Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Işık Akademi Yayınları

Işık Akademi Yayınları

• Işık Akademi Yayınları Kitapları | • Işık Akademi Yayınları İletişim Bilgileri | • Işık Akademi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Işık Akademi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor.
Güzel ve kalıcı kitaplar yayımlamak niyetiyle kurulan Yeni Akademi Yayınları, insan merkezli bir yayın anlayışıyla yola çıkmıştır. İnsanımızı, yitirdiği değerleriyle buluşturmayı hedeflemektedir. Onun ilim ve kültür hayatını zenginleştirecek yayınlara imza atmak için kurulmuştur. Yeni Akademi Yayınları, kendisine en önemli hedef olarak, son dönemlerde oldukça ırgalanan Ehl-i Sünnet düşüncesine sahip çıkmayı ve bu uğurda kitaplar neşretmeyi seçmiştir. Yayınevi, Sünnî düşüncenin asırların getirdiği her türden tortuya gerekli cevabı verecek bir dinamizme ve canlılığa sahip olduğunu bilmektedir. Ona göre, yapılacak ve yapılması gereken, Sünni düşüncedeki bu dinamik unsurları çağın suyu ile sulamak ve yeni filizler vermesini temin etmektir. Yeni Akademi Yayınlarının, neşredeceği eserlerde aradığı özelliklerin başında Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın ilmî disiplini, çağını kucaklayan ve hatta zaman zaman çağının önünde giden anlayışı ile Ahmed Naim merhumun aşk ve heyecanını buluşturması gelmektedir. İnsanımızla buluşturacağı çalışmalarda, ne ilmîlikten taviz vermeyi ve ne de aşk u heyecandan vazgeçmeyi düşünmemektedir. Yukarıda ifade edilen yayın anlayışının mücessem şekli olarak da, iki yıl gibi kısa sürede yayınladığı 50'den fazla eseri göstermektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Suat Yıldırım

Işık Akademi Yayınları

Bu kitap; Kur'ân ilimleri, tefsir usulü, tefsir, Hz. Peygamber'in (s.a.s.) Kur'ân'ı tefsiri, makbul tefsir metodu, Kur'ân'ın i'câzı yani mucizevî özellikleri, üslubu, Kur'ân'ın muhtevası ve kapsamı, mealde aranan vasıflar, kişinin Kur'ân ile özel iletişimi, Allah Teâlâ hakkında çoğul "Biz" zamirinin kullanılması, Kur'ân'ın emrettiği başlıca ibadetlerin hikmetleri, Kur'ân'ın bilimsel keşiflere yer ..»»
Suat Yıldırım

Işık Akademi Yayınları

Prof. Dr. Suat Yıldırım hocamızın ilmî hayatı boyunca çeşitli yerlerde yayımladığı makaleleri ihtiva eden eserin 1. cildinde, Kur'ân ilimleri ve tefsir usulü ile ilgili makaleler yer almaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Suat Yıldırım

Işık Akademi Yayınları

Kainatın biricik Haliki Rabbimiz kendisini en güzel Kur'an-ı Kerim'de tanıtmıştır. Kur'an başından sonuna taranınca, O'nu nasıl tanımaz, O'na nasıl ibadet etmemiz gerektiği bilinmiş olur. Ayrıca Kur'an bize, yaratıcı olmanın ayırıcı vasıflarını tanıtıyor ve bu vasıfları taşamayan putlar veya insanların tapındığı benzeri varlıkların yaratıcı olamayacağını gösterir. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Ali Bulaç

Işık Akademi Yayınları

Bu çalışmada tarih, toplum, kültür, medeniyet ve gelenek gibi anahtar terimler ele alınarak İslâm ve batıda gelişen tarih ve toplum felsefeleri arasındaki farka değinilmeye çalışılmıştır. Kitabın ilk bölümünde batılı tarih felsefeleri özetlenmiş, ikinci bölümde "toplum" kavramı üzerinde durulmuş, üçüncü bölümde "Kültür ve Medeniyet" kavramları yeniden değerlendirilmiştir. Son bölümün konusu ise ..»»
Ali Bulaç

Işık Akademi Yayınları

İslam'da din ve felsefe ya da vahiy ve akıl arasındaki ilişki ile, Hristiyan Avrupası'nın özel şartlarında din ve bilim ya da iman ve akıl arasında yaşanan şiddetli çatışma sırasında formüle edilen düşünceler, insanlık tarihinde yepyeni bir tefekkür alanının ortaya çıkmasına yardım etmiştir. Bu tartışmanın etkisi ve canlılığı hala devam etmektedir. Batıda gelişen bilimsel hareket ve onu mümkün k..»»
Ali Bulaç

Işık Akademi Yayınları

Modern hayatın vaat ettiği yeryüzü cennetini kurma hayali artık çok gerilerde kaldı. Kimlikler alanında yaşanan patlama, farklı grupların başkalarına ilişkin değişen tutumları, sorunun çok daha derinlerde olduğunu gösteriyor. Yazar, yeni sorular sormak ve verimli bir tartışma ortamına zemin hazırlamak amacıyla kaleme aldığı Modern Ulus Devlet kitabında; sorunun temelindeki modernlik ve bunun t..»»
Şehmus Demir

Işık Akademi Yayınları

Kur'an-ı Kerim'in dünya kavramına yüklemiş olduğu mana daha çok dinî muhtevalıdır; yeryüzü, küre-i arz gibi tanımlamaların Kur'ân'daki karşılığı 'dünya' değil, 'arz'dır. Ölüm ötesi hayatı ifade etmek içinse Kur'ân'da âhiret kelimesi kullanılmıştır. Elinizdeki kitap, dünya ahiret bütünlüğünün önemini vurgulama adına, bir Müslüman'ın, dünya ve âhirete nasıl bir perspektiften bakması gerektiği, din..»»
Kolektif

Işık Akademi Yayınları

9-10 Ekim 2010 tarihlerinde Yeni Ümit ve Hira Dergileri tarafından düzenlenen ve İstanbul Çemberlitaş Fırat Kültür Merkezi'nde "Peygamber Yolu" adı altında yapılan sempozyum, İslâm âlimlerini, akademisyenleri, kanaat önderlerini ve pek çok insanı bir araya getirdi. Sempozyumda Peygamber Yolu'nun inanç manzumesinin temel esaslarından (tevhid, kader, ismet-i enbiya gibi), muamelatta ihtiyaç duyula..»»
Servet Armağan

Işık Akademi Yayınları

İslâm, Allah ile kullar arasındaki münasebetleri tanzim için gönderilmiş en son dindir. Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (sas) gelen bu Din; Kur'an ve Sünnet'e dayanmaktadır. Bu iki kaynaktan nebean eden İslam Hukuku, asırlardır kendisine mensup farklı coğrafi bölgelerdeki insanların hem dünya hem de âhiret mutluluklarını sağlamaktadır. İlahi bir kaynağa dayanan ve üzerinde yapılan araştırmalarla gü..»»
Mehmet Akif Enderun

Işık Akademi Yayınları

Sinemanın yıkım gücü nispetinde yapım gücü de olan bir iletişim aracı olduğundan bahsediliyor ve sinema sanatının din eğitiminde nasıl kullanılabileceği hususu gösterime giren sinema filmleri özelinde anlatılıyor. Sinemanın bir toplumun ahlak yapısını nasıl sarstığını ve sinemanın bir eğitim aracı olarak da kullanılabileceğini öğrenmek için okunur. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.