Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İmaj Yayıncılık

İmaj Yayıncılık

• İmaj Yayıncılık Kitapları | • İmaj Yayıncılık İletişim Bilgileri | • İmaj Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde İmaj Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 31 kitap bulunuyor."İmaj Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tayfun Bırakoğlu

İmaj Yayıncılık

Mario Puzo’nun 'BABA' isimli kitabı ve bu kitabın senaryolaştırılmasıyla çevrilen 'BABA' filmleri, yönetim uygulamaları ve kurumsal yönetim hakkında beklenmedik şekilde en çok bilgi veren kaynaklardandır. Kitapta ve filmlerde anlatılan hikayede, New York’ta fakir bir Sicilyalı göçmen olan Don Vito Corleone, hainlik yapan çalışanları, kendisine baskı yapan rakipleri ve şiddet ortamı arasında gö..»»
Seyit KöseSerap DurusoyOğuz Karadeniz

İmaj Yayıncılık

Küreselleşmeye ve neo-liberalizmin fetişizmine yönelik tartışmalara finansal liberalizasyondan yoksulluk sorununa, enerjiden ve göç konusuna kadar uzanan bir perspektifte katkıda bulunmayı amaç edinen bu kitap özellikle yakın geçmişte ve günümüzde küreselleşmenin sosyo - ekonomik ve çevresel bağlamda yol açtığı yıkımı, 21.Yüzyılın büyük krizinin yarattığı etkileri ve son..»»
Konur Alp Demir

İmaj Yayıncılık

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra devletin yeniden modellenmesi için önemli çalışmalar içerisine girilmiştir. Bu çalışmaların tamamı hem bir gereklilik hem de bir ihtiyaç çerçevesinde değerlendirilebilmektedir. Bu gereklilik ve ihtiyaç kapsamında çok sayıda kanuni düzenleme(ler) yapılmış ve devletin sağlam temeller üzerine oturtularak geleceğe güven içerisinde taşınm..»»
Michaela Amering

İmaj Yayıncılık

Ruh sağlığında iyileşme-bilimsel ve klinik sorumlulukların yeniden şekillendirilmesi, ‘sıradan bir metin’ olmayıp,  ruhsal hastalığı ele alan diğer çalışmaların ötesinde bir anlam taşımaktadır. Bu kitabın sunduğu bilgeliği tam olarak anlamak için, okuyucunun bu iki yazarın sunduğu farklı bakış açılarının önem ve değerinin farkında olması gerekir. Michaela Amering ve Marg..»»
Philippe Braud

İmaj Yayıncılık

Kitapta, iktidar ve devlet, siyasal sınıf, partiler ve çıkar grupları, siyasal iletişim, kamusal eylem, Avrupa yönetişimi, vs. konularda derinlemesine açıklamalar yapılmış; siyasal yaşamın duygusal ve psikososyolojik boyutlarına da hususi bir ilgi gösterilmiştir. Okullardaki sınavlar ve kurum sınavları çerçevesinde bilinmesi gereken büyük klasik yazarların kabul görmüş t..»»
Meral Çakır Berzah

İmaj Yayıncılık

İzmit’te tepeden mahallenin sokak arasındaki o kadın hiç aklımdan çıkmadı. Gözleri ışıldayarak eline aldığı kağıda baktı ve bulutlandı bakışları. Okuma yazma kursuna gitmiş, sertifikasını da almış, öyle söylemişti az önce. Yanındaki iki kadın hiç okuma bilmediği için biraz da gururlanarak. Ama kağıdı eline alıp da göz gezdirince okumayı unuttuğunu fark etmişti. Kurs bitt..»»
Ş. Mustafa Ersungur

İmaj Yayıncılık

İkinci Dünya Savaşı, dünya devletlerinin belirli kutuplara ayrılması ve savaş sonrası yıkılan devletlerin yeniden imarı için kalkınma çabalarının artırılması gereğini ortaya çıkarmıştır. Savaş sonrası birçok sömürgenin bağımsızlıklarını kazanmasıyla, eskiden bağımlı oldukları devletleri iktisadi açıdan yakalamak gereği duymaya başlamışlardır. Bu olgu, dünya devletleri arasında gelişmiş, gelişmekte..»»
Cihat Öner

İmaj Yayıncılık

Çalışma ***Vergi Hukukunda İşyeri*** başlığını taşımaktadır. İşyeri kavramı Türk doktrininde daha önce monografik düzeyde ele alınmış olmadığı için, bu incelemede bir yandan objektif bir ihtiyacı karşılamak, diğer yandan da yazarın ilgi alanı olan uluslararası vergi hukukundaki bazı sorulara cevap bulmak amaçlanmaktadır. Zira işyeri, vergi hukuku doktrini ve uygulamasında büyük tartışmalara yol aç..»»
AB İlişkileri ve İmtiyazlı Ortaklık Meselesi

İmaj Yayıncılık

Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği, 31 Temmuz 1959'dan günümüze kadar geçen sürede en önemli dış politika amacı olmuş ve olmaya da devam etmiştir. Ancak son dönemlerde hem AB'de hem Türkiye'de hem de uluslararası konjonktürde yaşanan gelişmelere bağlı olarak Türkiye-AB ilişkilerinin tam üyelikten ziyade tam üyelik dışı bir modele doğru evirildiği görülmektedir. Genel olarak ***İmtiyazlı Ortaklık*** ola..»»
Zahra Fotourehchi

İmaj Yayıncılık

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün adını taşıyan Çalışma Ekonomisi dersi temel bir ders olup çoğu üniversitede ikinci sınıfta okutulmaktadır. Hatta pek çok fakültenin Ekonomi bölümünde de Çalışma Ekonomisi seçimlik ders olarak programda yer almaktadır. Ekonometrik ve ampirik çalışmalar arasında işgücü piyasaları üzerine yapılan çok sayıda yayın bulunmaktadır. Çalışma Ekonomisi, eko..»»
Tekin Akıllıoğlu

İmaj Yayıncılık

Avrupa Sosyal Şartı, Avrupa'nın pek çok ülkesinde, hatta Avrupa Konseyi içinde, bu arada Türkiye'de de, kendisinden fazla söz edilen ya da çok tanınan bir kaynak değil. Türkiye 1989'da Avrupa Sosyal Şartı'nı onayladı, 2007'de daha fazla hak getiren Gözden Geçirilmiş Avrupa Sosyal Şartı'na taraf oldu. Başka anlatımla daha fazla yük altına girdik. Bu, sosyal haklara önem verildiğinin göstergesi sayı..»»
Yahya Kazım Zabunoğlu

İmaj Yayıncılık

Bu küçük kitap, esas itibariyle 1971-1973 yıllarında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile, Kara Harp Okulu'nda verdiğim Genel Kamu Hukuku ders notlarından oluşmuştu. 1974 sonrasında Ankara Hukuk'taki 'Genel Kamu Dersleri'nde keza Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki (1998-2001) derslerimde bu ders notlarını kullandım. Bu küçük kitap, aslında bir 'Giriş'tir. Genel Kamu Hukuku dersleri iç..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.