Bir iyiliği yapan değil, iyiliği gören hatırlamalıdır. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnsancıl Yayınları

İnsancıl Yayınları

• İnsancıl Yayınları Kitapları | • İnsancıl Yayınları İletişim Bilgileri | • İnsancıl Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İnsancıl Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 137 kitap bulunuyor."İnsancıl Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ömer Naci Soykan

İnsancıl Yayınları

“Düşüncelerini, eğilimlerinin, davranışlarını, alışkanlıklarının belirleyiciliğinden kurtaramayan insan özgür olamaz.” “ Çoğunlukla, aptallar azimli ve sebatlı olur, zekiler olmaz. Bu yüzden nice zeki insan heba olup giderken ortalğı başarılı aptallar kaplar.” “Çoban davarı önüne katar; önder toplumu ardına alır. Hangi sürü daha uysaldır.”»»
Hülya Köksl

İnsancıl Yayınları

Nakış Önce dağınık saçlarını topladıSonra düşünceleriniDuygularına çekidüzen verdiÇizdi yüzüne gökkuşağınıKoydu gözüne içli bir bakışİşledi yüreğime özlemli bir nakış»»
Yusuf Ziya Bahadınlı

İnsancıl Yayınları

Yazar bu kitapta Alevîliğin belirleyicisi ve kökeni Bâtınîlik'i anlatmaktadır.Bâtınîlik, bin yıllık sosyalizan bir yol izleyerek, Anadolu'da kendini bulmuş "akıl" ve "insan sevgisi" üstüne kurulmuştur. Bu nedenle İslâm ve egemen sınıf, Bâtınîlik ve Alevîlikten hoşlanmamıştır; "katli vaciptir!" buyruğu, bin yıldır gündemdedir. "Fanatizm, kendi görüşünün dışındakileri yok etmek ister. İslâm fanatizm..»»
Aytekin Arık

İnsancıl Yayınları

Başımın belasıEndemik sevdamNe oldu bize»»
Meryem Fehime Oruç

İnsancıl Yayınları

‘’SoruyorsunVar mı istediğinAh olmaz mıGittiğin yerdenBir mavi bir yeşilBir de sıcak seni getirHaa demlediğimiz geçmişimizdenBir yudum AnımsamayaUnuttuğmuzu’’»»
Korkut Köseoğlu

İnsancıl Yayınları

‘Bu yapıtta okuyacağınız Edebiyat ve İnsan adlı yazısının bir yerinde şöyle der, Korkut Köseoğlu. ‘Burjuvazi, bireyi koruma yalanıyla insanı iyece insansızlaştırdı,’. Doğru bir saptamadır bu. Ama ben bu saptamayı değil de, bu doğruyu görebilmeyi önemsiyorum. Korkut Köseoğlu doğruyu görebilen gerçekçi bir yazardır.…. Böyle dönemlerde gerçekçiliğe, ekmek kadar, su kadar, gereksinmemiz var. Korkut Kö..»»
Zeynep Alpaslan

İnsancıl Yayınları

Yaşamak Zor Olsa da Geriye dönüşBir intihardırYaşamak zor olsa daÖlmektenÜreterekKendiniVar edenÖzgürdürBedeninden  »»
Temel Demirer

İnsancıl Yayınları

ÖDP'ye Kenar Notları İnsancıl Yayınları»»
Mesut Aşkın

İnsancıl Yayınları

Şunu hiç unutmadım, bir bölünme olmadan hiçbir şey çoğalmıyor. Yazılmış bir şiiri ne pahasına olursa olsun, evimin içinde hiç saklamadım. Hayalini kurduğum hiçbir şey evin içinde değildi. Duvarını kendi ellerimle süslediğim bir şehrin kitaplığında bıraktım ilk yazımı ve sürekli tekrarlayıp durdum, taksitle alabileceğim bir sevgili var mı diye... Olmayacak hayaller gibi geldi bütün bunlar ve kitapl..»»
İnci Aydın

İnsancıl Yayınları

“Kapı kapandı. Kapının kolunda açılmamış, siyah bir şemsiye asılı olduğu yerde sallanıyordu. Gözlerinde yıldızlar asılı bir adam, yorgun, uykulu gözlerle işine gidenler arasından sıyrıldı. Çizelemeye başlayan yağmurun çıkardığı toprak kokusunu içine çekti. Denizi doğru yürüdü.»»
Zeynep Alpaslan

İnsancıl Yayınları

Bana her şey Seni anlatıyorÖykülerŞiirlerBu Tembel sessizlikte»»
Berrin Taş

İnsancıl Yayınları

Söyleyin aç midelere övgü düzenlereKonuşun acılardan artakalmış sesinizleEylül selle gitmiş işçi kadınlar mıdırArdından ağlayanı olmayan aç çocuklar mıdırLokanta vitrinlerini özlemle gözetleyen yaşlı adamlarSokakta yatan kadınlar mıdır bedenlerini bir pula satan Nedir eylül söyleyin banaSöyleyin»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.