İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Galata Yayıncılık

Galata Yayıncılık

• Galata Yayıncılık Kitapları | • Galata Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Galata Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Galata Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor.
Sistem Yayıncılığın bünyesinde 1998'de yayınlamaya başladığımız edebiyat dizisi, zamanla gelişerek bir "dizi"nin sınırlarını aşınca, "edebiyat" olarak adlandırdığımız alanın genişliğini de göz önüne alarak (roman, şiir, öykü, senaryo, oyun, gençlik ve çocuk edebiyatı vb), bu diziyi 2003 yılında yayınevimize bağlı farklı bir markayla sizlere sunma ihtiyacı doğdu. Galata Yayınları markasıyla yayınladığımız eserleri, Gelişen İnsan <=> Gelişen Toplum anlayışımızdan ayrılmadan, kitap okuma düzeyinin herkesçe malum olduğu ülkemizde okumayı sevdirme işlevini de taşıyan, hem bizden hem de dünya edebiyatından değerli yapıtlar arasından seçmeye ve titiz bir Türkçe ile yayınlamaya özen gösteriyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Mollaosmanoğlu

Galata Yayıncılık

Baykal Gölü'nden başlayıp Moğolistan topraklarında devam eden Türk Mimar Engin Hakkızade'nin bin beş yüz yıllık yolculuğu... Burada, bin beş yüz yıl öncenin entrikaları, kavgaları ve savaş taktikleri değişmiş olabilir... Köyleri, obaları, kadınları ve erkekleri de... Ancak bin beş yüz yıl öncesinin aşkı sürüyor hâlâ... Ay yüzlü Aybarçın, bedeninden sıyrılıp sevginin saf ışığı haline gelmiş..»»
Rindert Kromhout

Galata Yayıncılık

Eğer sen benden önce ölecek olursan, senin hakkında bir kitap yazacağım. Askerler Ağlamaz, ağırlıklı olarak otobiyografik bir yapının varlığını hissettiren bir roman: Quentin, Julian ve Angelica, ressam Vanessa Bell'in çocuklarıdır. Vanessa ve kız kardeşi Virginia Woolf, önceki yüzyıl İngilteresinde, 1920'lerde ve 30'larda yaşamış ve ürün vermiş cüretkâr sanatçıların mensup olduğu meşhur Bloo..»»
Begüm Berkman

Galata Yayıncılık

Aşk, gittiğin her yerde seni takiptedir; anlık arzunu ve niyetini bilir! Kendine ve ona söylediğin yalanları... Duyar! O an hangi yüzü seçeceğini asla bilemezsin! Ve sihirli bakışını görmeden gözlerini tanıyamazsın! O'na dokunamazsın! Çünkü kalmak için uğramamıştır! Tek dileği... Seni alev alev tutuşturmak olan bir ilah gibi! Bir bakışıyla yok etmeye hazır... Ruhunu senden alıp kendine katarak g..»»
Üstün Dökmen

Galata Yayıncılık

Bu eser, Devlet Tiyatroları tarafından 2002 yılında Ankara'da sahneye konmuş, 250 oyundan fazla perde açılmıştır. Ayrıca Antalya Şehir Tiyatrolarında ve pek çok okulda sahnelenmiştir (Tanıtım Bülteninden) »»
İlhan Çomak

Galata Yayıncılık

Hani Karanfiller Hiç Solmazdı, 1977'den 12 Eylül 1980 sabahına uzanan hikâyesiyle, bu toprakların gördüğü en "umutlu" ama aynı zamanda en "karanlık" döneme götürüyor okurunu... Bir yanda üniversiteler de dahil, ülkenin tamamına yayılmış siyasi kamplaşmalar, çatışmalar ve cinayetler; bir yanda soran, sorgulayan, "hakkını" arayan, barışçıl çözümlere inanan umutlu bir gençlik... Ve büyük ümitle..»»
Filiz Besim

