İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gürer Yayınları

Gürer Yayınları

• Gürer Yayınları Kitapları | • Gürer Yayınları İletişim Bilgileri | • Gürer Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gürer Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 47 kitap bulunuyor.
Yayıncılık yapma düşüncesi, Yayın Koordinatörümüz Turgut Gürer’in derlediği “Atatürk’ün Yaveri Cevat Abbas Gürer” kitabının basımı ile başladı denilebilir. Kitabın ilk baskısı, 2006 Kasım ayı başında 3000 adet olarak Yapım C şemsiyesi ve adı altında yapıldı. Dağıtımını Cumhuriyet Kitapları yaptı. İkinci baskısı da Yapım C tarafından yapıldıktan sonra, “Gürer Yayıncılık” üçüncü baskı ile Aralık 2006 ayında yayıncılık hayatına başladı. Hedefimiz Gürer Yayıncılık’ta biz yayın, dağıtım ve satış aşamalarının ortak bir çabanın birbirini takip eden süreçleri olduğunu düşünürüz. Bu ortak çaba ve hedef, kuşkusuz, okuyucu memnuniyetini sağlayabilmek ve ona parasının tam karşılığını verebilmektir. Biz kendi payımıza düşeni, ilkeli ve kaliteli yayınlar üreterek yerine getirmeye çalışıyoruz. Yayın İlkemiz Okuyucumuza iyi kitap ve makul fiyat sağlanmasını ve bu amaca katkıda bulunan dağıtım şirketleri ve kitapevleri ile mevcut iyi iş ilişkilerinin artarak gelişmesini hedeflemekteyiz. Yayınlarımızın, Atatürk devrimlerine, laik, demokratik, cumhuriyet ilkelerine, kültürler ve inançlar arası ahenge ve barışa saygılı olması ana ilkemezdir. Yayın Türlerimiz Yayın türlerimiz, genel olarak, aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir: Cumhuriyetimizin kuruluş dönemine ilişkin belgesel/roman türünde kitaplar. Popüler bilim kitapları,İnceleme-araştırma, gezi Kitapları, Öyküler-Hikayeler Portreler, Hobi ve çocuk kitap ve dergileri. Yayınevimizin Yönetiminde Temel İlkeler ve Değerler: Gürer Yayıncılığın faaliyetlerini, profesyonellik, yetkinlik, vaktindelik, beklentilere cevap verebilmek ve yeniliklere açık olmak gibi temel ilkeler yönetir. Çünkü inanıyoruz ki; Profesyonel beceri ve yeterlilik Yüksek kalitede ürünleri, yaratıcı, analitik düşünebilen, takım çalışmasını ve işbirliğini benimsemiş ve devamlı gelişmeye açık, mesleki yetkinliğe sahip çalışanlar üretir. Yetkinlik Çalışmaların/faaliyetlerin yüksek kalitede ürün üretimini sağlayacak biçimde planlanması ve yönetilmesi gerekir. Vaktindelik Bütün çalışmalar/faaliyetler tayin edilen veya işin özelliğinin gerektirdiği zamanda bitirilmesi gerekir. Beklentilere cevap verebilme Hizmet verilen müşterilerin isteklerine ve beklentilerine cevap verebilir olmak çok önemlidir. Keza karşılıklı anlayış ile çözümler üretmek de büyük önem taşır. Yenilikçilik ve yeniliklere açık olmak Sürekli gelişme yaklaşımına gerekli özen göstermek ve yenilikleri uygulamaya geçirmek de yaşamsal önemdedir. Çalışanları Kurumun en değerli varlığı olarak kabul etmek Kurumun en kıymetli varlığı olan çalışanların, sükunet ve verimlilikle çalışabilecekleri, kurum yararına yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamın yaratılması ve korunması çok önemlidir.
Son Yayınlanan Kitapları
Mahmut Kılıçoğlu

Gürer Yayınları

Kötü alışkanlıkların temelinde, iyi niyetli başlangıçlar yatar. Doğruluk asırlık çınar gibidir, rüzgâr sadece kurumuş yapraklarını dökebilir. Kabuğunu kıramayan çekirdek, ağaç olamaz. Minnet lokması, mideyi güldürse de vicdanı ağlatır! Her insan, duvarlarını kendisinin ördüğü bir dünyada yaşar. Mutluluk ağacının tohumu sevgidir. Çocuk dün arzumuzdu; bugün mutluluğumuz, yarın da g..»»
Metin Özata

Gürer Yayınları

Tiroidle ilgili tüm sorularınız için…Son gelişmeler ışığında… Ülkemizin önde gelen tiroid uzmanı Prof. Dr. Metin Özata’dan bir başucu kitabı… Açıklamalı resim ve tablolarla, herkesin anlayabileceği bir dille… Türkiye’de her 100 kişiden 30’unda tiroid bezi büyümesi (guatr) olduğu düşün&..»»
Dmitry Glukhovsky

Gürer Yayınları

Moskova Metrosu'ndaki Sırrı Keşfetmeye Hazır mısınız? Rusya'da 1 Milyon Kişi Okudu, 25 Dile Çevrildi Haritalarıyla. Yıl 2033...Nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde. Hayatta kalan birkaç bin kişi yeraltına, dünyanın en büyük nükleer sığınağı..»»
Sami Gökmen

