Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gelenek Yayıncılık

Gelenek Yayıncılık

• Gelenek Yayıncılık Kitapları | • Gelenek Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Gelenek Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Gelenek Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 105 kitap bulunuyor."Gelenek Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tekin Kılınç

Gelenek Yayıncılık

Bir çınar için toprak altındaki kökleri ne ise ve bu kökler kurudukça çınar nasıl kurumaya başlarsa bir millet için tarih odur. Tarihini bilen millet, kökü sağlam çınar gibidir. Zamanla eski âdet ve ananesini, yaşayış tarzını unutan, tarihini bilmeyen, ecdadının neler yapmış olduğundan haberi olmayan bir millet, kendini ayakta tut..»»
Said Alpsoy

Gelenek Yayıncılık

Bir "Kutlu Doğum" haftası nedeniyle bir ilköğretim okulunda, ders içinde, "Peygambere Mektup" yarışması düzenlenmiştir... Birincilik dokuz yaşında bir kız çocuğunundur... Ödül töreni düzenlenir... Genç bir öğretmen hanım, birinciliği kazanan mektup elinde, kürsüye gelir, okumaya başlar. "Nur Yüzlü, Gül Kokulu, Sevgili Peygamberim!" Burada durur, devam edemez... Yazan, dokuz yaşında bir kız çocuğ..»»
Said Türkoğlu

Gelenek Yayıncılık

Büyük mürşid Mevlânâ'nın yedi asır önce Anadolu'da yaktığı ateş, hâlâ etrafına ışık saçıyor ve sevenlerinin gönüllerini aydınlatıyor. Elinizdeki kitapta, Hazreti Mevlânâ'nın şaheseri olan, tüm insanlığa ve bütün çağlara hitap eden Mesnevi'deki özlü sözler, konularına göre A'dan Z'ye tasnif edilerek bir araya getirildi. Uzun Mesnevi okumalarının sonunda tamamlanmış olan bu çalışmada, Mesnevi yolc..»»
Abdülkadir Geylani

Gelenek Yayıncılık

Geylani Kitaplığı'nın Türkçe'de ilk defa yayınlanan bu üçüncü kitabında, Gavs-ı Azam ruhlara ve gönüllere hitap etmeyi sürdürüyor, tasavvufun inceliklerini ve bu yolun esaslarını öğretiyor.»»
Muhyiddin İbn Arabi

Gelenek Yayıncılık

Bu eser zühdü, irfanı, efsanevî hayati ve özlü sözleriyle ilk dönem sufileri arasında en çok dikkat çeken simalardan birisi olan Zunnun-ı Mısri'yi anlatıyor. İslam maneviyatının ve tasavvufun büyük üstadı Şeyhü'l-Ekber İbn Arabi'nin kaleminden çıkmış olması, eserin önemini arttırıyor. Zunnun-ı Mısri'n..»»
Richard Pipes

Gelenek Yayıncılık

Yaşayan en büyük tarihçilerden birinin, tüm zamanların uğruna en fazla kan dökülen fikriyle hesaplaşması Harvard Üniversitesi tarih profesörü Richard Pipes tüm ömrünü verdiği ve yaşayan en büyük otorite haline geldiği bir konuda olgunluk dönemi eserini verdi. Hem de sadece konuyu tüm detaylarıyla bilen bir kalemin yazabileceği kadar kendinden emin ve rahat bir anlatımla ve herkesin takip edebilece..»»
David E. Stannard

Gelenek Yayıncılık

Beyaz Adamın Akıl Almaz Vahşeti 1492'yi takip eden yüzyıllar boyunca, ölümün, salgının, sefaletin ve Kızılderililerin yok edilişinin insanlık dışı portresi. The Washington Post Bu kitabın temel amacı, on beşinci yüzyıl Hispaniolasından on dokuzuncu yüzyıl Kaliforniyasına kadar yaşanan kasıtlı ırksal temizliğe ilişkin en şiddetli örneklerden bazılarını araştırmak ve sonra da bu canavarca davranış..»»
Neil Postman

Gelenek Yayıncılık

Teknopoli bir tür kültürel AIDS'tir.Teknopoli'de. aşkın bir amaca, anlama ve kültürel kaynaşmışlığa yer yoktur. Teknopoli'nin geliştiği ortamda bilgi ve insan arasındaki bağ koparılır. Teknopoli. teknolojinin tanrılaşmasından ibarettir: Kültür, salahiyeti teknolojide aramaktadır, doyumu teknolojide bulmaktadır ve teknolojiden emir almaktadır.Teknopoli..»»
Ahmet Demirhan

Gelenek Yayıncılık

Heidegger'in özellikle Contributions to Philosophy: From Enowning'le gerçekleştirdiği "dönüş", Mesiyanik bir içerik sergiler mi? Özellikle "son tanrı(lar)"dan kasıt nedir? Ve en önemlisi, Heidegger, burada, yeni bir düşünce, Hristiyan mirasını baştan ayağa kaldırıp atan ve Avrupa'ya yeni bir inanç aşılamaya çalışan teiolojik olmayan teolojik bir düşünce mi önermektedir, yoksa hem teiolojinin ve he..»»
Şah Veliyyullah Dihlevi

Gelenek Yayıncılık

... Bir ara Allah teala kalbime; Muhammed (s.a.s.) ümmetinde mevcut her türlü ihtilafın sebebini, Allah ve Rasulü nezdinde bunlardan hangisinin hak olduğunu bilmemi sağlayan bir ölçü koydu ve bana bu konuyu hiç bir şüphe ve probleme yer bırakmayacak şekilde açıklama imkanı verdi...»»
Mustafa Armağan

Gelenek Yayıncılık

Kuruluş, yükselme, duraklama, gerileme, çöküş... 3 kıtaya yayılmış, onlarca ayrı kültür ve etnisiteye sahip 600 küsür yıllık dev bir yapının; modern tarih yazıcılığının bu topraklara girdiği zamanlardan günümüzün 10-15 yıl öncesine kadar geçen süre içerisinde, hemen hemen kimse tarafından sorgulanmayan bir şablon şeklinde bu kadar kolay, rahat ve yüzeysel bir tasnife tabi tutulması nasıl mümkün ol..»»
Patrick Glynn

Gelenek Yayıncılık

Batı bilim çevrelerinde yeni bir değişimin ayak sesleri işitiliyor. Fizik, tıp, psikoloji ve diğer alanlarda yakın zamanlarda gerçekleşen keşifler, evrene ve insana dair Aydınlanma sonrası oluşan algımızı bir tez daha kökten değiştirmeye soyundu. İnsanın oluşumu için evrendeki her şeyin daha ilk nanosaniyeden itibaren başka türlü olmasının imkansızlığının anlaşı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.