Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Ganj Kitap

Ganj Kitap

• Ganj Kitap Kitapları | • Ganj Kitap İletişim Bilgileri | • Ganj Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Ganj Kitap isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor.
Ganj Kitaplarını çıkartan OVVO Basım Yayın Ltd. 2003 yılında kurulmuştur. Başlangıçta dört ortak ile yola çıkan yayınevimiz, halen iki ortaklı yapısıyla yoluna devam etmektedir. Kurucuları Psikoloji ve Endüstri Mühendisliği eğitimi almış kişilerdir. Bizzat kendileri de kitaplarını yayınlamakta oldukarı teknikler ve felsefeleri hayatlarına geçirmeye çalışmakta ve uygulamaktadırlar. Yayıncılığa başlamalarındaki esas motivasyon zaten kendilerinde çok işe yaramış ve yaramakta olan bu bilgi ve teknikleri daha geniş kitlelerle de paylaşmaktır. Ganj Yayınları olararak içimizde, kalbimizin derinliklerinde taşımakta olduğumuz bu amatör ve samimi ruhu kaybetmeden, okurlarımızı bildiklerimizi paylaştığımız dostlarımız olarak görmeye devam ediyoruz. Yayınlayacağımız kitapları her zaman okuyucularımızın hayatına pozitif bir katkıda bulunacağına inanarak seçiyoruz. Esas kaygımız her zaman için maksimum para kazanmaktan ziyade maksimum kalite ve okurlarımızın gelişimine maksimum hizmet etmektir. Bu uğurda gerekirse inandığımız kitapları yayınlamak için para kaybetmeyi göze almaktayız. İnsanların yararlanabileceği ve farkındalıklarına bir nebze de olsa katkıda bulunacağımız işler çıkartıyorsak kendimizi başarılı saymaktayız. Bugüne kadar kitaplarımızı okuyarak ve satın alarak bizleri evlerine konuk, hayatlarına buyur eden ve bugünlere gelmemize katkıda bulunan tüm dostlarımıza büyük şükran duymaktayız.
Son Yayınlanan Kitapları
Miskini

