Sevgi bir inanç davranışıdır. İnancı az olanın sevgisi de azdır. ERİCH FROMM [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
GüzelDünya

GüzelDünya

• GüzelDünya Kitapları | • GüzelDünya İletişim Bilgileri | • GüzelDünya Hakkında Bilgi
Sitemizde GüzelDünya isimli yayınevine ait Toplam 28 kitap bulunuyor."GüzelDünya" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Ene’l Haqq sozu butun zamanlara vurulmush bir mohur xususiyyeti dashiyir. Hele de indiye qeder bu sozden daha ustun bir soz deyilmemishdir. Bu soz aciq menasindan daha cox, gizli bir mena ifade edir. Ene’l Haqq sozu hem dini, hem tesevvuf, hem de elmi menada ishlenen bir ifadedir. Bu kitabda siz Ene’l Haqq menasinin derin aciqlamalarini tapacaqsiniz. Yeqin, inanarsiniz ki, bele bir sufi haqqinda y..»»
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Bir yangın tutuşunca yürekte, aşk ne imiş, gönülde hissedersin. Sevdiğin değil, onun için tüm hayallediklerin senin gerçek sevdandır. O senin yüreğinde, yere göğe sığdıramadığın, onun dahi taşıyamayacağı kadar yücelikte bir güzelliğe bürünmüştür. Bu yüzden sevdiğini ancak sen taşıyabilirsin. Mecnun ve Leyla en ufak bir olumsuzlukta vazgeçerler miydi birbirlerinden? Sıkıldık birbirimizden deyip,..»»
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Ledün İlmi. Çok fazlaca üzerinde durulamadı, çünkü bilinmeyeni, görünenlere anlatmak zordur. Ustalık gerektirir. Biraz da Heybetli bir konudur. Ürkülür. Gayb Âlemi ne de olsa. Görünmeyen Âlem. İslâm Tasavvufu’na göre görünmez anlaşılmaz yani akıl ve beş duyu ile algılanamaz âlemdir Gayb Âlemi. Mistikler Gayb Âlemine, Ledün İlmi adını vermişler. Şimdi ise, “Kendinde Öğretim” diyoruz. Bu içsel ve ba..»»
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Anadolu’da önemli etkisi olan Muhyiddin İbn-i Arabi’nin Bâtınî öğretisi, kökeni on binlerce yıl öncesine giden çok yönlü bir bilgi edinme ve bilgi aktarma sistemine bağlıdır. Bu sistem, Sufizmin önemli temel taşlarından biridir. İbn-i Arabi Öğretisine ait sırlı sözler, o devrin halkından saklandı. Bu sırlı sözlerin içine çok etkili bilgiler gizlendi. “Arif İçin Din Yoktur” sözü de, bu gizemli ..»»
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Hacı Bektaş Veli Anadolu'da, Eski Türk inanç ve âdetleriyle İslâm dininin özdeşleşmesinde etkin bir rol üstlendi. Öğretisini yaşamına taşımış, Bâtınî ekolün en önemli Velilerinden biridir. "Gündüz şevk ile dünya işine, gece aşk ile ahiret işine" felsefesi Hacı Bektaş Veli’nin yaşam prensibidir. Dünya malından vazgeçmiş; Gönül yolunu seçmiştir. Bu kitapta Hacı Bektaş Veli’nin mücadelesini, fe..»»
Kevser Yeşiltaş

GüzelDünya

Tek bir cümle. Adeta mühür gibi. Yüzyıllar öncesinde söylendi ve günümüze kadar erişti. Büyük bir sırdır Ene’l Hakk. Anlamı ilk defa bu kadar açık bir şekilde ortaya kondu ve dergâhların dışına taşarak, halka ifşa edildi. Kadim bir bilgidir Ene’l Hakk. Bu bilginin derinlerine nüfuz edebilmek ve ne anlatmak istediğini kavrayabilmek için, büyük zincirin bir halkası olmak gerekir. Bilimsel bir ifa..»»
Doreen Virtue

GüzelDünya

- 45 adet Baş Melek Mesaj Kartı, - 1 adet 80 sayfalık Kullanım Rehberi kitapçığı Baş Melekler, bizleri motive edebilen ve mucizevi yollarla hayatlarımızı şifalandırabilen çok güçlü, bilge ve sevgi dolu rehberlerdir. Doreen Virtue tarafından hazırlanan elinizdeki bu 45 Baş Melek Kartı, sizleri 15 Baş Melek ile tanıştıracak, sizlere onlardan mesaj verecek, onlarla ilet..»»
Şebnem Özkan

GüzelDünya

İlginç günler yaşıyoruz. Dünyanın enerjisi hızla değişiyor ve hiçbir şey gizli kalmıyor. İnsanların bilinç seviyeleri her geçen gün yükseliyor. Son derece sancılı, tıpkı doğum gibi meşakkatli bir süreç bu... Ne var ki bu değişim dönüşümü kolaylaştırmak elimizde.. Zira, bizlere her an kılavuzluk etmeye hazır, çok güçlü enerjiler olan Melekler var! Onlar hem bizlere koşulsuz sevgi duyuyor, hem de a..»»
Doreen Virtue

GüzelDünya

Baş Melek Mikail, çok güçlü bir koruyucu ve güvenilir bir rehberdir. O yaşam amacınızı ve bu amaç doğrultusunda sizi ilerletecek en iyi adımları bilir. Bu destedeki 44 kart, baş melek Mikail'den size mesajlar ve bu muhteşem meleğin harika resimlerini içeriyor. Ayrıca sizi en çok sıkıştıran sorularınıza ve endişelerinize cevaplar içeriyor..»»
Doreen Virtue

GüzelDünya

Aşk Melekleri, sevgi ile ilişkili her konuyla çalışan Çerubim benzeri meleklerdir. Bu varlıkları herkes çağırabilir. Onlar aynı anda sayısız insana yardım edebilirler. Doreen Virtue tarafından, müthiş güzellikte resimlerle hazırlanan bu mesaj kartları, aşk hayatınızla ilgili rehberlik almanıza yardım edecekler. Ayrıca bu kartlarla hem dostlarınıza, hem danışanlarınız..»»
Kolektif

GüzelDünya

Flaş Kartlar- SAYILAR 0-25, Oyna-Eğlen-Öğren-Zekâ Geliştir, 3-7 Yaş YAŞ ARALIĞI: 3-7 YAŞ Süper Çocuk Serisi Türkçe İngilizce Sayılar flaş kartlardır. 0’dan 25’e kadar sayıları, toplama ve çıkarma işlemlerini çocuğunuza kavratmak üzere tasarlanmıştır. Türkçe ve İngilizce bir aradadır. Kutunun içerisinde yer alan Kullanım Kılavuzundaki oyun önerileriyle, çocuğunuzun kartlarla çalışmalar..»»
Kolektif

GüzelDünya

Yapboz Kartlar-RENKLER, SAYILAR, HAYVANLAR, Oyna-Eğlen-Öğren-Zekâ Geliştir, 3-7 Yaş YAŞ ARALIĞI: 3-7 YAŞ Süper Çocuk Serisi Türkçe İngilizce Renkler, Sayılar, Hayvanlar yapboz kartlardır. Her bir yapboz 3 karttan oluşur Çocuğunuz eğlenceli çizimleri biraraya getirecek. Hem Türkçe hem İngilizce hayvan isimlerini, renkleri ve sayıla..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.