Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hermes Yayınları

Hermes Yayınları

• Hermes Yayınları Kitapları | • Hermes Yayınları İletişim Bilgileri | • Hermes Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Hermes Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 49 kitap bulunuyor."Hermes Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cihangir Gener

Hermes Yayınları

Üçüncü cildin konusu, Tek Tanrıcılığa yeni bir yaklaşım tarzı olan ve “Semavi Dinler” olarak adlandırılan, sırasıyla Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık dinlerinin ortaya çıkış süreçleri ve bu dinler üzerindeki Ezoterik öğretilerin etkileridir. 3. Cilt içerisinde yer alan bir diğer önemli husus, Ezoterik öğretilerin bu dinler içerisinde geçirdikleri değişimler ve Semavi dinlerin Ortodoks ö..»»
Cihangir Gener

Hermes Yayınları

Tufan öncesi uygarlıkların ve Tufan öncesi inanç biçimi olan Ezoterizm öğretisinin, Tufan sonrasında yeni bir uygarlık başlatan topluluklara nasıl yansıdığı, ikinci cildin başlıca konusu olmuştur. Ansiklopedide ele alınan tüm kadim uygarlıklar ve bunların ortaya koyduğu inanç biçimleri büyük bir ağırlıkla Tufan öncesinden kök almakta ve Ezoterizm inancının izlerini taşımaktadırlar. Çalışmada, ..»»
Cihangir Gener

Hermes Yayınları

Ezoterik Öğretiler Ansiklopedisi, son güncel bulgular ve gelişmeler ışığında Bilim Paradigmalarının incelenmesiyle başlamakta, 19. ve 20. yüzyılın her alandaki Determinist yaklaşımlarının günümüzün Kuantumsal anlayışını açıklamada ne denli zayıf kaldığını ortaya koymaktadır. Bu bağlamda günümüz bilimsel bulguları ile felsefi algılarının ancak Kuantum Bilimi ve Felsefesinin ışığı altında anlaşı..»»
Cihangir Gener

Hermes Yayınları

Dördüncü ciltte Yunan Ezoterizmi, Yahudi Kabbâla ve Batıni İslâm öğretilerinden etkilenen Hıristiyan Gnostisizminin önce Avrupa'yı, ardından da tüm dünyayı dönüştürme serüveni ele alınmıştır. Avrupa’yı Katolikliğin bağnazlığından kurtaran, önce Rönesans ve ardından Reform hareketlerinin arkasında tamamen Ezoterizm inanırları bulunmaktadır. Şövalyeler ve Operatif Masonlar aracılığıyla tüm Avrup..»»
Yavuz Çekirge

Hermes Yayınları

Yeni nesil gezginlerin aksine Yavuz Çekirge, klasik anlamıyla bir seyyahtır. Eserlerinde çıkış noktası ekseriyetle başından geçenler değil coğrafya, tarih, arkeoloji ve inançlardır. Ziyaret ettiği yerlerin coğrafyasını görüp, tarihi ve inançları konusunda kapsamlı araştırmalar yapar, bunları da titizlikle eserlerine yansıtır. Binlerce yıldır onlarca medeniyete ev sahipl..»»
Yavuz Çekirge

Hermes Yayınları

Edebiyatın yanı sıra bir doğa âşığı ve arkeoloji tutkunudur Yavuz Çekirge. Türkiye’yi karış karış gezerek antik medeniyetlerden günümüze ulaşan arkeolojik eserleri ve doğayı fotoğraflarla belgeliyor; yazıları, günlükleri, notları ve kayıtlarıyla bir hafıza oluşturmaya çalışıyor –ki hafızanın, kaydın, belgelerin olmadığı, korunmadığı veya sahip çıkılmadığı bu topraklarda ..»»
Mouni Sadhu

Hermes Yayınları

      Ortalama bir insan rüzgârda savrulan ince bir yaprak gibidir, zihni nereye sürüklerse oraya gider. İki dakika sonra ne düşüneceğini, hangi duygunun etkisi altına gireceğini bilemez. Oysa amaç ister ruhani, ister maddi olsun, hedefine gitmek isteyen insanın atacağı ilk adım zihinsel ve duygusal hâkimiyettir.   ..»»
Gene D. Matlock

Hermes Yayınları

Tarih yeniden mi yazılacak? Kadim Türkler tüm insanların ataları mı? Onlar bin yaşına kadar yaşayarak, uzun yaşamın sırlarını öğrenmişler miydi? Tüm dinler onların Tengri dininden mi türedi? Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. Muhammet ve Buda Türk müydü? "Işık doğudan gelir" ne anlama geliyor? Türkler gelecekte..»»
Günyüz Keskin

Hermes Yayınları

"Kitapta İdris'i de an. Çünkü o, özü sözü doğru olan bir peygamberdi. Onu yüce bir yere yükselttik" (Meryem Süresi 56-57) Kur'an-ı Kerim 1500 yıldır kayıp olan bir kutsal kitap, 1773 yılında Habeşistan'da bir manastırda bulundu. Peki hem Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız..»»
Nuri Şensoy

Hermes Yayınları

Görünüşe göre roman kahramanı İstanbulda bir evde annesi ve ninesi ile birlikte yaşamaktadır. Bir gün, evdeki sandıkta eski bir günlük bulur. Bu günlük, yaklaşık bir asır öncesine aittir ve okudukları, kahramanımızı çok şaşırtır. Zira işin içinde anlaşılmaz pek çok husus bulunmaktadır. Dünyayı kasıp kavuran I. Dünya Savaşı, Anadolunun, dünyadan izole, huzurlu ve küçük bir şehrini de etkilemiştir. ..»»
Dion Fortune

Hermes Yayınları

Ünlü ezoterist Dion Fortune'un bu yapıtı ortaya çıktığı zaman hayati olduğu halde tabu olarak görülen bir konuda büyük yankılar yarattı. Dion Fortune, kadın ve erkek ilişkilerini mevcut psikolojik ve fizyolojik anlayışın ötesinde içsel olarak eril ve dişil, pozitif ve negatif güçlerin dengelenmesi olarak ele almaktadır. Bu iki kutup ..»»
Vildan Çolak

Hermes Yayınları

Yaşamınızda sık sık aksilikler mi yaşıyorsunuz? İçiniz devamlı olarak ve nedensizce sıkılıyor mu? Kendinizi sürekli olarak halsiz mi hissediyorsunuz? Şimdiye kadar bunların "atalarınızın mirası" olabileceğini düşündünüz mü hiç? Atalarınızın fiziksel özelliklerinin, mal-mülk miraslarının yanında ahlarını, beddualarını, lanetlerini, b&u..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.