Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gonca Yayınları

Gonca Yayınları

• Gonca Yayınları Kitapları | • Gonca Yayınları İletişim Bilgileri | • Gonca Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gonca Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Gonca Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ekrem Şama

Gonca Yayınları

"Resulullah Efendimi/, Mekke´yi fethederken, bütün müşriklerin; karşı koymamaları ve silah çekmemeleri şartıyla, can ve mal güvenliklerini garanti etmişti. Ancak, daha önce işledikleri çeşitli ağır suçlar sebebiyle, çok az sayıda müşrik, verilen bu garantinin dışında tutulmuş, Peygamber Efendimiz tarafından, gör&..»»
Murat Kaya

Gonca Yayınları

"On iki yaşımda iken hastanede annemi ziyarete gitmiştim. Annem bana, yanında yatan veremli bir kızın şiirlerini gösterdi ve, Senin şair olmanı ne kadar isterdim, dedi. Ben o anda hastane odasının penceresinden savrulan kara ve uluyan rüzgâra bakarak içimden kararımı verdim: Şair olacağım!"»»
Sadi Şirazi

Gonca Yayınları

Delikanlı, padişaha, - Efendimiz! Üstadım bana kendi gücüyle üstün gelmedi. Güreşçilikte bana tüm oyunları öğretmişti. Öğretmediği bir tek oyun kalmıştı. İşte bugün bu oyunla beni yendi, diye cevap vermiş. Güreş ustası da kendinden emin bir şekilde şunları söylemiş. - Ben de bu oyunu böyle bir gün için saklıyordum...»»
Lewis Carroll

Gonca Yayınları

Sevgili kitap dostları, Annelerinin masallarıyla büyüyen eski zaman çocukları, internet ve televizyonlardaki vahşet programlarıyla büyüyenlerden daha mutluydu. Artık anneler masal anlatmıyor ama bu masal kitapları var elinizde... Anne sıcaklığını hissedeceksiniz bu kitapları okurken. Kötülerin şahsında kötülerden nefret edip, iyilerin tarafı olacaksın..»»
Eyüp Özdemir

Gonca Yayınları

Çocuğunuz okulda nasıl davranması gerektiğini biliyor mu? Serviste, törende, sınıfta, kantinde, yemekhanede ne yapmalı, ne yapmamalı? Siz anlatınca belki dinlemeyip kulak ardı ediyor olabilir ama Muştu Yayınları'ndan basılan bu kitap güzel karikatürleriyle çocuğunuza hitap ediyor, karakterini geliştirmeye, genel görgü ve nezaket kurallarına uymasına yardı..»»
Bestami Yazgan

Gonca Yayınları

Kitap, bir çocuğun kalp saffeti ile kaleme aldığı hissini veren ve her mısrasında sevgi kokan çocuk şiirlerinden meydana geliyor. Bestami Yazgan, yaşayan en önemli çocuk şairlerimizden biri. Osman Turhan ise çocuk illüstrasyonu dalında en özgün ressam. Bu iki büyük değerimizin eserlerinin bir araya getirmesiyle hem göze hem de gön..»»
Edmondo De Amicis

Gonca Yayınları

Evet, sevgili Enrico, annenin söylediği gibi ders çalışmak sana zor geliyor. Seni hayal ettiğim gibi, o gülen yüzün ve kararlı halinle okula giderken göremiyorum. Hâlâ isteksizsin. Hele bir düşün, okula gitmeseydin, günlerinin ne kadar yararsız, boş geçerdi değil mi? Bir hafta geçince, oturmaktan sıkılmış olurdun. O çok sevdiğin oyuncaklarından usanırdın. Yeniden okula dönmek için yalvarırdın. Ş..»»
Seyyid Süleyman

Gonca Yayınları

Rüya, çağlar boyunca bütün toplumlarda büyük önem görmüştür. Rüyanın mahiyeti ve kökeni hakkında çok şeyler yazılıp söylenmiştir. Ancak bu yazılıp söylenenler her topluma ve her kültüre göre ayrı ayrı olagelmiş ve hep değişkenlik arzetmiştir. Tarihte bazı insan topluluklarında rüyaya büyük önem verilmiş ve bazen bu rüya tabirleri kitaplar halinde toplanmıştır. »»
Victor Hugo

Gonca Yayınları

Nihayet kente ulaşmıştı. Şehrin sokaklarında halkın dikkatli bakışları üzerinde idi. Kendisini takip eden bu gözlerden sıkılmıştı. Çekingenliği iyice artmıştı. İlk önce belediye başkanının bulunduğu binaya girdi. Biraz sonra çıktı ve yoluna devam etti. Garip yabancı yürüdü. Yol boyunca sanki bir şey arıyor gibi etrafı süzüyordu. Sonra şehrin en güzel hanlarından birine girdi. Han oldukça sıcak ve..»»
Mustafa Üftadeoğlu

Gonca Yayınları

Sevgili çocuklar Annelerinin masallarıyla büyüyen eski zaman çocukları, televizyondaki vahşet programlarıyla büyüyenlerden daha mutluydu. Bu masallar, yeniden mutluluğu yakalatabilmek için size örnek olacaktır. »»
Erol Ergün

Gonca Yayınları

Ne anlatıyor? Keloğlan yaşadığı çağdan atalarından kalma iksir tozu sayesinde günümüze geliyor. Yanında eşeği Kocakulak da var. İlk durağı İstanbul... Burada onu müthiş bir macera bekliyor. Bir yandan elindeki iksir tozunu ele geçirmeye çalışan çetelerle mücadele ederken, diğer yandan da büyük bir sosyal sorumluluk projesinin sorumluluğunu üstleniyor. Son yıllarda filme de çevrilen fantastik es..»»
Jules Verne

Gonca Yayınları

Yeni Zelanda'nın başkentinde bulunan Chairman Okulu ülkenin en meşhur yatılı okuluydu. Okulun öğrencileri genelde ülkenin önde gelen kişilerinin çocuklarıydı. Okulun son günü karnelerin verilmesiyle birlikte çocuklar iki ay sürecek bir tatilin havasına girmişlerdi bile. Tatil için veliler küçük bir yat kiralamışlardı. Üçü yatla çocuklarına Yeni Zelanda kıyılarını gezdireceklerdi. Gemiye çocuklar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.