Bir insanı avucunuza almanın en iyi yolu, kalbini kazanmaktır.-- LA CORDAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gülyurdu Yayınları

Gülyurdu Yayınları

• Gülyurdu Yayınları Kitapları | • Gülyurdu Yayınları İletişim Bilgileri | • Gülyurdu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gülyurdu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Gülyurdu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fatih Kalkınç

Gülyurdu Yayınları

Elinizdeki çalışma, çocuk eğitimine dair bilinmesi gereken pek çok hususu çizgilerle anlatıyor. Görerek öğrenilen bilgilerin okunarak öğrenilen bilgilerden daha kalıcı olduğu bilinen bir gerçek olunca çalışmanın değeri ortaya çıkıyor. Çalışma şu konuları içine alıyor: Anne-baba çocuğuna hem derslerinde hem genel eğitiminde nasıl destek olmalıdır? Çocuk televizyon ve bilgisayar h..»»
İpek Akman

Gülyurdu Yayınları

Çok yakında bir bebeğiniz olacak ama bu konuda fazla tecrübeniz yok. Elinizdeki bu eser sayesinde çocuğunuzu büyütmek sizin için hiç de güç olmayacak. Çocuk bakımı üzerine genel bilgilerin verildiği ***Hoşgeldin Bebeğim***kitabında,çocuğunuzun sağlık ve gelişimi ile ilgili pek çok sorunuza cevap bulabileceksiniz. Daha çok genel kurallar üzerinde durulduğu ve günümüze uygun bilgilerin ..»»
Selma Başar

Gülyurdu Yayınları

Selma Başar imzalı bu kitap, Hz. Hatice'den başlayarak, Hz. Aişe, Ümmü Selleme, Hz. Zeynep, Hz. Gülsüm, Ümmü Anbese, Ümmü Ruman, Rabia el- Adeviyye ve daha pekçok terk-i dünya eylemiş kadın mümlerin hayatlarını anlatıyor. Asırlar öncesinden günümüze sufilikle ilgili canlı, etkileyici, hayret uyandırıcı bir ışık tutmayı başaran Zahide hanımların Efendimiz'i ve ev halkını nasıl örnek al..»»
Saliha Akgül

Gülyurdu Yayınları

***Temiz eşler***manasına gelen Ezvac-ı Tahirat kitabında müminlerin anneleri konumunda olan Efendimiz'in on üç eşinin hayatı anlatılıyor. Onların hem Allah Resûlü (s.a.v.) ile beraber bulundukları dönemlerdeki hayatları, hem de Resûlullah (s.a.v.) vefat ettikten sonraki hayatları, örnek alınacak mükemmel sahnelerle doludur. Onların hayat tarzları, mükemmel bir hayat tarzı anlamına ge..»»
Yasemin Yalçın Aktosun

Gülyurdu Yayınları

Doğum Öncesi Çocuk Diyoloğu Anne - Çocuk İlişkisi Baba - Çocuk İlişkisi Çalışan Ebeveynler Aile İçi Eğitim Aile Toplantıları Aile Danışmanlığı Anne - baba okulu diplomanız var mı? Anne - baba okulunun faydaları nelerdir? Kardeşler arası diyalog nasıl olmalı? Ebeveyn çocuğa nasıl yaklaşmalı? İletişim teknikleri nelerdir? Dayak etkili bir disiplin metodu olabilir mi? Çocu..»»
Abdullah Bereket , Ayşe Rodopman Arman, Erhan Ateş

Gülyurdu Yayınları

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Bereket'in kaleme aldığı bu kitap, bebeğini büyüten bütün anne ve babalara rehberlik edecek bir kitap. Çocuk gelişimine dair pek çok pratik bilgiyi bu kitapta bulabileceksiniz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Tarık Tamer Bayraktar

Gülyurdu Yayınları

Elinizdeki kitap nazik ve kibar olmayı, insanlar arası ilişkilerde muhatabı anlamayı, çevreye zarar vermemeyi, ikiyüzlü olmamayı, kendine saygı duymayı, bakımlı ve sağlıklı olmayı anlatıyor. Eğitimin okuldan hatta evden hatta anne rahminden başladığı kabul edilirse durumun ciddiyeti daha iyi kavranacaktır. Bu alanda yazılan kitaplar kendi öz kaynaklarımızdan beslenmediği için adab-..»»
Nezihe Topaloğlu

Gülyurdu Yayınları

*Yeni Doğan Bebeğin Bakımı ve karşılaşılan Problemler *Bebeğin Günlük Bakımı *Bebeklerde Beslenme *Bağışıklık Sistemi ve Aşılar *Bebeklerde Büyüme ve Gelişme *Çocuk hastalıkları *Bulaşıcı ve Alerjik Çocuk hastalıkları *Acil Durumları *İlk Yardım *Özel Bakım İhtiyacı Olan Çocuklara Karşı Nasıl Davranılmalı? *Bebek İçin Alışveriş: Bez, Oyuncak, Ayakkabı, Giysi, Emzik vb.. *Be..»»
Ahmet Kurucan

Gülyurdu Yayınları

1- Boşanmayı gerektiren sebepler nelerdir? 2- Dinî açıdan insanı âhirette mesul etmeyecek boşanma sebepleri nelerdir? 3- Dinî bilgisizliğin boşanmada rolü nedir? 4- Boşanmaların yaşanmaması için önceden yani sözlülük ve nişanlılık döneminde yapılması gerekenler nelerdir? 5- Boşanmada, özgür ol, kimsenin kahrını çekme tarzında bir yaklaşım doğru mu? 6- Ailelerde çeşitli tartışmala..»»
Osman Nuri Süzen

Gülyurdu Yayınları

Bu kitapta, eğitim geleneklerimiz arasında yer aldığı halde, bugün artık sistemli olarak uygulanmayan, rehberlik ve sosyal kaynaşma amaçlı, uygulanabilir bir çalışma teklif edilmektedir. Rehberlik amaçlı olduğu kadar, sosyal bir hizmet de gören bu uygulama, okullarımızı ve diğer eğitim kurumlarımızı toplumla kaynaşmaya götürdüğü gibi, bilhassa büyük şehirlerimizdeki ailelerin yalnızla..»»
Saliha Turan

Gülyurdu Yayınları

Bilgisayarı ve interneti güvenli ve etkin kullanmak için 40 tavsiye Güvenli internet, mutlu çocuk İnternet tuzaklarının ne kadar farkındayız? Çocuğumu internet/bilgisayar başından niçin kaldıramıyorum? İnternet dost mu? Düşman mı? Çocuğunuz internet esiri olmasın! Biz mi interneti kullanıyoruz? İnternet mi bizi kullanıyor? Çocuğunuz veya siz internet bağımlısı mısınız? ..»»
Mehmet Emin Ay

Gülyurdu Yayınları

Eserde din eğitimi ve öğretiminde mükâfat ve cezanın yerinin ne olduğu, Kur'an ve Sünnet'te disiplin, mükâfat ve ceza anlayışının ne şekilde yer aldığı üzerinde duruluyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.