Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İmaj Yayınevi

İmaj Yayınevi

• İmaj Yayınevi Kitapları | • İmaj Yayınevi İletişim Bilgileri | • İmaj Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde İmaj Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 75 kitap bulunuyor."İmaj Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mertol Can

İmaj Yayınevi

6762 sayılı ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile 5941 sayılı Çek Kanunu Hükümleri Dairesinde Kıymetli Evrak Hukukunun Genel Esasları Kambiyo Senetleri (Genel Esaslar / Poliçe / Bono / Çek) Umumi Mağazıcılık / Makbuz Senedi / Varant»»
Mertol Can

İmaj Yayınevi

Gözden geçirilmeye muhtaç hükümler var mı? sorusunun cevabını bulabileceğiniz "Sigorta Sözlesmesinin Tabi Olduğu Hukuki Esaslar" adlı çalışma, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hümlerine göre hazırlanmış olup, bu konuya farklı bir bakış açısıyla değerlendirilip araştırmacı, akademisyen ve uygulamacılara yarar sağlınması amaçlanmıştır. »»
Şerife Türcan Özşuca

İmaj Yayınevi

İşsizlik Türkiyenin gündemindeki en önemli sorunlar arasında bulunuyor. Önümüzdeki dönemde de önemini koruyacağına yönelik güçlü işaretler var. İşsizliğin ulaştığı boyut çare arayışlarını artırmış olmakla birlikte, işsizliğin kaynağı üzerine yürütülen tartışmalar hala yoğun bir biçimde sürüyor. Bu çalışmada, emek piyasası esnekliği son yasal düzenlemeler de dikkate alınarak incelenmiştir.»»
Turan Karataş

İmaj Yayınevi

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 2008 yılının sonu itibariyle 60 yaşını doldurmuştur. Birleşmiş Milletler, bu görkemli eserle, medeniyeti insan hakları değerleri temelinde tekrar inşa etmek için tarihte yeni bir sayfa açmak istemişti. Ama ne yazık ki, son yıllarda, bu insani ve medeni proje iktidar oyunlarına, siyasal ve ideolojik çıkarlara, kültürel ve dinsel referansların çekişmesine tanıklık..»»
Erdinç Tokgöz

İmaj Yayınevi

İçindekiler; I- Araştırma İncelemeye Dayanan Yazılar 19. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Kesintiler Türkiye İktisat Kongresi mi? İzmir İktisat Kongresi mi? Hangisi Doğru? Atatürk Dönemi İktisat Politikaları Atatürk'ün Vasiyetnamesi ve Türkiye İş Bankası Milli İktisat ve Tasarruf Cemiyeti: Ulusal İktisadın Doğuşu Türkiye-Rusya Ekonomik İlişkilerinde Üç Büyük Dönem Tarihsel Gelişim Süreci İçin..»»
Erdal Muzaffer Ünsal

İmaj Yayınevi

Bu kitap, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ve diğer üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde ikinci (veya üçüncü) sınıfta okutulan Makro İktisat dersine yönelik yardımcı bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Okuyucuya modern makro iktisadi analizin temel çerçevesini sunmayı amaç..»»
Abdullah Naralan

İmaj Yayınevi

İçindekiler: Excel'e Giriş Çalışma Sayfası İşlemleri Fonksiyonlar ve Matematiksel İşlemler Grafik Çizimi ve Veri Tabanı İşlemleri Çeşitli Örnekler »»
Yavuz Sabuncu

İmaj Yayınevi

Konu Başlıkları • Yılmaz Aliefendioğlu: Adil Yargılanma Hakkı Etik (ethique) Açıdan Yargı Bağımsızlığı ve Yansızlığı • Osman Can: Yasadışı Grevin Anayasal Konumu • Otto Depenheuer: Staatlichkeit zvvischen Gesellschaft und Gemeinschaft • İlyas Doğan: Vatanında Yaşama Hakkının Devletler Hukukunda Var Olup Olmadığı ve Sürgünün Yas..»»
Mehmet Kocaoğlu

İmaj Yayınevi

"Rawls, yirminci yüzyılın son otuz yılında batı dünyasında siyaset felsefesinin gündemini belirlemiştir. Arizona Üniversitesi bünyesinde yer alan Özgürlük Felsefesi Merkezi'nin (Center for Philosophy of Freedom) önemli dostlarından biri olan Mehmet Kocaoğlu tarafından kaleme alınan bu kitap, Rawls'ın siyaset felsefesindeyarattığı etkiyi başarılı ve akıcı bir dille açıklamaktadır." - DavidSchmidtz..»»
Serhat Kaymas

İmaj Yayınevi

Avrupa Birliği'ni, Türkiye'de Okumak: Kültür, Kimlik ve Medya isimli bu çalışma; Türkiye'de medya gruplarının Avrupa Birliği'ne dair egemen temsil ve söylemlerini, bir "anlamlandırma" mücadelesi içerisinden bakarak tartışmayı amaçlamıştır. Medyanın egemen temsillerine karşı izleyici söylemlerini bir mübadele..»»
Burcu Sunar

İmaj Yayınevi

Siyasi Ilahiyat Dış Politika Söyleminin Biçimlenmesi»»
Abdurrahman Saygılı

İmaj Yayınevi

Elinizdeki metin; modern devletin hikâyesini anlatmak için kaleme alınmıştır. Ancak bu hikâye, onun sadece yalın hikâyesinden ibaret değildir elbet. Hikâyenin yalın olma imkânı ve ihtimali yoktur; zira hikaye çok badireler atlatmış, hayatın çemberinden geçmiş modern devletin hikâyesidir.Bu kitapta anlatılan hikâye bize sürekli anlatılandan biraz farklıdır. Ya da daha doğru söylemek gerekirse, m..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.