İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kafe Kültür Yayıncılık

Kafe Kültür Yayıncılık

• Kafe Kültür Yayıncılık Kitapları | • Kafe Kültür Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Kafe Kültür Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Kafe Kültür Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Kafe Kültür Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Stanley Milgram

Kafe Kültür Yayıncılık

İtaatin Sınırları Var mı? İtaatkârlığın mekanizmalarını konu alan bu ünlü yapıtın yazarı Stanley Milgram, sosyal psikolojinin en önemli ekol isimlerindendir. Bu çalışmasında, Nazi Almanyasındaki soykırımdan etkilenerek - özellikle Adolf Eichmann - tasarladığı deneyler yer almıştır. Milgram; deneylerine, Adolf Eichmann'ın yargılanmasından kısa sure sonra başladı. Nazi Almanyasında akıllara ta..»»
Jean Philippe Ravoux

Kafe Kültür Yayıncılık

Hiç düşündünüz mü? Küçük Prens nasıl 20. yüzyılın en büyük felsefi öğretisi haline geldi? Bir çocuk, bir pilot, gül, tilki, koyun ve yılandan oluşan kahramanlarıyla ilk başlarda bir çocuk edebiyatı yapıtı olarak nitelendirilen Küçük Prens'i filozoflar asla derinlemesine incelememişlerdi. Küçük Prens, 100'den fazla dünya diline çevrildi, 70 yıldan fazla bir zaman içinde kutsal kitaplar kadar..»»
Jean Cormier

Kafe Kültür Yayıncılık

14 Haziran 1928'de Rosario, Arjantin doğumlu Ernesto Guevara, Fidel Castro ve diğer 80 devrimciyle birlikte Küba'ya diktatör Batista'ya karşı savaşmak için 2 Aralık 1956 günü Küba'ya ayak bastığında sadece bir hekimdi. Cesareti, silah arkadaşlarına gösterdiği yakın ilgi ve çatışma yeteneği onu kahraman bir gerilla yaptı ve ona CHE dediler. Barbudos zaferinden sonra, Ocak 1959'da devlet yönetiminde..»»
Kolektif

Kafe Kültür Yayıncılık

Bilgi çağında her şeyin biraz da atası olan Voltaire'i es geçemeyeceğiz. Kitaplarımızın her durağında onu sayıklamayı borç biliyoruz. Bu sözlük onun hatırasıdır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Kafe Kültür Yayıncılık

Melekler saymakla bitmez. Hepsine melek dediğimiz halde çeşitleri ve kimlikleri o kadar çok ki. Gökyüzünün işine karışılmaz... (Tanıtım Bülteninden) »»
Halil Cibran

Kafe Kültür Yayıncılık

***Edebiyat tarihinde böylesi etki yaratmış bir kitap ve yazar tanımıyorum. Ermiş ve birçok kitabı bazı okurları için kutsal kitaplar gibidir. Çoğu okuru da el altından yasak ve lanetli bir yazar okur hissine kapılır. Bu marjinal okurların yüze yakın dilde ve yüzlerce milyon kişi olarak bunu yapmaları büyük bir gerçektir.*** AMIN MAALOUF ***20. yüzyılın William Blake'i...*** AUGUSTE RODIN..»»
Fikriye DuruAycan Türk

Kafe Kültür Yayıncılık

Futbol sadece futbol değildir. Son zamanlarda bu sözü çok duymaya başladık. Futbolda bütçeler ve rekabet arttıkça kültür ve felsefe analizleri daha da çok yakıştırılır oldu ona. Peki ya futbol nedir? Av ile avcının, gladyatör ile imparatorun modern şiddet alanı mı yoksa günümüzün yeni popüler filozoflarının hepimizi top gibi peşinden koşturacağı yeni bir ruhsal gelişim merkezi mi? (Tanıtı..»»
Nathalie Sarraute

Kafe Kültür Yayıncılık

Nathalie Sarraute'un dört denemesinden oluşan Kuşku Çağı ilk kez kitap olarak 1956 yılında yayımlandı. Dönem olarak Fransa'da ve dünyada Yeni Roman akımının sürdüğü ve etkilerinin yaşandığı bir ortamda bu kitap çok ses getirdi. Kitap aynı zamanda Yeni Roman ekolünün ilk teorik çıkışı sayılmaktadır. Nathalie Sarraute, kendine özgü kavramlar geliştirdiği denemelerinde özellikle genç yazarlar ü..»»
Muammer Yüksel

Kafe Kültür Yayıncılık

Tanrı Âdem'i neden cezalandırmasın? Onun soyunu dünya yüzüne aklanmaları için attığında cennetten bembeyaz bir taş daha düşmüştü: Hacer-ül esvet bu taşın adı. O ki insanların günahları nedeniyle kapkara olan taş. Âdem büyük bir acı içinde zürriyetine atıldıkları cennetin yolunu göstermek için bir kitap yazdı, ama sonra gördü ki nesli büyük bir inkârın içinde neden cennetten atıldıklarını unutt..»»
Henry David Thoreau

Kafe Kültür Yayıncılık

***En büyük Amerikan anarşisti...*** -Emma Goldman- ***Bu cesur New England'linin vergi ödemeyi reddetmesi ve Meksika topraklarına köleliği yayacak savaşı desteklemek yerine hapse girmeyi seçmesiyledir ki şiddetsiz direniş teorisiyle ilk teması sağladım.*** -Martin Luther King- ***Yıllar önce, Amerika'da Henry David Thoreau adında büyük bir adam yaşardı. Onun yazıları milyonlarca kişi tar..»»
Henry David Thoreau

Kafe Kültür Yayıncılık

***Yürümek*** Henry David Thoreau'nun önemli eserlerinden. 1851-1860 yılları arasında Thoreau ***Yürümek***i seminerlerinde defalarca okumuş, daha sonra kaleme alacağı eserlerinin tohumunun burada atıldığını her zaman dile getirmiştir. ***Yürümek***in kaleme alındığı dönemde Thoreau başka bir eser üzerinde daha çalışıyordu. ***Yaban*** adını verdiği bu eseri konferanslarında ***Yürümek*** ile ark..»»
Kolektif

Kafe Kültür Yayıncılık

Roman yazmak en az roman okumak kadar bir kent kültürü davranışı haline geldi. Sadece yaşamınızdaki olaylarla yetinmeyip başkalarının yaşamlarına da kent yaşantısı içinde bakmak ve onları da anlamak zorundayız, ki bu büyük kalabalıkta kimiz, neyiz, ne yapmalıyız daha iyi anlayalım. 2013'te ilk kez ürünleşen ve tutkulu ***roman'yak***lardan çok ilgi gören Roman Ajandası, 2014'te, kent yaşamı karşıs..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.