Bin aşığın var senin, ben bin birincisiyim. Onların işlerini yoluna koymadan bana gelmiyorsun. Suzenî [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İleri Yayınları

İleri Yayınları

• İleri Yayınları Kitapları | • İleri Yayınları İletişim Bilgileri | • İleri Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İleri Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 155 kitap bulunuyor."İleri Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İbrahim Ural

İleri Yayınları

İbrahim Ural, "Oslo Görüşmeleri", "Çözüm Süreci" ve "İmralı Zabıtları" kitaplarından sonra bu yeni kitabıyla Çözüm Sürecinin ardından PKK'nın başlattığı şehir savaşını ve Suriye'de PYD/YPG adıyla yürüttüğü faaliyetleri anlatıyor.   PKK neden şehir savaşı başlattı?.. Cizre'den Silopi'ye, Hakkari'den Diyarbakır'a kazılan hendekler... PKK'nın şehir savaşının taktikleri.....»»
Gökçe Fırat

İleri Yayınları

Bu kitap, Türk Solu gazetesi Başyazarı Gökçe Fırat’ın 2002-2005 yılları arasında yayınlanan yazılarından oluşuyor. Günümüzden 20 yıl önce, “Türkiye ABD ile savaşacak” dediğinde insanlara inanılmaz geliyordu ama O, Türkiye’nin sözde müttefikleri tarafından, yani ABD ve AB tarafından kuşatıldığını ısrarla anlattı. Bu kitapta okuyacağınız yazılarda - PKK’nın Suriye’de üs..»»
Kolektif

İleri Yayınları

Devrimciler ölür Devrimler durmaz sürer   Özgür Erdem - Deniz: Yaşamı ve Mücadelesi (208 sayfa) Kaya Ataberk - Mahir: Yaşamı ve Mücadelesi (208 sayfa) Deniz Gezmiş - Savunma (256 sayfa) Mahir Çayan - Savunma (320 sayfa) Che Guevara - Gerçekçi Ol İmkansızı İste (232 sayfa)     »»
Mahir Çayan

İleri Yayınları

"Mahkeme heyetindeki bütün kulaklar söylediklerimize kapalı olsa bile, biliyoruz; tarih bizi dinliyor!.. Birinci alternatifte, rahat bir yaşanti, bu düzenin nimetleri vardır. İkincisinde ise, çeşitli zorluklar, kan, işkence ve ölüm vardır. Biz, yurtsever kişiler olarak, ikinci yolu seçtik. Seçtiğimiz yol, Gazi Mustafa Kemal'in açtığı yoldur. O'nun başlattığı Anadolu..»»
Kaya Ataberk

İleri Yayınları

30 Mart 1972 günü Kızıldere... Mahirler sarıldıklarını biliyorlardı. Evin pencerelerine siper alındı. Mahir, çatıya çıkarak bazı kiremitleri kaldırdı. Bu aralıklardan ateş açmayı düşündüler. Umutsuz bir savaş başlamak üzereydi. On tane gence karşı bir Ordu birazdan ateşe geçecekti. Mahir ve arkadaşları marşlar söyledi ve sloganlar attı. Mahir yeniden; "Atatürk Çanakkale'..»»
Özgür Erdem

İleri Yayınları

Baba, Sana her zaman müteşekkirim. Çünkü Kemalist düşünceyle yetiştirdin beni. Küçüklüğümden beri evde devamlı Kurtuluş Savaşı anılarıyla büyüdüm. Ve o zamandan beri yabancılardan nefret ettim. Baba biz Türkiye'nin İkinci Kurtuluş savaşçılarıyız. Elbette ki hapislere atılacağız, kurşunlanacağız da. Tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşında olduğu gibi. Ama bu toprakları yabancı..»»
Ernesto Che Guevara

İleri Yayınları

Che Guevara'nın seçme makaleleri ve söylevleri   "Savaş çağrımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımızı yerden almak için başka eller uzanacaksa, daha başkaları mitralyöz sesleriyle yeni bir savaş ve zafer haykırışları arasında ölülerimize ağıt yakacaksa, ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi safa geldi." - Che Guevara -        »»
Ergün Poyraz

İleri Yayınları

Ergenekon kumpasında 7 yıl tutuklu kalan Ergün Poyraz, Silivri zindanlarında yazdığı bu kitapla satış rekorları kırdı. Tayyip Erdoğan hakkında şaşırtıcı gerçekler…   Emin Çölaşan: “Tayyip'i iyice, kökeni, ailesi, geçmişi, yaptıkları ve bilinmeyen marifetleri ile tanımak istiyor musunuz? Yanıtınız 'evet' ise, bu kitabı okumaya eliniz mahkum. 'Takunyalı Führer' muhteşem..»»
Yekta Güngör Özden

İleri Yayınları

Arka Kapak Yazısı   “Bozulmayan ne kaldı? Silâhlı Kuvvetlerin başına neler geldiği, bağımsızlığı sözde kalan yargının ne durumlara düştüğü ortada. Eğitimde dinselleşme, demokraside hukuksuzluk, eşitsizlik, değişik baskılar, tutuklamalar, geciken adalet, ayrışma, karşıtlıklar, ekonomide, turizmde, kentleşmede, ahlâkta, siyasette bozulmalar, Atatürk heykellerine saldırı..»»
Yekta Güngör Özden

İleri Yayınları

Atatürk’ün 1927’deki CHP 2. Büyük Kurultayı’ndaki Söylevi’nin sonunda Türk Gençliği’ne Seslenişi’nde vurguladığı kutsal değerler, bağımsızlığımız ve cumhuriyetimizdir. Damarlarımızdaki soylu kanın gücüyle karşı çıkacağımız durumlar da kötülerin aymazlığı (gaflet), sapkınlığı (dalalet), aldatmasıdır (hıyanet). İnsanlık, yurtaşlık borcumuz ve görevimiz Atatürk emaneti olan..»»
Ergün Poyraz

İleri Yayınları

Kimi sarığın üzerine melon şapka takmış, kimi melon şapkayı sarıkla kamufle etmiş… Kimi gece hahamlık yaparken gündüz imam olup namaz kıldırmış… Kimi gündüz seyyar vaizlik yaparken gece papazlık yapmış… İngiliz ve Amerikan istihbaratından alıp dağıttıkları paralara kutsiyet masalları uydurup, saf insanlarımızı aldatmaya; ülkemizi sömürmek suretiyle Amerika ve İngiltere’..»»
Yılmaz Gürbüz

İleri Yayınları

12. yüzyıl Ortadoğu'su… Bizans, Avrupa, Fatımiler, Selçuklular… Birbiri ardına düzenlenen Haçlı Seferleri... Uğrunda savaşılan kutsal kent Kudüs… Kahraman mücahitler… İçerideki hainler… Ve dört bir yanda kol gezen Haşhaşiler… Ünlü tarih romancısı Yılmaz Gürbüz bu eserinde Kudüs fatihi Selahaddin Eyyübi'yi anlatıyor. Çocukluğundan ailesine, babası ve amcasıyla ilk seferl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.