Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Huzur Yayınevi

Huzur Yayınevi

• Huzur Yayınevi Kitapları | • Huzur Yayınevi İletişim Bilgileri | • Huzur Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Huzur Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 95 kitap bulunuyor.
80’li yılların başında İslami yayın sektörüne hizmet etmek gayesiyle kurulan yayınevimiz bu otuz yıla yakın süreçte öncelikle Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim‘in Türkçe mealleri ve tefsirleri; İslam dininde ikinci kaynak olan hadis kitapları; Kitap ve Sünnet ışığında geliştirilen ve insanların İslami yaşantılarına yön veren fıkıh kitapları ve halk türü kitaplarla toplumumuzun takdirini kazanmış ve sahamızda “temel kaynak eserler” denilince akla gelebilecek birkaç yayınevinden birisi durumuna gelmiştir. Bu eserlerin en önemlileri : Tefsir-i Kebir, Fetavayi Hindiyye ,Hak Dini Kur’an Dili, İhya-u Ulumi’d-din, Hadislerle islam, Büyük Şafi Fıkhı, Hayatü’s sahabe... Sizlerden aldığımız bu güç sayesinde kaliteden ödün vermeden daha iyi eserlerden yayınlamaya devam edeceğiz. HUZUR YAYINEVİ, sahip olduğu zengin dağıtım ağı ve toplumun her kesimini kucaklayan zengin kitap çeşidi ile ülkemizin dört bir yanındaki kitapevi ve dağıtım firmalarına hizmet etmekten onur duymaktadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Huzur Yayınevi

Kuran'ı Kerim'in Türkçe Meali-Hafız Boy   »»
Ebu Abdullah Muhammed B. Süleyman El Cezuli

Huzur Yayınevi

Türkler arasında daha çok Delail-i Hayrat, Delail-i Şerif ve Delail diye bilinen risalenin tam adı Delailü’l-hayrat ve şevariku’l-envar fi zikri’s-salati ale’n-nebiyyil-muhtar’dır. Süleyman el-Cezûlî (k.s.), hadis kitaplarında bilinen salavât ile ulemâ-i kiramın ve meşayıhın dillerinden düşürmedikleri salavât-ı şerîfeleri toplamıştır. Bu salavât-ı şerîfeleri sırf tarikat..»»
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Huzur Yayınevi

Yayınevimizin çıkarmış olduğu Kur’an-ı Kerim bu meal; Elmalılı Hamdi Yazır’ın mealinin Prof. Dr. Sadi Çögenli sadeleştirmesidir. Sadeleştirilme yapılırken merhumun devrik cümlelerinin korunmasına dikkat edilmiş, üslubunun muhafaza edilmesine azami gayret gösterilmiştir. Sadeleştirmede izah edilmesi gereken yerlerde dipnotlarla açıklamalara gidilmiştir. Bir ayeti açıklama..»»
Hatice Sağlam

Huzur Yayınevi

Bilgisayar hattı, kolay okunan, renkli Yasin-i Şeriflerimiz’de halk arasında üstün faziletlerinden dolayı çok okunan sûreler, namaz sûreleri, namaz duaları, günlük hayatla ilgili çeşitli dualar, tesbihler ve salavat-ı şerifler bulunmaktadır.       »»
Hatice Sağlam

Huzur Yayınevi

Bilgisayar hatlı, kolay okunan, renkli Yasin-i Şerif’lerimizde; halk arasında üstün faziletlerinden dolayı çok okunan sûreler, namaz sûreleri, namaz duaları, günlük hayatla ilgili çeşitli dualar, tesbihler ve salavat-ı şerifler bulunmaktadır.     Kitap Kapağı 4 Farklı Renk Seçeneğiyle Üretilmiştir, Stokta Bulunan Renk Seçeneğiyle Gönderim Yapılacaktır. ..»»
Hafız el-Münziri

Huzur Yayınevi

Sekizyüz yıldır İslâm âlemine hizmet veren Büyük İmam El Münzirî’nin bu eşsiz eserini sizlere takdim etmekten gurur duyuyoruz. İslâm'ın ana kaynaklarından birincisi Kur'an, ikincisi Hadis’tir diyen müellif, bu eserinde, İslâm’ı hadislerle yaşamanın en mükemmel örneğini vermiştir. Kur’an-ı kerim’den faydalanabilmemiz için önce Resulullah (s.a.v.)’a başvurmamız, onun açıkl..»»
Siretü İbni Hişam

Huzur Yayınevi

İbn-i Hişam, İbn-i İshakın yazdığı Rasûlullahın savaşları, hal ve yaşayışı demek olan Sîretini toplamış, onu düzenleyip kısaltmıştır. İşte bu kitap «Sîret-ü İbn-i Hişâm» adıyla Tanınmış olan Sîretin bir özetidir. İbn-i Hişam tarafından rivayet edilen Sîretin aslını araştıran kimse, onda aşırı titizlik ve kesin emanet ruhu gör&u..»»
Hatice Sağlam

Huzur Yayınevi

Bilgisayar hattı, kolay okunan, renkli Yasin-i Şeriflerimizde halk arasında üstün faziletlerinden dolayı çok okunan sûreler, namaz sûreleri, namaz duaları, günlük hayatla ilgili çeşitli dualar, tesbihler ve salavat-ı şerifler bulunmaktadır.  »»
Hatice Sağlam

Huzur Yayınevi

İslâmda en fazla yapılan ibadetlerden biri de duadır. Dua, günlük hayatımızın birçok safhalarında bize destek olan manevi bir kuvvettir. Bu kitapta, okunmalarında birçok faziletin olduğu hadis kitaplarında bildirilen surelerden bazıları bulunmaktadır. Ayrıca değişik konularla ilgili dua âyetlerinden, Peygamberimizden ve İslâm âlimlerinden intikal etm..»»
İmam-ı Gazali

Huzur Yayınevi

Bu eserde ölüm sancıları, ölmek üzere olan kişinin tavrı ve bu anda yapılması uygun görülen işler; Sur’a üfürülünceye kadar gelecek süredeki ölüm sonrası gelişmeler, ölümün hakikatı ve ölünün kabir hayatında nelerle karşılaşacağı, Sur’a üfürülmesinden cennet veya cehennemde ..»»
Yunus Sağlam

Huzur Yayınevi

İslâm'da en fazla yapılan ibadetlerden biri duadır. Dua ibadetin özüdür. Dua maddi, manevi her sahada Allah'a yapılan bir sığınma bir yalvarmadır. Yani aciz olan insanın kudret sahibi Allah'a karşı acziyetini bildirerek O'ndan dilekte bulunmasıdır. Hastalık musibet ve sıkıntılı durumlarda nasıl hareket etmemiz gerektiği, nimetlere ve iyiliklere karşı nasıl teşe..»»
Hatice Sağlam

Huzur Yayınevi

Bu kitapta, birçok faziletlerinin olduğu bildirilen surelerden seçmeler yapılmıştır. Cep kitabı olmalarına rağmen Arapça metinler büyük tutulmuş, bu nedenle rahat okunabilmektedir.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.