Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
IQ Kültür Sanat Yayıncılık

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

• IQ Kültür Sanat Yayıncılık Kitapları | • IQ Kültür Sanat Yayıncılık İletişim Bilgileri | • IQ Kültür Sanat Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde IQ Kültür Sanat Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 79 kitap bulunuyor."IQ Kültür Sanat Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Uriel Heyd

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

- Türk dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. - Tük dili, Türk milletinin kalbidir, zihnidir. - Milli bilincin ayakta kalabilmesi ve uyanık bulunması için dil ve tarih uğrunda çalışmaya mecburuz. - Milli duygu ve dil arasındaki bağ çok güçlüdür. Dilin milli ve zengin olması milli duygunun gelişmesinde başlıca etk..»»
John Buchan

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

İngiliz Gizli Servisi'nin Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkma faaliyetlerinin bir parçasını anlatan "John Bunchan'ın Green Mantle" isimli romanı bu sahada yazılmış ilk romanlardan birisi olma özelliğini taşımaktadır. Romanda; olaylar Doğu Anadolu ve Mezopotamya'da geçmektedir. İngiliz ve Alman casuslarının rekabetleri, düşmanlıkları bölgeyi ele..»»

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Frekansla herhangi bir kimsenin beynine bir durum-mesaj gönderme teknolojik olarak mümkündür. Bu konu üzerine gerek CIA ve gerekse KGB uzun zamandan beri çalışıyor. SSCB'de Komünist Partisi'ne muhalif bazı kişiler, KGB'nin dalga harekatı yayınları sonucu ya intihar etmiş ya da delirmişlerdir. Prof. Dr. Haluk NURBAKİ CIA tarafından uyuşturucu i..»»
Salim Gökçen

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

TÜRKİYE DE RUM- YUNAN VAHŞET VE TERÖRÜ Yunanlar, Türk topraklarına ayak basar basmaz Türk halkına karşı merhametsiz bir savaşa girişmişler ve tabi bu arada Yakın-doğuya özgü vahşet hareketlerini de ihmal etmemişlerdi. Verimli Menderes vadisini işgal etmişler ve binlerce evsiz kalmış Türk ü el koydukları toprakların ötesine sürmüşlerdir.»»
Juliboy Eltazarov

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Özbek Türkçesi, Türk kültürünün gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Çağdaş Özbek Türkçesi, Batılı bilim adamlarınca Çağatayca olarak adlandırılan eski Özbek Dilinin devamıdır. Türkistan topraklarında, bu dille Dünya ve Türk kültürünün şaheserleri yaratılmıştır. Bu çalışma Fen-Edebiyat Fakültelerinin Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Eğitim Fakültelerinin Türkçe Eğitimi Bölümleri..»»
Barış Adıbelli

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

AB'nin lokomotifi durumunda olan Fransa ve İngiltere için Suriye, tarihi emperyal hedeftir. Esad rejiminin ortadan kalkması durumunda Fransa yeniden bu topraklarda varolmayı hedeflemekte ve 1940'h yılların başında terk etmek zorunda olduğu projelerini yeniden başlatmayı hedeflemektedir. Zira ezeli düşmanı durumunda olan İngiltere, Irak'ın işgalinde ABD ile beraber hareket etmesi nedeniyle Fransa'd..»»
Emrullah Özdemir

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Onurlu, dürüst ve güvenilir bir genç... Göktürklerin efsanevi komutanı ve Büyük Kağanı Mukan ile O'nun veziri İlteber... Büyük Türk ulusunun kaderini değiştiren sıra dışı biryolculuk... Gelmiş geçmiş her büyük devletin olduğu gibi Göktürklerin de geleceğe dair planları vardı. Ancak diğerlerinden farkı b..»»
Güntekin Necefli

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Elinizdeki eser, Azerbaycanlı meslektaşımız Güntekin Necefli`nin titiz ve yorucu bir çalışması sonucu ortaya çıkmıştır. Eser, Azerbaycan, Rusya, İran, Ermenistan ve kısmen Türkiye ve batı kaynaklarının ve arşivlerinin sabırla incelenmesi sonucu oluşmuştur. Eseri, Türkiye Türkçesine aktarmamızın sebebi ise, 18. Yüzyılda Azerbaycan topraklarında h..»»
Barış Can

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Şimdi anlıyorum ki, Türkiye'nin katılımı için verdiğim oy hayatım boyunca verdiğim en değerli oy olmuştur. Cesaret ve kahramanlık her zaman galip gelecektir. Bu konularda, Türklerden daha üstün bir millet tanımıyorum." Rose, Amerikan Senatör. "Türkler uzun süre boyunca savaşıp ölürken, Amerikalı ve İngilizler geri ç..»»
Ahmet Köklügiller

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Savaş meydanlarında en kahraman asker ve en iyi kumandan, salonda en kibar ve medenî bir adam, bütün memleketi okul yaparak okutmak isterken en başarılı bir öğretmen, devlet başkanlığında en idareli ve uzak görüşlü bir şef, siyasî dâvalarda en şaşmaz sezişli bir diplomat, özel münasebetlerinde en vefalı bir dost, millet ve memleket meselelerinde en ateşli vatanperver, ilim araştırmalarında en çal..»»
Gonca Elmas Akay

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Yürüdü... Yürüdü... Elifin ağlaması kesilmişti. Topların, kağnının tahtasına vururken çıkardığı sesler dışında hiçbir şey duymuyordu. Sıska bedeniyle yüzlerce kiloya dayanan genç kadının aksine, sağ kalan tek öküz de durdu. Ne yaptıysa onu hareket ettiremedi, Şerife. Öleceğini anlayınca yuları kağnıdan çözerek orada öylece bıraktı. Dizlerine kadar kara batarak kağnıyı tek başına çekti. Lakin her ..»»
Nesrin Sarıahmetoğlu Karagür

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Kafkasya'nın coğrafi konumu geçen yüzyıl içinde her zaman birbiriyle zıt olan siyasi güçlerin cezb edilmesinin ana kaynağını oluşturmaktadır. Karabağ anlaşmazlığının meydana getirdiği sonuçlara dair siyasi faaliyetler ne kadar artarsa anlaşmazlık tarafları da kendi menfaatlerini temine daha çok çalışacaklardır. Bu konu o kadar ileri düzeye ulaşmıştır ki gerçekte Ermeniler ve Azerbaycan Türkleri a..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.