Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Günebakan Yayınları

Günebakan Yayınları

• Günebakan Yayınları Kitapları | • Günebakan Yayınları İletişim Bilgileri | • Günebakan Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Günebakan Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Günebakan Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Aytaç Yalman

Günebakan Yayınları

2004 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli olan Orgeneral Aytaç Yalman, bu tarihten beri özellikle müzik konusunda yaptığı çalışmalar ve müzik etkinliklerine verdiği destek ile kültür ve sanat hayatına katkıda bulunuyor. Son dönemde opera ve oratoryo librettoları, müzikaller ve belgeseller yazıyor. Hayatımdaki Müzik, Orgeneral Yalman'ın uzun yıllara dayanan müzik birikiminden damıttığı ..»»
Mehmet Selçuk

Günebakan Yayınları

Mehmet Selçuk, yıllarını karikatüre vermiş bir sanatçı. 1986’dan beri sayısız sergiye katıldı, mizah dergilerinde yer aldı, ödüller kazandı, üstelik bütün bunları Denizli’de yaptı - Sema Kaygusuz’un önsözde belirttiği gibi, “bir adamın, Ege’nin küçük bir şehrine kök salıp karikatür çizmesi, dünyaya ayak diremektir.” Yengeç’in ikinci baskısı, Mehmet Selçuk..»»
Nuray Ergeç Akmeriç

Günebakan Yayınları

Yıllar önce bir televizyon röportajı öncesi program yapımcısına, “Neden benimle röportaj yapıyorsunuz?” diye soran Akmeriç, yanıttan etkilenmişti: “Siz bir kadın olarak erkek egemen bir toplumda üst düzey yönetici koltuğuna bir holding sahibinin kızı olduğunuz için değil, merdivenleri yavaş yavaş çıkarak gelmişsiniz. Şim..»»
Gül Özseven

Günebakan Yayınları

Emily Dickinson bugün Türkiyede yaşasaydı nasıl şiirler yazardı? Poems of Ecstasy, bu soruya verilmiş yanıtlar gibi. Yer yer naif, yer yer hınzır, sıkça duygulu bu şiirler, bir genç kadının yaşama, dünyaya, aşka ve hayallere bakışını derleyip okurun kucağına bırakıyor. ?Loneliness is sweet lemon sorbet Gently on your tongue...? Gül Özseven, İngilizce kaleme aldığı bu şiirlerle gerçekten de yal..»»
Nejat Akar

Günebakan Yayınları

Musul’da açlıktan ölüm olayları başladı. Her gün sokaklarda kadın, erkek, çocuk, ihtiyar bağıra bağıra ölüme gidiyor, bir çare bulunamıyordu. Merkezde şiş kebabı satılmaya başlanmıştı. Herkes kapışarak yiyordu. Bir zaman sonra kaybolan bir çocuktan ötürü yapılan araştırmada ele geçirilen ipuçları takip edilerek..»»
Gül Özseven

Günebakan Yayınları

Emily Dickinson bugün Türkiye'de yaşasaydı nasıl şiirler yazardı? Poems of Ecstasy, bu soruya verilmiş yanıtlar gibi. Yer yer naif, yer yer hınzır, sıkça duygulu bu şiirler, bir genç kadının yaşama, dünyaya, aşka ve hayallere bakışını derleyip okurun kucağına bırakıyor. ***Loneliness is sweet lemon sorbet Gently on your tongue... *** Gül Özseven, İngilizce kaleme aldığı bu şiirlerle gerçekt..»»
Mehmet Selçuk Karaca

Günebakan Yayınları

Birbirinden neşeli karikatürlerle sayfaları çevirdikçe zevk alarak bitireceğiniz bir kitap. (Tanıtım Yazısından) »»
Fevzi Sadık

Günebakan Yayınları

Türkiye'nin nüfusunun %99'unun Müslüman olduğu söylenip durur; bunların içinde Kuran-ı Kerim'i bizzat okumuş olanların oranının karşılaştırılamayacak kadar düşük olduğuysa malumdur. Kendi dininin temellerini, Allah'ın emirlerini bilmemeye, kendi aklını kullanarak anlamamaya, kulaktan dolma bazı bilgiler ve çoğu zaman hurafelerle dindar bir hayat için çabalamaya razı olmak, anlaşılır b..»»
Funda Erdemir

Günebakan Yayınları

Funda, çilli ve kızıl saçlı bir kız çocuğu olarak geldi dünyaya. Sol yanağında bir gamzesi olan. Şanslıydı, İstanbul'da doğa ile iç içe büyüdü. Bilgiyi, öğrenmeyi hep sevdi; değişime, dönüşüme inandı. Yaşamında hep bu doğrultuda tutkulu adımlar atmayı seçti. Yaşam ona istediği herşeyi sundu. Oğullar verdi. Çok sevdi, çok sevildi. Çok ağaca, çok çiçeğe dokundu. Üç okyanusta yüzdü. Çok ..»»
Funda Erdemir

Günebakan Yayınları

Funda Erdemir'in ilk kitabı Akdeniz'in Kıyısından Topladığım Aşk Şiirleri'nden sonra ikinci kitabı okurlarıyla buluşuyor: Büyüklere Denizkızı Masalları. Funda Erdemir çağdaş bir aşık. Hayallerinin enerjisiyle besleniyor, içindeki çocuğun gözüpekliğini her şeyin üstünde tutuyor ve yorulmak bilmeden aşkın, aşkının peşinden koşuyor. Büyüklere Denizkızı Masalları'nda bir yunusla ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.