İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayat Yayıncılık

Hayat Yayıncılık

• Hayat Yayıncılık Kitapları | • Hayat Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Hayat Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayat Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 78 kitap bulunuyor."Hayat Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mithat Bala

Hayat Yayıncılık

“Ashabım yıldızlar gibidir. Hangisine sarılırsanız sizi hidayete ulaştırır.” Hz. Muhammed (sav)Dost candır, canandır, canana adanmaktırDost aşktır, aşkta yanmaktır, aşkla olmaktırDost aynileşmektir, ayna olmaktır, aynayı bulmaktırDost yakın olmaktır dosta, dostta kaybolmaktır.Dostunun yaşındaydı Hz. Ebu Bekir. Dostunu özlemedeydi. Ayrılık ateşi onu içten içe yemekte, bitirmedeydi. Bir gün, “Ya..»»
Şükrü Altın

Hayat Yayıncılık

“Medine’yi Fahreddin Paşa değil, vatan terk etti” Hicaz İsyanı… Yakın tarihimizin gerçekleri… Bir millet kendi eliyle, kendi kanıyla, kendi gücüyle kazandığı şerefi unutabilir mi? Hele bangır bangır haykıran sayısız tarihi zaferlere güle güle mi diyeceğiz? Asla… Medine savunması süresince, “Beytullah ile Ravza-ı Mutahhara’yı katiyen bırakmam” diyen Fahreddin Paşa nasıl unutulur? Mekke’siz bir ..»»
Mehmet Kanoğlu

Hayat Yayıncılık

Ahlaki Zekâ, herkese hitap ediyor, hepimizin bir yerlerine dokunuyor. Kişisel, ruhsal, vicdani ve sosyal problemlere değinmeye, kanayan yaraların farkına varıp olabildiğince çareler üretmeye çalışıyor. Ruhumuzun, vicdanımızın, kişisel gelişimimizin, kariyerimizin ve sosyal hayatımızın ahlaki zekâ ile nasıl donatılabileceğine dair prensip ve örnekler sunuyor.  Ahlaki Zek..»»
Mehmet Çelik

Hayat Yayıncılık

Sömürgecilik ve talancılıkla geçinen Batı’nın, II. Dünya Savaşı’ndan sonra İslam coğrafyasında yaptığı bilimsel araştırmaların %95’i Din Psikolojisi ve Din Sosyolojisi alanındadır. Binlerce tez ve rapor Batılı ülkelerin stratejik akıl üreten kurumlarının masaları üzerindedir. Bizi çözdüler, sinir uçlarımızı tespit ettiler ve uygun aparatlarla işgal projelerini hayata ge..»»
Mehmet Çelik

Hayat Yayıncılık

Son yüzyılda gençliğimizin hazin hikâyesi…   Son yüzyılda modern eğitimle hayata hazırlamaya çalıştığımız üç neslimizi mahvettiler. Abdülhamid döneminde kurduğumuz modern eğitim sistemiyle yetiştirmeye çalıştığımız neslin bir kısmının beyin ve ruhlarını iğfal ederek, kendi millet ve ülkesine düşman ettiler, edemediklerini de başta Çanakkale olmak üzere cephelerde yok e..»»
Murat Akan

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Şimdiye kadar NATO hakkında pek çok makale, pek çok kitap yazıldı. Ancak sözde komünizme karşı bir “askeri güvenlik paktı” olarak kurulan NATO’nun İslam’a karşı yürüttüğü savaş konseptini bugüne kadar kimse gündeme getirmedi. Oysa NATO, aslında kuruluşundan beri bir Haçlı ordusuydu. Bunu 1990 yılına kadar gizlemeyi başardılar. Ancak Tapınak Şövalye..»»
Adem Kandemir

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Uzun bir aradan sonra ikinci deneme kitabı “Yaşama Borcu” ile yeniden karşımıza çıkıyor Adem Kandemir. Kitabın söz başı kısmında “Geçmiş, şimdi ve gelecek aklı yitiklerin karanlık oyunlarına kurban ediliyor ve toplumun hâfızası kilitleniyor.” diyen Kandemir,  sözlerini şöyle sürdürüyor: “Evet hazin bir ortamda, zor bir zamandayız. Gelgelelim bir..»»
Adem Kandemir

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     İlk baskısı 1986 yılında yapılan ve bir deneme kitabı olan “Her Duvar Bir Kapıdır” ikinci baskısıyla yeniden elimizde. Kitabın ilk baskısının söz başı kısmında şöyle der Adem Kandemir: “İnsanlar kendilerine ya çok pahalı veya çok ucuz kıymetler biçerler. Herkes kendine ne kıymet biçerse pahası odur. Bunun için kendine ister hür, istersen esir ol..»»
Safiye Çetinkaya

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     “Hayatta bir kum tanesiyim Ama çölün derdini taşıyorum.” Olmadı... Olamadı... Dinlediğim o nefes de sustu. Onun gidişiyle bendeki tüm sesler de sustu... Hayallerim sustu... Sevinçlerim, kahkahalarım sustu... Kadınlığım sustu... Akif’ten sonra bende kalan tek şey analığımdı. Üzerini bal mumuyla sıkıca mühürleyip kapadığım ve en tenha köşeler..»»
Eyyüb Yılmaz

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Küçük Hatalar Büyük Hastalıklar “Doctor Fit ile Beslenme Atölyesi” olarak başlayan ve giderek büyüyerek ülkemizin ilk Tıbbi Beslenme Akademisi’ne dönüşen çalışmaların sonuçlarının anlatıldığı bu kitap; Bitmeyen bir merak ile sürekli okumaların ürünüdür. Sabırla yapılan hasta takiplerinden sonra, biraz şövalye gibi alınan cesur kararlar sonr..»»
Hasan Hüseyin Yılmaz

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Düşmanınız sevgiliniz olursa…   Yusuf, intikam almak için peşine düştüğü Tuğrul’un kızı Zeyneb’e âşık olur. Tuğrul ise yaşama küsmüş olan kızı Zeyneb’in kendisini öldürmek isteyen Yusuf’a olan sevgisi sayesinde hayata tutunduğunu görmektedir. Zeyneb ise tüm olan bitenlerden habersiz içine düştüğü dipsiz kuyudan çıkabilmek için bir umut ışığı o..»»
Mehmet Çetin

Hayat Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Peygamberimiz (asm) şöyle buyuruyor: ''Altın altınla, gümüş gümüşle, buğday buğdayla, arpa arpayla , hurma hurmayla, tuz tuzla misli misline eşit ve peşin şekilde değiştirilir. Bunlardan farklı cinsler birbiriyle mübadele edilirse, peşin olmak şartıyla dilediğiniz gibi satış yapınız.'' Kuyumculuk bilgi ve uygulamalarına vakıf olmadan, bu hadis..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.