Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiçbir şey onların bu derece canını sıkmaz. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Geleneksel Yayıncılık

Geleneksel Yayıncılık

• Geleneksel Yayıncılık Kitapları | • Geleneksel Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Geleneksel Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Geleneksel Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 8 kitap bulunuyor."Geleneksel Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
M. Öcal Oğuz

Geleneksel Yayıncılık

Somut Olmayan Kültürel Miras Nedir? adını taşıyan bu kitap, kısa adı UNESCO olan Birleşmiş Milletşer Eğitim ve Kültür Örgütü'nün 17 Ekim 2003 tarihinde kabul ettiği Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi başta olmak üzere, 1989 Geleneksel ve Popüler Kültürün Korunması Tavsiye Kararı, 1994 Yaşayan İnsan Hazineleri, 1997/98 İnsanlığın Sözlü ve Somut Olmayan başyapıtları gib..»»
Yuri M. Sokolov

Geleneksel Yayıncılık

Folklor: Tarih ve Kuram adını taşıyan bu kitap, Yuri Sokolov'un Rus Folkloru adlı kitabının ***Folklorun Doğası ve Halkbilimi Meseleleri*** ve ***Folklor Tarihi*** başlıklarını tşaıyan birinci blümünü oluşturmaktadır. Bu bölümün ***Folklorun Doğası ve Halkbilimi Meseleleri*** başlıklı ilk kısmında Rusya'daki folklor süreçleri üzerinde durulurken, ***Folklor Tarihi*** adlı ikinci kısmı..»»
Sanat ve Folklor

Geleneksel Yayıncılık

Halk bilgisi bir doğumdur; bizleri yaşama sevinciyle ağlatan. Beşikteki bebeğe ninnidir; annelerimizin ümit ve beklentileriyle süslenen. Bir türküdür; Türk'ün aşk ve tutkusunu, keder ve coşkusunu dile getiren. Kafdağı'nın ötesinde yaşanmış olayları anlatan bir masaldır; Keloğlan'ı Peri Kızı'yla mutluluğa eriştiren. Bir düğündür; aşıkların hayallerini gerçeğe dönüştüren. Halk bilgis..»»
Kolektif

Geleneksel Yayıncılık

Halkbiliminde Kuramlar ve Yaklaşımlar 3, Halkbilimide Kuramlar ve yaklaşımlar 1-2'nin devamı niteliğindedir. Bu kitap, Türk halkbilimi çalışmalarını daha akademik bir düzlemde ve uluslar arası birikimden yararlanarak yürütmek isteyen halkbilimcilere katkı sağlama düşüncesinin ürünüdür. Elinizdeki kitapta, A. Briggs, S. Thompson, A. Dundes, M. Gorki, E. Jones, T.H. Gaster, R. a. Segal,..»»
Nebi Özdemir

Geleneksel Yayıncılık

Kültür Bilimi kapsamında hazırlanan bu eserde Türk kültürü ve edebiyatı ile medya arasındaki köklü ve çok yönlü ilişkiler, disiplinlerarası yaklaşım ve yöntemlerle çözümlenmeye çalışılmaktadır. Ayrıca bu bilimsel çalışmadan, yazılı medya, radyo, sinema, televizyon ve internet bağlamındaki sözlü-yazılı-sanal / dijital kültür dönüşümleri özgün veri ve yorumlarla ortaya konulmaktadır. (..»»
Kolektif

Geleneksel Yayıncılık

Halkbiliminde Kuramlar ve Yaklaşımlar 2, daha önce Halkbiliminde Kuramlar ve Yaklaşımlar adıyla yayımlanan birinci kitabın devamı niteliğindedir. Bu kitap, Türk Halkbilimi çalışmalarını daha akademik bir düzlemde ve uluslar arası birikimden yararlanarak yürütmek isteyen halkbilimcilere katkı sağlama düşüncesinin ürünüdür. Elinizdeki kitapta R. M. Dorson, A. Dundes, F. Le Utley, D. Yod..»»
Kolektif

Geleneksel Yayıncılık

Halkbiliminde Kuramlar ve Yaklaşımlar, Türk halkbilimi çalışmalarını daha akademik bir düzlemde ve uluslararası birikimden yararlanarak yürütme çalışmalarına katkı sağlama düşüncesinin bir ürünüdür. Bu kitapla, Türk okurunun halkbiliminin inceleme alanaına giren pek çok tür ve konu üzerine yapılmış kuramsal çalışamları daha yakından tanıması ve özellikle genç halkbilimcilerin, kuramla..»»
Selcan Gürçayır

Geleneksel Yayıncılık

Folklorun Sahtesi: Fakelore, R. M. Dorsın tarafından ortaya atılan fakelore terimi üzerine yazılan kimi yazıların çevirilerinden oluşmaktadır. Bu kitap, zaman zaman ötelenen zaman zaman üzerinde çalışılmasının daha akılcı olduğu söylenen fakelore terimini Türk halkbilimcilerin ve kültür araştırmacılarının değerlendirilmesine sunmayı hedeflemektedir. Elinizdeki kitapta, Richard M. D..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.