Galata Yayıncılık

Dr. Filiz Besim, Tarihe Sözüm Var'da okurlarıyla uzun soluklu röportajlarda buluşuyor. Yaşamları ve eserleriyle Kıbrıs'ta iz bırakmış kişilerle yakın Kıbrıs tarihinin içinde kol kola geziyor. Bu kitapta, Fazıl Küçük'ten Mehmet Zekâ Bey'e, Nejat Konuk'tan Nail Atalay'a kadar pek çok tanınmış ismin, çocukluklarından başlayarak yaşamlarını kendi ağızlarından okuyacaksınız. Dr. Filiz Besim'in ki..»»
Tuna Bahar

Galata Yayıncılık

Genç yazar Tuna Bahar, Petunya romanında aynı evde yaşayan bir rock müzik grubunun yirmili yaşlardaki elemanlarının birbirleriyle diyaloglarını, geçmişlerini, müzik gruplarını var etme çabalarını ve hepsinden de önemlisi varoluşa dair felsefelerini satır aralarına gizlenmiş felsefi, edebî ve sanatsal göndermelerle aktarıyor. Kendini rock müziğin ve kültürünün cazibesine kaptırmış herkesi; ama öz..»»
Nilgün Aslan

Galata Yayıncılık

Nilgün Aslan, varoluşçu bakışla kaleme aldığı ikinci kitabı Şans Aynası'nda okuru felsefi ve tasavvufi olmak üzere iki ayrı kulvarda yolculuğa davet ediyor. Romanda, bahtın ne olduğu sorusuna yanıt aranırken; insanın zaman, aşk ve inanç gibi öğelerle ilişkilerine farklı yaklaşımlar getiriliyor. Genç kahramanın isyanla umut sarkacındaki serüvenini düşünsel bir yelpazede aktaran romanda zihin ..»»
Deniz Kurbanzade

Galata Yayıncılık

Kızıl saçlı güzel Minu ile yele gibi saçları olan yakışıklı Refik, saf ve temiz yaşamlarında aşkı tadarken, bazen şeytanın oyunlarına, bazen de Tanrı'nın lütfuna kapıldılar. Sürprizlerle dolu fırtınalı hayatlarında inanılmaz badirelerden geçerken bir yaşamın kenarına tutundular, bir ölüm ile kol kola girdiler. İçlerindeki aşk hiç sönmeden, beraber veya ayrı oldukları zamanlarda birbirlerinin kal..»»
Zhang Jie

Galata Yayıncılık

Nobel Edebiyat Ödülü adayı Zhang Jie'nin, Çin Halk Cumhuriyeti çağdaş edebiyatında en çok ödül alan romanı. "Yirminci yüzyıl Çininin trajik destanını anlatmak için yeteri kadar sözcük yok. Buna rağmen, güçlü bir toplumsal bilince sahip bir sanatçı olarak, kendimi, bunu denemeye mecbur hissettim." - -Zhang Jie- "Bugünkü Çin'in ne olduğunu anlamak için buradan, bu kitaptan başlamalı. Kelimel..»»
Johano Strasser

Galata Yayıncılık

İskender İran'ı fethetti, on yıl boyunca dönüp dolaştıktan sonra Tanrılar Odisseus'u memleketinin sahiline getirdiler, Napolyon zaferden zafere koştu, yazgı Hitler'i iktidara getirirken intiharını fazlasıyla geciktirdi; Cassius zaferinin ardından, bir arı Marcus Antonius'u ayağından soksaydı o da Octavian'a yardıma yetişemeseydi, Octavian da Brütüs tarafından yenilgiye uğratılsaydı ne olurdu? 15..»»
Serpil Şimşek

Galata Yayıncılık

Goethe, Faust adlı eserinde, ruhsal özgürlüğe ulaşmanın maddi arzulardan sıyrılmak ve bencil olmamakla mümkün olabileceği fikrinden yola çıkarak insanın şeytanla yaptığı anlaşmayı ve sonuçlarını şiirsel bir dille anlatır. Serpil Şimşek, Faust teması üzerine yazdığı romanda, rock şarkıcısı Melodi'nin rüyasında gördüğü bir adamla yaptığı anlaşma sonucunda yaşadıklarını anlatıyor. Düşü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.