Ganj Kitap

Elveda Ego İnsanın ruhsal olarak kendini bilme arzusu ve yönelimi için gerekli olan en temel bilgileri verirken gereksiz inanç ve önyargıları da bertaraf etmeyi başarıyor. İnsanın egosundan, nefsinden özgürleşmesi yolculuğunda rehberlik ederken sanki bir dostu ile yolculuğa çıkmış hissi uyandırıyor. Bu son derece sade ve basit metin kafa karışıklığının ötesine geçip, kişinin kendisiyle baş b..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Osho'nun bilgeliği, yaşamın insanların hem susuzluğunu gidermiş, hem de yerleşik inançlardan oluşma kalıplarını yerle bir etmiştir. Her Gün Osho işte bu bilgeliğin özünü yansıtıyor. Bunu yaparken, çok geniş bir ruhsal ve felsefi geleneği modern bilim ve psikolojinin içerisinde harmanlıyor. Bu ilham verici kitap okuyuculara şimdi ve burada yaşayabilmek için o güne ait seçenekler sunuyor; beden, z..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Peygamberler ve ermişler insan bilincini en üst seviyeye yükseltmek için var olurlar. Ancak, söylenen söz sadece karşıdakinin anlama kapasitesi ile sınırlı olarak anlaşılır. Bu nedenle hakikatin dilini konuşanları ancak hakikate ermiş olan kişi anlayıp açıklayabilir. Elinizdeki kitap insan bilincinin zirvelerine erişmiş bir bilge olan OSHO'nun, Hz. İsa'nın sözlerinden yola çıkarak hakikati d..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Sen Özgürlük Olarak Doğdun Sadece sen onu unutmaya koşullandırıldın. Özgürlük sadece sen özgür olmanın sorumluluğunu alabilecek kadar bütünleşmiş olduğunda mümkün olur. Dünya özgür değildir çünkü insanlar olgunlaşmamıştır. İçsel olarak tam özgür bir insan dışsal olarak özgür olmak için yanıp tutuşmaz. Bir şeyden özgürleşmek hakiki özgürlük değildir. İstediğin bir şeyi yapma özgürlüğü de b..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Sende Kalıcı Olan Şey Nedir? "Duygular kalıcı olamaz. Bu yüzden onlara duygular (emotions) denir. İngilizcedeki motion, "hareket" sözcüğü buradan gelir. Onlar hareket eder; bu nedenle onlar duygudurlar: Birinden diğerine sen sürekli değişirsin. Şu an sen üzgünsün, bu an sen mutlusun; şu an sen öfkelisin, bu an sen şefkatlisin. Şu an sen sevgi dolusun, diğer bir an nefretle dolusun; sabah güzeld..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Zeka bir kazanım değildir. Sen zeki doğdun. Ağaçlar kendi tarzında zekidir, kendi hayatları için yeterli zekaları vardır. kuşlar zekidir ; hayvanlarda da öyledir. Aslında dinlerin Tanrı'dan kastettikleri tek şey evrenin zeki olduğudur ; her yerde gizlenmiş bir zeka olduğudur. Zeka hayatın özünde vardır. Zeka hayatın doğal bir niteliğidir. Tıpkı ateşin sıcak olması ve havanın görünmez olması ..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Ego ve onun oyunları: Evlilik onun oyunudur, para onun oyunudur, iktidar onun oyunudur. Tüm oyunlar egonun oyunudur. Toplum şu ana kadar oyunlar oynar halde kalmıştır; bu, dünyanın her tarafında sürekli devam eden bir olimpiyattır. Herkes yukarıya doğru mücadele ediyor ve diğer herkes onu bacaklarından aşağı çekiyor çünkü Everest'in zirvesinde hepinizin duracağı kadar yer yok. Seçebilirsin: Y..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Yakınlık başka bir boyuttur. Diğerinin senin içine girmesine izin vermektir, seni senin gördüğün gibi görmesine izin vermek; diğerinin seni senin içinden görmesine izin vermek, bir insanı varlığının en derin noktasına davet etmek. Modern dünyada yakınlık giderek kayboluyor. Sevgililer bile yakın değil. Dostluk sadece bir kelime artık, giderek kayboluyor. Neden? Çünkü paylaşacak bir şey yok. İçin..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Sadece tek bir anlığına bile herhangi bir şey yapmıyorsan, son derece rahatlamış bir halde merkezinde olursun: Meditasyon budur. Meditasyon eyleme karşı değildir. Hayattan kaçmak zorunda değilsin: Sen kasırganın merkezi haline gelirsin. Hayatın sürer, o gerçekten daha yoğun bir şekilde daha coşkulu, daha net, daha vizyonlu, daha yaratıcı olarak sürer. Ama sen yine de aynısındır, sadece te..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Başkaldıran bir insan geçmiş tarafından koşullandırılmış bir robot gibi yaşamaz. Din, toplum, kültür-düne ait olan hiçbir şey onun yaşam tarzına, onun yaşam biçimine herhangi bir şekilde karışmaz. Bireysel olarak, bir çarkın dişlisi olarak değil organik bir bütünlük olarak yaşar. Yaşamı bir başkası tarafından değil, kendi aklı tarafından yönlendirilir. Yaşamının özündeki güzel koku, özgürl..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Unutma: Cesaret Korkusuzluk Demek Değildir. Eğer bir insan korkusuzca, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde varolabilir. Cesaret, korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama bu korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağme..»»
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Ganj Kitap

Coşku manevidir. O, zevkten ya da mutluluktan farklıdır, tamamıyla farklıdır. Onun dışarıyla, diğeriyle hiçbir ilgisi yoktur; o içsel bir olgudur. Coşku çılgındır. Ve sadece çılgın insanlar bu bedeli ödeyebilir. Sıradan akıllı insan çok kurnazdır, çok hesapçıdır, çok hilekardır. O coşkunun bedelini ödeyemez çünkü onu kontrol edemez. Ancak perişan haldeki bir insanı kontrol edebilirsin. Coşkulu b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.