Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Homer Kitabevi Yayınları

Homer Kitabevi Yayınları

• Homer Kitabevi Yayınları Kitapları | • Homer Kitabevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Homer Kitabevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Homer Kitabevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 54 kitap bulunuyor."Homer Kitabevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Michael Balter

Homer Kitabevi Yayınları

"Bilimsel bir bakış ve titiz bir araştırma ürünü olan Tanrıça ve Boğa, bizi arkeoloji dünyasının sahne arkasına götürerek, dünyanın en önemli arkeolojik yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük`te yaşanan politik savaşları, bazen yenik düşmüş benlikleri ve bilgiye ulaşmak yolunda yapılan zorlu araştırmaları gözler önüne seriyor." -Heather Pringle, The Mummy Congress`in Yazarı- "Dünya..»»
Nurettin Aslan

Homer Kitabevi Yayınları

Batı Anadolu`nun kuzeyinde, Ege Denizi kıyısında volkanik bir kayalık üzerine kurulmuş olan Assos, Çanakkale ili Ayvacık ilçesi Behram Köyü`nde yer almaktadır. Kent ilk olarak M.Ö. 2. binde iskân edilmiş ve M.Ö. 7. yüzyılda Lesbos adasındaki Methymna kentinden gelen göçmenlerle gelişmiştir. Arkaik Çağ`da Anadolu`da, Dor üslubunda inşa edilen tek tapınağa sahip Assos kentinde, M.Ö. 4. yüzyılda bank..»»
Ahmet Ünal

Homer Kitabevi Yayınları

Hitit mutfağı konusunda yazılmış bilimsel nitelikli ilk eser olma özelliğini taşıyan bu kitap, Münih Üniversitesi Hititoloji ve Eski Anadolu Dilleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünal`ın yıllardır Eski Anadolu ve Hitit uygarlıklarıyla ilgili çok yönlü araştırmalarından elde ettiği bilgileri içeren kapsamlı bir çalışmadır.

Anadolu`nun ilk yazılı tarihini başlatan Hititler`den kalma metinle..»»

Lionel Casson

Homer Kitabevi Yayınları

En eski gezginler sazdan sallar ya da şişirilmiş hayvan postları ile su üzerinde seyahat etmeye başladıklarından beri, gemiler ve kayıklar Batı dünyasının tarihinde üstün bir rol oynamıştır. M.Ö. 3500 civarında Mısır`da yelkenin icadı, su taşımacılığının çok daha hızlı ve etkili olmasını sağlamıştır. Antik çağda Akdeniz`e komşu toplumlar refahları için gemilere ve gemicilere güvenmiştir.

..»»

Jak Yakar

Homer Kitabevi Yayınları

Anadolu`daki devlet öncesi toplumların ekonomik örgütlenmesinin yeniden canlandırılması söz konusu olduğunda, bağımsız bir bilim dalı olarak arkeoloji yetersiz kalır. Bu eksiklik bir dereceye kadar arkeolojik bağlamda saptanan örnekleri, geleneksel tarım toplumları hakkında bilgilerle karşılaştırılan etnoarkeoloji sayesinde giderilir. Gerçekten de Anadolu`nun zengin etnografik malzemesi, Tunç v..»»

Donald Kenrick

Homer Kitabevi Yayınları

Bilim adamları yüzyıllar boyunca Çingenelerin, aramızda yaşayan bu koyu tenli esrarengiz yabancıların kökeni üzerine tartıştılar. Donald Kenrick, bu kitapta Çingenelerin öyküsünü anlatıyor. Onların Hindistan’dan İran’a göçlerinin, Ortadoğu’da Arap egemenliği altındaki yaşamlarının ve Konstantinopolis’e varışlarının izini süren Birinci Kısım ilk kez 1993’te basılmış ve Çingenece dahil, on iki di..»»

Murat Metinsoy

Homer Kitabevi Yayınları

İkinci Dünya Savaşı`nda Türkiye tarafsız kaldı. Ancak, savaşın tüm olumsuzluklarını bilfiil yaşadı. Tek Parti döneminin toplumsal dengeleri büyük ölçüde hasar gördü, Milli Korunma Kanunu, Varlık Vergisi ve Toprak Mahsulleri Vergisi toplumsal katmanları iktidara karşı tavır almaya sevk etti. Her ne kadar 1944 ertesi Türkiye`nin uluslararası planda bir seçeneği kalmamışsa da, çok partili bir döne..»»

Don GraydonKurt Hanson

Homer Kitabevi Yayınları

Bu kitap, dağcılık sporuna hem yeni başlayan acemi dağcılar, hem de tecrübeli tırmanıcılar için kaynak kitap olarak düşünülmüştür. 1906 yılında kurulan The Mountaineers Club`ın bünyesinde verilen eğitim ve kursların aktardığı 60 yıllık bilgi birikiminin sonucunda ilk basımı 1960 yılında yapılan ve sürekli geliştirilerek 6. edisyona ulaşan kitap, dağcılık konusunda dünyadaki en kapsamlı teknik yayı..»»
Aslı Daldal

Homer Kitabevi Yayınları

Yazar, kendisine 2004 yılı Genç Sosyal Bilimciler Ödülü kazandıran eserinden yola çıkarak hazırladığı bu kitabında, Türkiye`de 1960 Darbesi sonrasında oratya çıkan toplumcu-ilerici atmosferin, Türk sinemasında toplumsal gerçekçilik akımının doğmasındaki etkisine ışık tutuyor ve bu bu akım hakkında detaylı bir inceleme sunuyor. Çok önemli bir sinema akımının tarafsız ve bilimsel bir gözle irdelendi..»»
fotografim.com

Homer Kitabevi Yayınları

İnternet`te açık ve özgür bir interaktif fotoğraf ortamı oluşturma fikrinden hareketle, Temmuz 2001 tarihinde fotografim.com yayına başladı.

Başlangıçta yalnızca güncel fotoğraf haberlerinin, teknik ve kuramsal eleştirilerin ve fotoğrafların yayımlanması hedeflenirken, siteyi ziyaret eden ve kullanmaya başlayanların hızla artması ve çok sayıda kişinin fotoğraflarını paylaşabilme ve yorum a..»»

Mark Gardner

Homer Kitabevi Yayınları

Mark Gardner ve Art Wolfe macera ve gezi fotoğrafçılığı yeteneklerini geliştirmek isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap hazırlamışlar. Kitap benim gibi tecrübeli fotoğrafçılara bile ço»»

Orhan Bingöl

Homer Kitabevi Yayınları

"1966 yılından bugüne kadar edindiğimiz deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, ören yerlerini, kazılarımızı ziyarete gelenlerin tümü; genci, yaşlısı; köylüsü, kentlisi; fakiri, zengini; bilgilisi, bilgisizi; akıllısı, daha az akıllısı antik kültürler konusunda hep aynı soruyu yöneltirler: `Bu koca taşları nasıl işlediler, nasıl kaldırdılar, hocam!`.

Bu gerçekten zor ve haklı merak uy..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.