Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kâinat Kitaplar

Kâinat Kitaplar

• Kâinat Kitaplar Kitapları | • Kâinat Kitaplar İletişim Bilgileri | • Kâinat Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Kâinat Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Kâinat Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Gökhan Zafer

Kâinat Kitaplar

Hikayeler vardır, bitirdiğinizde üzerine iki damla gözyaşı dökülen... Bir solukta okunacak kadar kısa; Yüreğinize dokunacak kadar uzun,boğazınıza bir şeyler düğümleyecek kadar sizi, bizim hikayemiz diyecek kadar hepimizi anlatan. İşte o hikayeler gözyaşı hikayeleridir. Bu kitapta yüreğinize dokunacak, gözyaşlarınızı tutamayacağınız, içinde kendi hayatınızdan bölümler bulacağınız..»»
Özkan Köse : Kitap+CD |

Kâinat Kitaplar

Eğitim VCD'si Hediyeli... Bir Karadeniz oyunu olan Kolbastı son aylarda bölge dışına da çıkarak Türkiye'yi hatta Avrupa'yı dahi etkisine almış görünüyor. TV programlarının hemen, hemen hepsinde içeriği ne olursa olsun, her programda Kolbastı oynayan insanlara rastlamak mümkün. Magazinden habere, eğlenceden, dizilere; her yerde Kolbastı çılgınlığı yaşanıyor. Bununla beraber bir t..»»
Nazan Şara Şatana

Kâinat Kitaplar

***Çok uzaklarda bulutlar siyahtır, karadır bilir misiniz? Fırtınalar canınızı yakar, üşürken yanarsınız! Onlarda karanlıktır hisseder misiniz? Rüzgâr sizi zavallı kılar, Savurur ***savurur*** Savurur Çalar herkesten alır, uzaklara taşır. Ağlarsınız - Ağlarsınız - Ağlarsınız Yaşarsınız da! Sorarsınız, yaşamak sadece nefes almak mıdır? Sonra kapılar açılır, kapılar kapanır*** Ara yerl..»»
Mustafa Arslan

Kâinat Kitaplar

Başka yere gitsek de olacağız hep kapında Kabul görünceye kadar senin yüce katında Ayrılmak ne zor zevkinden sonra selamlaşmanın İçimizi yakar üzüntüsü vedalaşmanın Yerler ve gökler şahit olsun sana olan ahdim İşte yüreğim, ediyorum onu sana takdim Kubbe-i Hadra'ndan ayrılırken gözlerim yaşlı Aşacağımız Akabeler var yolları taşlı Bedenen ayrılsam dahi hep senin yanında..»»
Hüseyin Karababa

Kâinat Kitaplar

Kitaptaki konular kitabın ismi ile yakın ilişki içindedir. Bilindiği gibi dinlerin gönderiliş gayesi insandaki potansiyeli iyiye, doğruya ve güzele yöneltmektir. Kötüyü tanımlanmakla birlikte kötülüklerden kurtulmanın yolları da gösterilmektedir. Asıl olan ise iyiliklerin davranış haline dönüştürülmesini fert planında gerçekleştirerek, fertlerden meydana gelen toplumu kutsîler ordusu ..»»
Taner Çakıl

Kâinat Kitaplar

Yaşıyoruz! Hayatımız boyunca çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Hayatın akışı içerisindeki bu sıkıntıların bize asıl olan imanımızı nasıl da unutturduğunu gözler önüne koyan bu eserde; Yaşantımız içerisinde kaile bile almayacağınız beklide hiçbir zaman dikkat etmeyeceğiniz bir zaman dilimi olan saniyelerin aslında ne kadar önemli olduğunu sizlere hatırlatacaktır. Genç bir kardeşi..»»
Mustafa Arslan

Kâinat Kitaplar

Mukaddes değerler, davası adına gerektiğinde bazen deve sırtında, bazen at üzerinde doğup büyüdüğü beldeleri terk ederek gurbete giden insanların omuzunda bayraklaşmıştır. Bu mukaddes göç, yapılan baskılardan inandığı değerleri yaşayabilmek için olduğu gibi, daha sonraki dönemlerde ise, gönlünün ilhamlarını muhtaç gönüllere boşaltmak için de yapılmıştır. Ahir zaman insanına bir k..»»
Mustafa Arslan

Kâinat Kitaplar

Okuyup bilgi edinmek çok önemli bir husustur. Fakat hayatta bilginin yanında, seyahatlerde insanın tecrübe kazanmasında önemli bir amildir. Kitap okuyup her gün yeni ilimlerle kendisini donatmak şüphe yok ki, çok önemli bir iştir. Sadece kitap sayfaları arasında boğulup gerçeklerden kopuk yaşayanlar halkın gerçek gündemini yakalayamazlar. İkisini birleştirmek insanın ufkunu açar. Düny..»»
Mustafa Arslan

Kâinat Kitaplar

Geçmişte yaşanmış olaylar ve şahısların hayatları, geleceği aydınlatmak için okunur. Eğer tarihe mal olmuş kişiler ve olaylar sadece öğrenmek için okunuyorsa bunun hiçbir faydası ve manası yoktur. İşte Hazreti Mevlana'nın hayatı ve eserleri mütalaa edilip, ihtilaflar yapılırken yukarıda bahsedilen nokta gözden uzak tutulmamalıdır. Aradan sekiz asır geçmesine rağmen Hazreti Mevlana'..»»
Mustafa Arslan

Kâinat Kitaplar

Kitapta; evde, sokakta, çarşıda, işyerinde, trafikte seyrederken, maddi ve manevi yönü itibariyle karşılaşılabilecek tüm olaylarda, toplum hayatının istenilen seviyeye ulaşması ve daha huzurlu bir yaşam için seçilmiş misaller vardır. İnsanların başına her ne gelirse umumiyetle diline hakim olamamaktan kaynaklanır. Hâlbuki Allah insana bir dil, iki kulak vermiştir; az konuşsun ço..»»
Salih Bute

Kâinat Kitaplar

Bu Eser Hazreti Adem'den Hazreti Muhammed (sav)'e , Asr-ı Saadetten asırların başında taç misali duran Mürşid-i kamillere, rical-i devletten spor dünyasına, erbab-ı san'attan, musiki üstadlarına kadar, hayatın içinden örneklerle süslenmiş nadide bir eserdir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gencay Acar

Kâinat Kitaplar

Karanlık bir tüneldeyim sanki. Göz gözü görmüyor. Ruhumun karanlıklarını aydınlatacak bir ışık arıyorum yüreğimde kalan minicik son umudumla. Her şeye, evet her şeye rağmen ışığı görebileceğimi düşlüyorum, bu karabasandan kurtulacağımı, aydınlık, pırıl pırıl bir gökyüzünde o azgın dalgalardan kurtulmuş olmayı hayal ediyorum. Biraz güçlenip kavanoz kapaklarını açmayı, sevgiyle harmanla..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.