Sükutumdan dolayı kendimden başka kimse kabahatli değildir. En büyük düşmanım ben idim. NAPOLEON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İzdüşüm Yayınları

İzdüşüm Yayınları

• İzdüşüm Yayınları Kitapları | • İzdüşüm Yayınları İletişim Bilgileri | • İzdüşüm Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İzdüşüm Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 41 kitap bulunuyor."İzdüşüm Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
J. Dudley Andrew

İzdüşüm Yayınları

Biçimci gelenek temsilcileri Munsterberg, Arnheim, Eisenstein ve Balâzs`a; gerçekçi kuramcılar Kracauer ve Bazin`e; ve Fransız Kuramcılar Mitry, Metz, Ayfre ve Agel`e ait sinema kuramları.

Sinema kuramları tarihi, düşüncelerimizi zenginleştirecek ve içinde bulunduğumuz zamana nasıl ulaştığımızı anlayabilmemiz için önemli bir kaynak olacaktır.

Quarterly Revew fo film Studies »»

Frank Thilly

İzdüşüm Yayınları

YUNAN VE ORTACAG FELSEFESI»»
Metin Toprak

İzdüşüm Yayınları

YENI IKTISAT»»
İsmail Berdu Olgaçay

İzdüşüm Yayınları

TASMALI CEKIRGE»»
Hüseyin Akyol

İzdüşüm Yayınları

STIGLITZ MELEK MI SEYTAN MI?»»
Ömer Çaha

İzdüşüm Yayınları

SIVIL TOPLUM AYDINLAR VE DEMOKRASI»»
Paul Rotha

İzdüşüm Yayınları

SINEMANIN OYKUSU»»
Edward Dmytrk

İzdüşüm Yayınları

SINEMADA YONETMENLIK»»
Edward DmytrykJean Porter Dmytryk

İzdüşüm Yayınları

Yönetmen Edward Dmytryk, Sinemacılık Üzerine adlı eserinin bir bölümü olan Sinemada Oyunculuk`ta oyunculuk teknikleri konusuna eğiliyor. Bu yönetmenin oyuncudan neler beklediğinin ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı kitapta sinema oyuncusu olan eşi Jean Porter Dmytryk sık sık söze karışıp deneyimsiz oyuncular için pratik öneriler getiriyor, oyuncuya hazırlanmasını kolaylaştırcak küçük senaryolar ..»»

Edward Dmytrk

İzdüşüm Yayınları

SINEMADA KURGU»»
Paul RothaRichard Griffith

İzdüşüm Yayınları

Sinemanın gereksinim duyduğu şey, yeni fikirler, yeni temalar, yeni ve hevesli çalışanlar, kamera ve mikrofunun yeni kullanım yolları, yeni esinlemeler ve yeni motiflerdir. Bu, konulu filmler için olduğu kadar, belgeseller, haber yapımları için olduğu kadar, belgeseller, haber yapımları için de geçerlidir. Geçmişte film üretiminin standartlaşmış ve kitlesel üretmi modeli yapısına sahip bir süre..»»

Andre Bazin

İzdüşüm Yayınları

André Bazin`in etkisinin yıllar boyunca eksilmeden süreceğine kuşku yok. Bir gün sinema yok olsa bile, onun yazıları yaşayacak, kim bilir belki de gelecek nesiller sinemayı onun yazarlarından öğreneceklerdir. Onun yazıları ışığında insanoğlu kafasında, dörtnala koşan atları, güzel bir yıldızın yakın çekimini ya da ölen bir kahramanın kımıldayan gözünü, bir perde üzerinde hayal etmeyi deneyecekt..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.