Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İlgi Kültür Sanat Yayınları

İlgi Kültür Sanat Yayınları

• İlgi Kültür Sanat Yayınları Kitapları | • İlgi Kültür Sanat Yayınları İletişim Bilgileri | • İlgi Kültür Sanat Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İlgi Kültür Sanat Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."İlgi Kültür Sanat Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abdurrahman Kasapoğlu

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Atatürk'ün Kur'an Kültürü»»
Murat Atila

İlgi Kültür Sanat Yayınları

İletişim, bireyler arasındaki duygu ve düşünce alışverişidir. Bireylerin iletişim kurmalarını sağlayan en temel iletişim aracı konuşmadır. İşitme ve konuşma engeli yaşayan bireylerin çoğu bu iletişim aracını kullanamamaktadırlar. Ülkemizde Birleşmiş Milletler'in raporuna göre 2,5 milyon, Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu'nun verilerine göre 3 milyona yakın İşitme Engelli birey bulunmaktadır...»»
Enveri, Gaye Yavuzcan, Metin Arıkan

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Hürrem bir kez güldü mü, Marmara'da deprem olurdu; bir kez gülmedi mi payitahtta yangın çıkardı... Mihrimah, sanki o depremleri dindirmek, o yangınları söndürmek için dünyaya gelmişti... "Mihri..." dedi Sinan gücü yettiğince; fakat usulca, "Mihri..." Mihri, sanki odanın dışında değil de Koca Mimar'ın yüreğinin içinde ondan bir ses beklermiş gibi hemen yatağın yanı başında bitti: "Buyurun ef..»»
Mahmud Muhtar

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Bir ordu millet olan Türkler yüzyıllardır askeri dehalarını liderleri olan sultanlarının emri altında gaza meydanlarında gösteriyorlardı. Ne zamanki siyaset ordu içerisine sirayet etti; rütbeler, makamlar liyakate göre değil, siyasete göre dağıtılmaya başlandı, işte o zaman çözülme ve ardından bozulma geldi. Tarihlerde balkan hecaleti (utancı) olarak geçen Balkan harplerinin acı tecrübesi dah..»»
Timurlenk

İlgi Kültür Sanat Yayınları

"Ülkeler kılıçla alınır, ancak adaletle korunur." ...Timur hasta düşmüştü. Tabibi Fazlullah, Timur'a hiç saklamaksızın "Ümit yok." dedi. Timur ölümünün yaklaştığını görünce vasiyetini yazdırdı. Sonra yatağının etrafında ayakta olan oğullarına dönerek: "Çocuklarım, milletin huzurunu temin için benim sizlere bıraktığım vasiyeti ve düsturları unutmayınız. (ki bu vasiyetler ve düsturlar Timur'un ..»»
Harold Lamb

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Geçmiş dönemlere ışık tutan tarihçi Harold Lamb "Theodora ve İmparator" kitabıyla Bizans döneminde Konstantinapol'e, İstanbul'a dair tarihi gerçekleri canlı betimlemelerle anlatıyor. Geçmişi şaibelerle dolu Theodora'nın Bizans İmparatoru Jüstinyen ile yaşadığı dönem çağının önemli olayları, entrikalar, savaşlar, ayaklanmalar, veba salgını ve politik stratejiler eşliğinde okuyucuya sunuluyorla..»»
Vahittin Uslu

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Yakın geçmişimizde "erdem" bilinen; değer, duygu ve yargılarımızın, örseleniş ve törpülenişlerinin; öyküsel biçimde, şiirsel dizelerle, dokunuşlarını bulacaksınız bu eserde... Duygu ve düşüncelerin didişmelerini, çekişmelerini, kavgalarını, hatta bu cenkleşmelerin; sonunda onur ve hukuk utkularında buluştuğunu, öyküsel bir akışa, kendinizi bırakarak bulacaksınız. Aynı anda... Hüznün, coşk..»»
İbrahim Murat

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Hiç aşık oldunuz mu? Sevdiniz, sevildiniz mi hiç? Aşkı biliyor musunuz? Aşkı yaşamak ister misiniz? Bu kitap tam size göre... Aşkı bilmeden aşk anlatılmaz. Aşk, herkesin bildiği bir kelime... Ama herkesin hissettiği bir duygu değil. Şems-i Tebriz'nin aşkı anlatılıyor bu kitapta... Daha önce onlarcası anlattı. Her anlatan, kendi aşk anlayışını anlattı... Kimi Şems-i Tebrizi'yi Mev..»»
Vasıf Küçükoruç

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Mahallenin Muhtarları dizisi Maltepe'deki Beşçeşmeler meydanında çekiliyordu. O zamanlar o küçük meydan içkili restoranlar ve birahaneler ile doluydu. Ben de o sıralar Olacak O Kadar, Zeki Metince, Durum Bundan İbaret gibi skeçlerden oluşan programlar yazıyordum. Her gün onlarca skeç bulmam gerekiyordu. Genellikle de Beşçeşmeler'deki birahanelerden birine gider orada etrafı ve insanları izleyerek ..»»
Mahir Aydın

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Her şey inceliğinden, insan kabalığından kırılır ya, İstanbul da öyledir. Dört yıl ölüm kusan silahların henüz barutu tüterken, koalisyon güçleri İstanbul'a girdi. Bu işgal, kentsel yerleşimi 3 bin yıla varan İstanbul'a, yine batıdan uzanan ikinci hoyrat eldi. Güle oynaya gelip, karabasan gibi çöktüler İstanbul ufuklarına. Ve zafer şarkıları söyleyenler, aynı gün Haydarpaşa'ya inen Mustafa Kemal P..»»
Abdurrahman Uzunaslan

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Basit mezar stelleri antik nekropolleri süsleyen ve yaşadıkları çağda zoraki kahramanlıklarının karşılığını hiçbir şekilde görememiş, buna karşın çetin yaşam serüvenleri insanoğlunu cezbetmiş çaresiz bir kitlenin tarihidir gladyatörlerin geçmişi. Toplum tarafından infame (kötü) yaftası vurulan, başlangıçta yalnızca savaş esirlerinden ve cinayet suçlularından oluşan bu gruba, sonral..»»
Abdulhaluk Çay

İlgi Kültür Sanat Yayınları

“AÇILIM”DAN ÖNCE MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN KİTAP Bu sıralar bir “açılım”dır gidiyor… Adına ister “Kürt” Açılımı, ister “Demokratik” Açılım, isterse de “Milli Birlik” Açılımı diyelim bu “Açılım”ın merkezinde “Kürt” vardır… İşte bu kitap, açılımı anlamak, ardında yatanı görmek açısından çok önemlidir… BİR KOZ OLARAK KÜRT MESELESİ “Kürt kimliği”, “Kürdistan”, “Kürt tarihi”, “Kürtçe” k..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.