Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gazi Kitabevi

Gazi Kitabevi

• Gazi Kitabevi Kitapları | • Gazi Kitabevi İletişim Bilgileri | • Gazi Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Gazi Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 805 kitap bulunuyor."Gazi Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Gazi Kitabevi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş sonrası çıkarılan 25 Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve tüm Cumhurbaşkanı kararları 15.07.2018 tarihinden itibaren çıkarılan 20 Cumhurbaşkanlığı genelgesi 18 Ocak 2019 tarih ve 7161 saydı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK`larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Özellikle 2005 tarih ve 5393 sayılı Belediye Kanununda çok önemli değişiklikler yapan 10 Ara..»»
Hüseyin Yıldırım

Gazi Kitabevi

Türkmenistan  Türkmenleri, Türkiye Türkleri ile birlikte Oğuz grubunda yer alan akraba topluluğumuzdur. Çağrı Bey önderliğindeki Selçuklular başlangıçta Anadolu'ya keşif akınları düzenlemiş ve sonrasın da Anadolu'yu yurt edinmek için artan akınlar neticesinde ve de Sultan Alparslan liderliğinde Malazgirt Zaferi'nin kazanılmasıyla Oğuzlar Anadolu'ya yerleşmeye başlamıştır. Bazı Oğuz boyları ata..»»
Selma Kalyoncuoğlu

Gazi Kitabevi

  1. Küreselleşme ve Uluslararasılaşmaya İlişkin Kavramlar ve Teoriler 2. İşletmelerin Uluslararasılaşma Süreçleri ve Küresel Doğan İşletme Modeli 3.Küresel Doğan İşletmelerin Yurtdışı Pazarlara Erken Açılma Sürecine Etki Eden Kurucu/ Üst Düzey Yönetici Düzeyindeki Faktörlerin Değerlendirilmesine Yönelik Bir Alan Araştırması Sonuç    »»
Kolektif

Gazi Kitabevi

1. Giriş 2. Genel Bilgiler 3.Depremsellik 4.Depremlerin Yeryüzündeki Etkileri 5. Temel Deprem Parametreleri 6. Esnek Dalgalar 7. Yerin Serbest Titreşimleri 8. Zaman Uzaklık Eğrileri 9.Deprem Kayıt Aletleri 10. Odak Mekanizması Çözümü 11. Öncü Artçı Sarsıntılar ve Deprem Kasırgaları 12. Depremlerin Önceden Kestirilmesi »»
Gökhan Sarı

Gazi Kitabevi

  1. Strateji ve Güvenlik 2. Temel Güvenlik Kuramları ve Yaklaşımları 3. Değişen Güvenlik Anlayışı ve Güvenliğe Yönelik Tehditler, Riskler ve Fırsatlar 4. Uluslararası Örgütlere Güvenlik Yaklaşımı 5. Terörizm ve Terörizm ile Mücadele 6. Güvenlik Teorileri Çerçevesinde Türkiye'nin Taraf Olduğu Temel Uluslararası Uyuşmazlıklar Sonuç Kaynakça   »»
Kolektif

Gazi Kitabevi

  1. Enerjinin Tanımı ve Biyolojik Enerji Devri 2. Dinlenme ve Egzersiz Sırasında Aerobik ve Anaerobik Enerji Kaynakları 3. Egzersiz Sonrası Toplanma 4.Egzersizde Enerji Kullanımının Hormanal Düzenlemesi  5. Isı Dengesi ve Egzersiz  6. Vücut Sıvılarının Düzenlenmesi ve Hormonal Etkiler 7. Enerji Harcanımımetabolizmanın Ölçülmesi ve Egzersize Metabolik Adaptasyon  ..»»
Kolektif

Gazi Kitabevi

  1. Solunum sistemi ve Egzersiz 2. Gazların Difüzyonu 3.Farklı Oksijen ve Atmosfer Koşullarında Spor, Oksidatif Stres, Serbest Radikaller ve Egzersiz  4. Bağışıklık Sistemi - Enfeksiyon - Solunum ve Egzersiz 5. Solunum Belirteçleri 6. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı, Astım ve Egzersiz  7. Solunum Fonsiyonlarının Değerlendirilmesi ve Klinik - Sportif Amaçlı Te..»»
Kolektif

Gazi Kitabevi

1. Çocuklarda Egzersiz ve Spor 2. Kadın ve Spor  3. Yaşlılar ve Egzersiz  4. Özel Gruplar, Sağlık Sorunları ve Egzersiz   '' Uzun yaşamak, kaliteli yaşamak egzersizle birlikte yaşamakla mümkündür . ''     Yazarlar: Mehmet Günay&İbrahim Cicioğlu&Elif Şıktar&Erdinç Şıktar   »»
Ayhan Demirci

Gazi Kitabevi

Ekonomi bilimi, kaynakların kıt ve ihtiyaçların sınırsız olduğu prensibine dayanır. Dolayısıyla kısıtlı kaynakların olabildiğince dikkatli kullanılması ve bunun karşılığında olabilecek en fazla getirinin, faydanın sağlanması son derece önemlidir. Etkinlik kavramıyla açıklanacak bu durum; amacı ne olursa olsun, girdileri çıktılara dönüştüren tüm süreçlerin dikkatle kontro..»»
Serhat Özdenk

Gazi Kitabevi

1. Giriş 2. Kavramsal Çerçeve 3. Yöntem    İnsanların, özellikle gençlerin beden ve ruh yapısının eğitilip geliştirilmesinde en uygun ve önemli eğitim aracı olarak beden eğitimi ve spor faaliyetler gösterilebilir. Sporun, özellikle genç nesillerin yapıcı, nitelikli yetiştirilmelerine ve böylece ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmaya önemli katkı sağlar.       ..»»
M. Kenan Terzioğlu

Gazi Kitabevi

İÇİNDEKİLER   1-Ekonometride Finansal Kırılganlıkların İncelenmesi 2-Mixed Logit Modeli 3-Mekansal Ekonometri 4-Teknoloji, Yalın Yönetim ve Öteksi 5-Türk Otomotiv Ana Sanayide YTZY Kriterlerinin Ağırlıklandırılması 6-Stokastik Envanter Yönetimi Problemlerinin Çözümünde Similasyon Yaklaşımı 7-İstatistikte Optimizasyonun Yeri ve Evrimsel Optimizasyon Algoritmaları ..»»
M. Kenan Terzioğlu

Gazi Kitabevi

İÇİNDEKİLER   1-Risk 2-Risk Yönetiminin Tarihsel Gelişimi 3-Risk Türleri 4-Risk Ölçüm Yöntemleri 5-Riske Maruz Değer 6-Oynaklık Hesaplama Teknikleri 7-Riske Maruz Değer Hesaplama Yöntemleri 8-Stres Testi 9-Geriye Dönük Test 10-Uç Değer Teorisi 11-Kopula 12-Yöntem Karşılaştırmalar       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.