Sevdiğini elde edemezsen, elde ettiğini sevmeye çalış. CORNEİLLE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İş Bankası Kültür Yayınları

İş Bankası Kültür Yayınları

• İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları | • İş Bankası Kültür Yayınları İletişim Bilgileri | • İş Bankası Kültür Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İş Bankası Kültür Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 182 kitap bulunuyor."İş Bankası Kültür Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

İş Bankası Kültür Yayınları

Fydor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İncancıklar 1846`da yayımlandı.Ünlü eleştirmen V.Byelinski bu eser üzerine Dostoyevski`den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti.Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları,çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi.Yazar 1849`da 1.Nikolay`ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi ol..»»
Alexandre Dumas Fils

İş Bankası Kültür Yayınları

Alexandre Dumas (pere) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda Avrupa’yı saran siyasal ve sosyal çalkantıları yaşamasına rağmen daha çok on altıncı ve on yedinci yüzyılın tarihi olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı. Yaşadığı dönemin sevilen ve en çok okunan romantik yazarlarından biridir. Monte Cristo Kontu ilk kez 1844 yılında Journal des Debats’da tefrika edilmiş, Batılı kültür d..»»
Jane Austen

İş Bankası Kültür Yayınları

Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır. Sayısız TV ve sinema uyarlamalarının yanısıra tüm "satış / okunma" anketlerinin de gösterdiği üzere, yazarın 1813’de yayınlanan ikinci romanı Gurur ve Önyargı tüm zamanların en sevilen romanlarının b..»»
Stefan Zweig

İş Bankası Kültür Yayınları

Amok Koşucusu doktor olarak yardıma ihtiyaç duyan bir insana el uzatmanın vicdani yükümlülüğüyle kendi karmaşık duyguları arasında sıkışıp kalan bir adamın hikâyesidir. Hollanda Doğu Hint Adaları’nda görev yapan bir doktor, dara düşüp kendisine başvuran çok zengin bir kadının "yardım" talebini geri çevirir. Zira kadının mağrur ve hesapçı tavrı karşısında büyük bir öfkeye kapılmış, gururun..»»
Jack London

İş Bankası Kültür Yayınları

.product-desc p,li{ line-height:20px!important}Martin Eden Kitabı Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Martin Eden, Amerikalı gazeteci ve roman yazarı Jack London’ın 33 yaşındayken yazdığı ve ilk kez 1909 yılında yayımlanan, yazarın olgunluk çağı eserlerinin en başarılılarından kabul edilen, künstlerroman geleneğinde yazılmış, Martin Eden’ın aşkı uğruna kaba, gen&c..»»
H. G. Wells

İş Bankası Kültür Yayınları

Victoria dönemi Londra’sında yaşayan bir bilim insanı zamanda yolculuk yapmak üzere icat ettiği makineyle geleceğin İngiltere’sini ziyaret eder. Sekiz Yüz İki Bin Yedi Yüz Bir yılında yaşadığı macerayı bir dost meclisinde anlatır. Geleceğin dünyası ayrıcalıklı insanların; güzel, narin ve tembel Eloi’ların rahat ve kaygısız bir yaşam sürdükleri bir yerdir. Ancak Zaman Gezgini bu macera ..»»
Anton Pavloviç Çehov

İş Bankası Kültür Yayınları

‘Geçen yılın kurumuş yaprakları ayaklarımın altında hışırdıyor, ağaçların arasındaki yarı karanlıkta gölgeler gizleniyordu. Sağ yandaki eski meyve bahçesinde, gene yaşlı olsa gerek, bir sarıasma kuşu pek isteksiz, cansız, uyuşuk ötüyordu. Ihlamur ağaçları bitince taraçalı, çatı arasında odası olan beyaz bir evin yanından geçtim… »»
Howard Pyle

İş Bankası Kültür Yayınları

Dünya tarihinin en ünlü halk kahramanlarından biri olan Robin Hood, zorlu bir dönemde ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. Tarihte böyle birinin yaşayıp yaşamadığı kesin olarak bilinmez. Ancak dönemin halk türkülerinde ve hikâyelerinde Robin Hood’un adı ve kahramanlıkları sık sık geçmektedir. Tarihçiler birkaç ünlü kişiliğin zamanla halkın zihninde birleşip tek b..»»
Lewis Carroll

İş Bankası Kültür Yayınları

.product-desc p,li{ line-height:20px!important}Alice Harikalar Ülkesinde Kitabı Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Alice Harikalar Ülkesinde, takma ad olarak Lewis Carroll’ı kullanan Charles Lutwidge Dodgson’ın 1865 yılında yayımlanan, tüm dünyada tanınan ve Türkçede otuzdan fazla farklı baskısı bulunan fantezi türündeki romanıdır. ..»»
Jack London

İş Bankası Kültür Yayınları

.product-desc p,li{ line-height:20px!important}Vahşetin Çağrısı Kitabı Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Vahşetin Çağrısı ya da diğer adı ile Yabanın Çağrısı, Amerikalı gazeteci ve roman yazarı Jack London’ın 1903 yılında yayımlanan, adı Buck olan evcil bir kızak köpeğinin, sahibinden habersiz bir şekilde vahşi doğaya girmesi sonucunda vahşi doğaya..»»
Jack London

İş Bankası Kültür Yayınları

.product-desc p,li{line-height:20px!important}Beyaz Diş Kitabını Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Beyaz Diş ya da orijinal ismiyle White Fang romanı, Amerikalı gazeteci ve roman yazarı Jack London tarafından yazılan ve ilk kez seri halinde, 1906 yılı Mayıs ayından Ekim ayına kadar "The Outing Magazine" adlı dergide yayımlanmış, kardeşlerinden farklı olarak gri doğan bir ku..»»
Carlo Collodi

İş Bankası Kültür Yayınları

.product-desc p,li{ line-height:20px!important}Pinokyo Kitabını Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Pinokyo ya da orijinal ismiyle "Le avventure di Pinocchio" İtalyan yazar Carlo Collodi tarafından 1881 yılında yazılan ve bir çocuk gazetesinde tefrika edildikten sonra 1883’te kitap olarak basılan, 260’tan fazla dile çevrilerek tüm dünyada okurlarl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.