İnsanları ikna edemezsen akıllarını karıştır. Harry S. Truman [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnkılâp Kitabevi

İnkılâp Kitabevi

• İnkılâp Kitabevi Kitapları | • İnkılâp Kitabevi İletişim Bilgileri | • İnkılâp Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde İnkılâp Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 77 kitap bulunuyor."İnkılâp Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sinan Meydan

İnkılâp Kitabevi

Cumhuriyet tarihinin şifreleri çözülüyor. Nutuktaki Atatürk yeniden ete ve kemiğe bürünüyor.»»
Aylin Algun

İnkılâp Kitabevi

İlişkilerini İyileştirebilirsin İlişkilerinde derin yaralar mı alıyorsun? Âşık olduğun kişi sana ihanet mi etti? Bir türlü doğru kişiyi bulamıyor musun? Neler ummuştun, ama seni bir daha aramadı mı? Bu ayrılığın acısıyla nasıl başa çıkabilirsin? İlişkin karşılıklı zorlama ve zorlanma hallerinde mi sürüyor? Dönüp dolaşıp işlerin içinden çıkamıyor musun? Hepimiz sevgiyi özgürce paylaşmak ..»»
Orhan Bahtiyar

İnkılâp Kitabevi

Sahipsiz gökyüzünün maviye bulanan aşkları... II. Abdülhamit'in saray ressamlığına yükselen Fausto Zonaro, Osman Hamdi Bey gibi dönemin ünlü isimlerinin, büyükelçilerin, padişahın yakın çevresinin, Avrupa kültürüne hâkim İstanbul beyefendilerinin, İttihat ve Terakki liderlerinin yanı sıra sıradan tulumbacılarla bile yakın dostluklar kurmuştu; ki bu alışılmadık dostluklar onu Ayasofya'nın derinl..»»
Bağımlılıkla Mücadele Rehberi

İnkılâp Kitabevi

Uyuşturucu kullanmak başlangıcı labirent, sonu çıkmaz olan bir sokağa girmeye benzer. Herkes kullanıyor yanılgısıyla girilen bu sokakta ilerleyen kişi, başlarda her şeyi normal, yapılası, yaşanası görür. Böylece labirentlerden oluşan bu sokaklarda yürüdükçe yürür, koştukça koşar, hatta uçtuğunu zanneder. ***Evet, hayat buymuş, yaşam tam da buradaymış,*** diye nidalar atar. Labirentin sonunu gördüğ..»»
Osman Pamukoğlu

İnkılâp Kitabevi

Toprağın üzerinde ne varsa hepsi kökten gelir; bütün korkular ölümden kaynaklanır. Güven duymak cesaret ister. Güveni engelleyen korkudur. Sadece korkusuz bir insan güvenebilir. Güvensiz insan, doruklardan uzak durmak ve düz yerde yürümek ister. Ne doruklar, ne derin vadiler; hiç doruğu ve vadisi olmayan sıradan bir yaşam sürmeyi yeğler. Bu; akılsız, sıkıcı, tekdüze, sönük, durgun bir yaşamdır. Fa..»»
Banu Aydın

İnkılâp Kitabevi

Şüphesiz ***hayvan*** deyince aynı şeyi anlamıyoruz. - Hayatlarına Dokunun - Arkadaşınızı Doğru Tanıyın - Eğitim - Kedimin Beslenmesi - Sağlık - Merak Ettikleriniz Sokakta her gün onlarca sahipsiz hayvan görüyoruz. Kimi zaman onların başını okşuyor, kimi zaman bir kap su ve mama bırakıyoruz onlar için. Peki sonra? Yolumuza devam edip sıcacık evlerimizdeki huzurlu yaşamlarımıza dönüyoruz..»»
Banu Aydın

İnkılâp Kitabevi

Klişe Hayatlar Matbaası

İnkılâp Kitabevi

Abim 8 Aralık 1968'de dünyaya geldi. Aslında Zeytinburnu'na geldi de, yine de global bakmak lazım. 1973 yılı baharına kadar el bebek gül bebek büyüyen Can, benim doğumumla, önce sanayiye çırak verilmek istenmiş, sonra ***devlet okulunda aynı çileyi çeker nasılsa*** düşüncesiyle ilkokula başlatılmıştır. Ben tabii 1973'ten 2016'ya kadar kendi biyografimle ilgilendiğim için arada neler olduğunu pek h..»»
Gonca Vuslateri

İnkılâp Kitabevi

Bize bütün söylenen, bir meleğin kanadıyla Indiğimiz havadan.. Bugün yerden göğe kadar haklı oluşumuz yalnızca bundan.. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Bozkurt

İnkılâp Kitabevi

Dünyayı sınıflandırmaktan ve sınırlandırmaktan öte, sınıflandırılmış ve sınırlandırılmış bir dünyanın başkalaşıma uğrayan, dönüşen nesnelerine kulak kabartan deneme, artık şiirin unutuşun hafızasına terk edilmediği bir uzamda hatırlamayı ve hatırlanmayı mümkün kılan tek biçim olarak yazınsal zamanın kanat çırpışlarına kuracaktır kalp atışlarını. ***Her bakış bir sınırdır,*** diyor Ahmet Bozkur..»»
Benan Kepsutlu

İnkılâp Kitabevi

***...Benan Kepsutlu araştırmacı gazeteciliğe dayanan, daha doğrusu gazeteciliği bilimsel esaslara dayandıran bu çalışmasıyla övgüyü hak ediyor. Kendisi olayların ve çatışmaların içinde bulunmakla kalmamış, bu olayların tarihi, iktisadi ve siyasi köklerini soğukkanlı bir şekilde ortaya koymuştur...*** -Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu - Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü Müdürü- ..»»
James Petras

İnkılâp Kitabevi

İmparatorluk Politikası'nda, yayılımcı bir politika izleyen Amerika'nın sürdürmeye çalıştığı bu imparatorluk inşası özgün bir anlayışla sunuluyor. Petras, bu imparatorluk inşasının ülke içindeki temelleri nasıl bozduğunu, özellikle Suriye ve İran vakalarında askeri müdahale yerine diplomatik görüşmeleri amaçlaması gereken Amerikan hükümetinin bu yaklaşımını değiştirmeye nasıl da mecbur bırakıl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.