerinde boylu boyunca yatan kınalı kuzular sessiz bir devrimin peşindeyken, kahrolsun Emperyalizm demeden, Emperyalizmin köküne şehit kanı dökmeye hazırlanıyordu. Sessizdi cephe, yer sessiz, gök sessiz; Semada melekler sessiz, dua da evlatlar, evde eşler, cephe de eli silah tutan babalar sessiz; Dedeler sessiz, nineler sessiz... Tüm karanlılığı ile kâinatı k..»»
Halide İncekara

Kahverengi Kitap

Bu kitap; İnsanlığı hak ettiği huzura ve özlediği dünyaya kavuşturmak, gönlüyle buluşturmak için; kavganın yerine uzlaştırmanın, tüketmenin yerine paylaşmanın, yok etmek yerine yaşatmanın, yer aldığı bir dünyaya; ***gönüllüler dünyasına*** davet etmek için yazıldı. Zira ben; İnsanlığın kaderini, gönüllülerin değiştireceğine inanıyor, sayılabilen ve ölçülebilen her şeyin gücünün bittiği yerde, gönü..»»
Musa Yaşaroğlu

Kahverengi Kitap

***Şiir için edebiyat için süs, çerez diyenler var. Karnı tok, sırtı pek milletlere göre bu söz belki doğrudur. Libas hizmetini gıda vazifesini görmeyen edebiyat bize hiçbir şey söylemez. Hele, ***Sanat sanat içindir*** gibi yüksek nazariyeler bizim idrakimizin pek fevkindedir!..*** ***Bu vatan bizim, biz bu toprağın harcıyız; lâkin hayat meşgalemiz için bize kapılar kapalı olduğundan, pek iste..»»
Mustafa Sabri Beşer

Kahverengi Kitap

***Susmanın asaletiyle ve tevekkülün bitimsiz nimetiyle kuşandığında kırgın yüreğim, bir dilekçe doğurur tüm duygularım akıp gittiği yerde... İstesem de istemesem de ah etsem de etmesem de, insan kalbinin zembereği titrediğinde titrer kâinat, titrer kalbimin üzerindeki el... İçli bir dua olur o iç çekişler, hiç bir şeyi zayi etmeyen elbet ziyan etmez benim gönlümü... Ömür bir göç hikâyesiyse eğer,..»»
Sevda Kıdeyş

Kahverengi Kitap

Şimdi sus'sak da olur!... Anlatır nasılsa; eline geçen bir çiçeğin özü, ayağına batan sızısı dikenin, çocuğun kaçışı, yılların ağlayışı... Farkındaysak! Hüthüt kuşları da çok anlatmış. Belkıs kanmış hatta Süleyman sesini kanatlarına sürmüş, Züleyha ağlamış, taş bölünmüş İsmail'e, dağ delinmiş Meryem'de susmuş Bilemezsin! Öteden gelen bebeğin dilindekini... Gömleğin nişanesi önde mi arkada mı ..»»
Senai Demirci

Kahverengi Kitap

***Bir ağaç gölgesi, hepsi bu!*** dediğinden beri Elçi'nin, Kaç yolcu geçti dünyadan, kaç gölge uzaklaştı. Gölgeye kanan yolcudan gölge de kaçtı. Yolcu değil sadece, yol da gölgesiz kaldı. (Tanıtım Bülteninden) »»
Senai Demirci

Kahverengi Kitap

Önümde bir kapı göremiyordum. Kapı olsa bile, binlerce kapı olsa bile, hepsi sımsıkı kapalı olsa bile, korku ve endişenin kokusu sızamazdı yanıma, gam ve kederin nefesi sokulamazdı ân'ıma. Öyle yumuşak, öyle sıcak, öyle kucaklayıcı, öyle onaylayıcı ki o ses... Âşina bir çağıltı gibi serince aktı kalbime. Yakın, çok yakın bir dokunuş gibi çocuk yanaklarıma. Halıya dokunur dokunmaz kadifeleşen..»»
M. Ferhat Fırat

Kahverengi Kitap

Sultan II. Abdülhamid Han dönemi, hiç şüphesiz ki dağılmaya yüz tutmuş Osmanlı'da ayakta durabilmenin son temsilcisi olmuş bir dönemdir. Bu temsilcilik vazifesini de tam 33 sene sürdürmüştür. Osmanlı İmparatorluğunun hızlı bir dağılma yaşadığı bu kritik dönemde 33 sene deha bir yönetimle hiçbir kayıp vermeden devam etmiştir. Sultan II. Abdülhamid Han, dirayet ve kabiliyetiyle bu dönemi tarihin say..»»
Hüseyin Gülerce

Kahverengi Kitap

Günümüz dünya düzeninde en önemli güçlerden biri sivil toplum kuruluşlarıdır. Bu kuruluşlar; insanların yararına olacak hareketi merkeze alarak hizmet etmesi durumunda topluma yararlı bir şekil alabilir. İşte bu minval üzere yola çıkmış fakat bu yolculuk boyunca çeşitli değişimlere uğramış bir Cemaatin perde arkasındaki oyuncu ve oyunlarını gün yüzüne çıkartmak değişmez doğruları olan insanları..»»
Hayati İnanç

Kahverengi Kitap

İçinde bulunduğumuz modern çağda öyle bunaldık, modern kültür adıyla savrulduğumuz kültürsüzlük içinde öyle daraldık ki asûde zaman ve mekanlardan bir teselli arar olduk. Hayhuy içinde hayatın manasını da lezzetini de yitirip yarış atı gibi sadece koşuyoruz. Telaşla ve anlamsızca. Mutlu olmak için yaptıklarımız ve edindiklerimiz ise mutluluk vermek şöyle dursun, sırtımıza ayrıca yük oluyor. ..»»
M. Sıddık Faruki

Kahverengi Kitap

Efendimiz (s.a.v.), bütün yönlerde zirveyi aşmıştır. O, nübüvvet vazifesini tebliğ etmede eşsiz olduğu gibi temsilde de eşsizdi. İbadet ve kullukta eşi menendi olamayan Efendimiz (s.a.v.) aynı zamanda hem baba hem aile reisi hem de erkanı harptı. İnsanlığı yeniden insanlıkla buluşturan rehber-i ekmel (s.a.v.) duasıyla da insanı hayret ufkuna çıkarmıştır. İbadet yönüne, temsil yönüne, tebliğ yö..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.