İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İsim Yayınları

İsim Yayınları

• İsim Yayınları Kitapları | • İsim Yayınları İletişim Bilgileri | • İsim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İsim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 24 kitap bulunuyor."İsim Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Serdar Koçak

İsim Yayınları

Amerika, İsrail, İngiltere, Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimi!.. Ermeni terör örgütleri ve PKK!.. Ne istiyorlar? Türkiye Avrupa Birliği'ne girmeye çalışıyor. Çığlık'ta yayımlanan fatoğrafları ve belgeleri incelemeksizin Avrupa Birliği yolunda olduğu iddia edilen Türkiye'nin büyük bir sis perdesinden oluşan serüveni anlaşılamaz. Yalan ..»»
İsmail Köylü

İsim Yayınları

Hasan eve doğru yürürken, bu işin parkları gezerek bir sonuca varamayacağını düşündü. Park gezintilerine artık bir son vermesi gerekiyordu. Ankara'nın en yaşanılır yerleri parkları olsa ne yazardı, neyi değiştirirdi? Eğer çirkinlikler detaylarda gizli ise, güzellikler zaten yüzeyseldir! Bu yüzden parkların güzelliği Hasan için hi&ccedi..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

Bu kitapta Osmanlı tarihinden ilginç bir kesit bulduğunuz gibi, şu soruların yanıtını da bulacaksınız: - Sadrazamının başını kestiren ilk padişah kimdi? - Kendisine "siyah kürk" armağan edilen sadrazam ne oldu? - Süzme bal dolu, sık dokunmuş kıl heybenin içindeki o ürkütücü şey neydi? - Yavuz Sultan Selim sadrazamının çadırını neden başı..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

Bu kitabı altmış yıla yakın bir süredir sürdürdüğüm gazetecilik mesleğime karınca kararınca bir hizmet amacıyla kaleme aldım... Kitabın, tüm meslek mensubunu, gazeteciliğe hazırlanan herkesi, yazılı basınla ilgilenen herkesi ilgilendireceğine inanıyorum. Kitapta ansiklopedik bir sistemle şu konu ve kavramlara yer verdim: - Gazeteler - Dergiler - Gazeteciler - Kurumlar..»»
Muzaffer Andaç

İsim Yayınları

Elinizdeki bu kitap bir devrimin habercisidir. Bu devrim son iki büyük kitabi din olan Hıristiyanlıkla Müslümanlığın bir noktada birleşeceğini, daha açık bir ifade ile, sevgiyi arayan Hıristiyanlığın, Hz. İsa’nın Tanrı ve Tanrının oğlu iddiası gibi bazı dogmalardan vazgeçerek aslına döneceğini, yani İslam’a yaklaşacağını, hatta İslam’la b&uu..»»
Önder Güney

İsim Yayınları

Medyanın Vazgeçemediği Hayatlar • İguana’yı, dünyada ilk kez laboratuvarda üreten ünlü jönümüz kimdir? • Oyuncu İzzet Günay, Zeki Müren’e şoförlük yapmış mıdır? • Sinemadan sahneye, sahneden sinemaya geçen ünlüler kimlerdir? • Hangi pop müzik şarkıcısı, daha önce müezzinlik..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

İşte sizlere: 77 bitki 123 hayvan ile ilgili Tam 992 bilmece!... Sanırım bunlardan bazılarını biliyorsunuz... Ama, bilmedikleriniz, ilk kez karşılaşacaklarınız o kadar çok ki; okuyunca bize hak vereceksiniz... Küçük, büyük herkesin ilgiyle okuyacağına inandığımız kitabı, çocuk edebiyatı dalında da çok sayıda yapıtı olan çok yönlü yazar Erdoğan Tokmakçıoğlu, titizlikle hazırlandı... Beğeneceksin..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

İnanılmaz olaylar ve kişiler! Marjinaller, orijinaller, bir tuhaflar! Lüzumlu, yarı lüzumlu ve de lüzumsuz bilgiler! Tüm antilop dünyasını içeren geyikler! Yanlış doğrular, doğru yanlışlar, doğanın gariplikleri! Bizden ve dünyadan "şaka gibi" gerçekler! Tarihin güleç yüzü! "İster inan, ister inanma"lar! Olsa da olur, olmasa da olurlar! Bizde ve dünyada kimi "ilkler"! Bol bol Osmanlı! Sarsıcı, şo..»»
Oktay Güldüren

İsim Yayınları

Önder Güney

İsim Yayınları

İguana'yı, dünyada ilk kez laboratuvarda üreten ünlü jönümüz kimdir? Oyuncu İzzet Günay, Zeki Müren'e şoförlük yapmış mıdır? Sinemadan sahneye, sahneden sinemaya geçen ünlüler kimlerdir? Hangi pop müzik şarkıcısı, daha önce müezzinlik yapmıştır? Hangi ünlü, hangi etnik kökene sahiptir? Nükhet Duru bugün yaşıyorsa, hayatını kime borçludur? Eşi tarafından öldürtüldüğü iddia edilen, erkek sin..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

Bu kitapta Osmanlı tarihinden ilginç bir kesit bulduğunuz gibi, şu soruların yanıtını da bulacaksınız: - Sadrazamının başını kestiren ilk padişah kimdi? - Kendisine "siyah kürk" armağan edilen sadrazam ne oldu? - Süzme bal dolu, sık dokunmuş kıl heybenin içindeki o ürkütücü şey neydi? - Yavuz Sultan Selim sadrazamının çadırını neden başına yıktı? - Mızrağın ucunda dolaştırılan kesik baş kim..»»
Halil Atılgan

İsim Yayınları

Kader parayla satılmıyor ki iyisini alalım. Enflasyonu yok etme formülü: Öldürüp kaza süsü verelim. İnat etme gökyüzü benim kadar ağlayamazsın. No woman no drive. Karanlığın efendisi olacağıma, aydınlığın kölesi olurum. Acele hostes aranıyor. Müjde kızlar bu yıl yine bekârım. Zıvanadan az önce çıktım. Yoldayım geliyorum. Ömür biter, muhalefet bitmez. Sen sus, liderin konuşsun. Yiğit..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.