Gürer Yayınları

Bu kitapta, bir yaşamın sınırlı çerçevesi içinde, ülkemizin son 77 yılına ışık tutan anılar var. Yalınayak başlayan çocukluk yıllarından, uzak umutların peşinde, bütün kapıların zorlayarak açıldığı, keskin dönemeçli yolların azimle, inançla, umutla aşıldığı bir hayatın, derin izler bırakan anıları bunlar... Köy enstitüs..»»
Alex Boese

Gürer Yayınları

Zombi Kediler, Görünmez Goriller, Hamamböceği Stadyumu, Gıdıklama Makinesi, Kadın Kokusu, Dünyanın Sona Ermediği Gün, Keçilerle Bakışan Adam... (Ön Kapak'tan) "Kafası Güzel Filler" sizi güldürecek, "insaf artık!" dedirtecek, iğrendirecek, şok edecek, eğlendirecek, sabah akşam konuşturacak; bugüne dek yapılmış en acayip deneylerle dolu. Zor kadını oynayan kadınların daha mı çok rağbet göreceğini ..»»
Alex Boese

Gürer Yayınları

"Psikonevrotik Atomik Keçiler": En az adı kadar absürt, ilgi çekici, "insaf artık" dedirtecek bir kitap. Tıpkı ilk kitap gibi, yazarın komik üslubuyla bir solukta okunabiliyor ve sonunda da okurların inanmama ihtimaline karşı kapsamlı bir kaynakça bulunuyor. Piliyle Evlenen Adam, Uzaydaki Rögar Kapağı, En Gaddar PR Kampanyası, Gökkuşağı Bombası, Maymunlar Akademisi, Şifalı Radyum Suyu... Uzayda..»»
Dmitry Glukhovsky

Gürer Yayınları

Moskova metrosu'ndaki sırrı keşfetmeye hazır mısınız? Moskova Metrosu'nun renkli haritalarıyla... Yıl 2034...Nükleer kıyamet sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde. O gün Moskova Metrosu'nda yolculuk edenler hayatta kaldı. Dünyanın en büyük nükleer sığınağı olan Metro, insanoğlunun son kalesi. WDNKh istasyonunda yaşananların ü..»»
Çetin Yetkin

Gürer Yayınları

Gerçek anlamda demokrasi mümkün müdür? Demokrasi topyekün bir aldatmaca mıdır, bir fetişizm midir? Seçimler her zaman meşru mudur? Seçmenler sandığa her zaman özgür iradelerini mi yansıtırlar? Prof. Dr. Çetin Yetkin "Antidemokrasizm" adlı bu yapıtında seçimlerin meşruluğunu, çoğunluk kavramını, çok partili sistemi, katılımcılığı, seçmenlerin eşitliğini kısacası demokrasinin abc'sini bu tartışmala..»»
Çetin Yetkin

Gürer Yayınları

"Çoğu Siyasal Düşünceler Tarihi çalışmaları, eski Yunan'la başlar, Batı siyasal düşüncesinin gelişimiyle sınırlı kalır. Bu yaklaşım, Batı'nın dünyayı yalnızca kendi penceresinden görmesinin ve bizde de tüm gelişmeleri Batı'nın kılavuzluğunda değerlendirme alışkanlığının sonucudur. Oysa Yunan düşüncesinin de kendisini etkileyen ve biçimlendiren öncesi vardır. Kaldı ki, 'siyasallık' tüm dünyada söz ..»»
Çetin Yetkin

Gürer Yayınları

Avrupa merkezci önyargıları aşan, birinci dereceden kaynaklara dayanan, benzerlerinden farklı bir siyasal düşünceler tarihi elinizdeki kitap. Mezopotamya, Hint, Çin, Yunan, Roma, Hıristiyan, İslâm ve Türk kaynaklarındaki bütün temel metinlerin ilk elden alıntılarıyla yazılmış bir klasik. Beş cilt olarak planlanan, ama her biri bütünden bağımsız bir kitap gibi okunabilen ve her cildinde ayrı dönem..»»
Şakir Balkı

Gürer Yayınları

Göçmen” Çanakkale Kafkas ve Bağdat cephelerinde savaşan Birmanya Myanmar Esirler Kampında elemli yıllar geçiren unutulmuş kaybolmuş bir askerin sekiz yıl sonra Balkandaki köyü Globoçiçaya dönen Tafiloğlu Eminin hikayesidir. Bir Balkan köyü Globoçiçayı Birinci Dünya Savaşını Birmanyadaki o “Esir Kampı”nı işgal İstanbulunu Selimiye Kışlasını ve 1930ların o Beyoğlu gizemini Bulgar ..»»
Çetin Yetkin

Gürer Yayınları

Hukukun, özellikle de ceza hukukunun konusu "insan"dır: Suç işleyen ve o suçtan zarar gören insan. Hukukçuların bu "insan"a bakışları çoğu kez yasa maddelerinin soyut belirlemelerinin kişilere uygulanmasından öteye geçmez. Yasa, doğru uygulanmışsa, adalet de gerçekleşmiş varsayılır. Dahası, "Hukukun Üstünlüğü", toplumların özlemi olarak olarak gösterilir. Ama, gerçekte Ceza Hukuku uygulamasında ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.