Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayalbaz Kitap

Hayalbaz Kitap

• Hayalbaz Kitap Kitapları | • Hayalbaz Kitap İletişim Bilgileri | • Hayalbaz Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayalbaz Kitap isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor."Hayalbaz Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Peter Brook

Hayalbaz Kitap

Çağımızın “efsanevi” tiyatro ve film yönetmeni Peter Brook'un Boş Mekân adlı yapıtı, tiyatro çevrelerince çok önemsenen bir çalışma. Peter Brook bu kitapta çağdaş tiyatronun durumunu saptarken okuru tiyatronun anlamı ve işlevi üzerine düşünmeye zorluyor. Tiyatronun işlevini, yalnızca kuramsal düzeyde tartışma..»»
Bob Foss

Hayalbaz Kitap

Kitabın içindeki malzeme, film ya da televizyon programları yapılırken neyin uygun, neyin uygun olmadığı konusunda son yirmi yıl içinde edindiğim kişisel deneyime dayalıdır. Malzemenin seçimini ve sunulmasını iki basit ilke yönlendirmiştir. Gerektiği biçimde kullanıldığı zaman dil, akademik geçmişi ne olursa olsun, film konusunda ciddi bir ilgi duyan her kiş..»»
Nur Onur

Hayalbaz Kitap

"Moda Bulaşıcıdır" kitabı ile bizi yerli Haute-Cautre'ün dünyasında ayrıntılı bir şekilde ve örnekler aracılığıyla dolaştıran, televizyon programları ile tanıdığımız Nur Onur, bu kez bir sinema sevdalısı ve (eski) öğrencisi kimliği ile ülkemizde pek araştırılmayan bir konuyu ele alıp türünün ilk örneği olan bir kitap yayımlıyor. "B&qu..»»
Terry Barrett

Hayalbaz Kitap

***Barrett'in fotoğraflar hakkında eleştirel yargılarda bulurken akılda tutmayı önerdiği kavramsal çerçeveden etkilenmemek elde değil.*** -Studies in Art Education, Jerome Hausman- ***Canlı ve cazip bir kitap bu ve eleştiri pratiği ve işlevinin altında yatan toplumsal ve siyasi varsayımları açıkça ortaya koyuyor.*** -Caucus on Sacial Theory, NAEA News, Sally Hagaman- ***Bu kitap tanım..»»
Derleme Cemal Güzel

Hayalbaz Kitap

Walter Benjamin Fotoğrafın Küçük Tarihi Andre Bazin Fotoğraf Görüntüsünün Varlık Bilimi Rosalind E. Kraus Fotoğrafı Yeniden Keşfetmek Beyhan Özdemir Çağdaş Sanat Akımları ve Fotoğraflar Merter Oral Fotoğraf ve Toplumsal Değişme Jean Baudrillard Yokoluş Sanatı Orhan Alptürk Baudrillard ve Fotoğraf Sadık Tumay Kimliğin Hiper Gerçek Boyutu ve Fotoğraf Ahu Antmen Çağdaş Sa..»»
Vassily Kandinsky

Hayalbaz Kitap

Hem ressam hem de sanat kuramcısı olarak, XX. yüzyılın en etkili kişilerinden biri olan Vassily Kandinsky, bu yapıtından bir yandan sanatçının içsel zorunluluk yasalarından bahsederken, değer yandan, onu kendisi ile yüzleşmeye çağırır. Yeni sanatın başlangıcında yer alan, çığır açmış bir sanatçının yazdığı bu temel kitaba duyulan ilgi, bu sanat akımının sadece nitelik yönünden deği..»»
Nazan İpşiroğlu

Hayalbaz Kitap

***Sanatta Devrim*** XX. yüzyıl sanatı üzerine yazılan kitaplardan önemli bir noktada ayrılıyor. XX. yüzyıl, sanat yaşamında çok hareketli, birbirini çelen ya da tamamlayan türlü akımların kaynaştığı bir dönemdir. Bu yüzden bu dönemi tanıtmaya çalışan kitapları okuyanlar, çoğu kez kendilerini bir kargaşalık içinde bulurlar, sanat olaylarının birbiriyle ilişkisini anlamada ve onları de..»»
Nazan İpşiroğlu

Hayalbaz Kitap

Bu kitapta sanat yapıtlarının alımlanması ve sanatlararası etkileşimle ilgili yazılarımdan bir seçki yaptım. Alımlamaya en güzel açıklamayı getiren sanatçılardan biri Miro. Yapıtlarında her kesimden izleyicinin kendine göre bir şeyler bulabileceğini söylüyor. Bu nedenle sadece resim alımlaması yaptığım birinci bölüme Miro ile başladım. Miro çok yanlı bir sanatçı. Yapıtlarında çok deği..»»
İhsan Derman

Hayalbaz Kitap

... deklanşöre basıldıktan sonra sözkonusu an'ın gerçekliği kalmaz. Bu anlamda fotoğrafın içinde yaşanılan zamanı, durdurduğu ya da dondurduğu değil de, sadece öldürdüğü söylenebilir. Şöyle ki, fotoğrafı çekilen an, çekildikten hemen sonra ***geçmiş*** olur. Diğer bir deyişle fotoğrafın çekildiği an olan ***şimdiki zaman***, deklanşöre basıldığı an ***çekildiği zaman***a dönüşür. B..»»
Vilem Flusser

Hayalbaz Kitap

Kameraya basit bir araçmış gibi bakamazsınız - tıpkı bir fotoğrafı herhangi bir ürün, hatta genel olarak meta diye kabul etmekle yetinemeyeceğiniz gibi. Belki birtakım fenomenolojik mülahazalar devreye sokularak bu konuda birtakım şık şeyler söylenebilir: Foto kameranın fotoğrafçıyı gizleyen, saklayan, görünmemesini sağlayan bir peçe olduğu gibisinden... Ancak Flusser'in çok ünl..»»
William Miller

Hayalbaz Kitap

Senaryo yazmak isteyenlerin sorduğu ilk soru: ***Nasıl yazılır?*** Her şey bir senaryoyu başlatabilir. Başlama atışını duyan beyin harekete geçer, sahnelerden repliklere, düşsel yüzlerden, ürkütücü imajlara sıçrayarak ilerlemeye koyulur. ***Sinapsis***, ***Film Öyküsü***, ***Tretman*** gibi tuhaf isimleri olan istasyonlar arasında, benzersiz bir serüvene doğru sarsılarak ilerler. A..»»
Avner Ziss

Hayalbaz Kitap

Sanat, toplumsal bilincin diğer biçimleriyle aynı görevi yerine getirmek zorundadır. Bilgisel, ideolojik ve eğitsel işlevleri, estetik eylemi içinde gerçekleşir. Sanat insanlara gerçeğin güzelliğini bulup ortaya koymayı, bu güzellikten tad almayı ve onu yaşamlarına katmayı, güzelin yasalarına göre yaratmayı öğretir. Estetik duygular üzerinde bağlayıcı bir etkide bulunur. Sanatın estet..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.