Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fontaene-Verlag

Fontaene-Verlag

• Fontaene-Verlag Kitapları | • Fontaene-Verlag İletişim Bilgileri | • Fontaene-Verlag Hakkında Bilgi
Sitemizde Fontaene-Verlag isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Fontaene-Verlag" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Anneannem Dizisi 2

Fontaene-Verlag

Binbir vadiden derlenip toparlanan bu kitapta tedirginlikler, ciddi sancılar ve silinen her istifham karşısında zafer naraları bulacaksınız. Maarifimize yıllarıı vermiş bir muallim, kendisine sorulan yüzlerce soru... Kaynaklar tarandıktan sonra verilen mukni, şeytanı dahi susturucu cevaplar... (Tanıtım Bülteninden) »»
Ali Budak

Fontaene-Verlag

İslam, iman vesilesiyle insanları güzele ve hakka hidayet eder. Hakiki imanın kuvveti ve kalıcılığı ise ibadete bağlıdır. Bu eser ilâhi bir emir olan oruç ibadeti ve içinde orucun farz olduğu Ramazan ayı hakkında tafsilatlı bilgi sunmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Fontaene-Verlag

Ramazan İktisat Şükür Risalesi'nin dizgisinde, tashihinde, mizanpajında, yoğun bir dikkatin incelikleri var. Ayet, hadis ve Farsça ibarelerin şerhleri dipnot olarak gösterilmiş. Kaynakça, bibliyografyası; kelime, kavram ve özel isim indeksi ile lügatçesi çıkarılmış. (Tanıtım Bülteninden) »»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Fontaene-Verlag

Risale-i Nur Külliyatından, Lem'alar adlı eserde yer alan İhlas risalesi, Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri tarafından, en az on beş günde bir okunması tavsiye edilmiş olup ihlas düsturu üzerine altın değerinde tavsiyeler içermektedir. Evet; *** Bu dünyada, hususan uhrevî hizmetlerde en mühim bir esas, en büyük bir kuvvet, en makbul bir şefaatçi en metin bir nokta-i istinad, en ..»»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Fontaene-Verlag

Hastalara bir merhem, bir teselli, mânevî bir reçete, bir iyâdetü'l-marîz (hasta ziyareti) ve geçmiş olsun makamında yazılmıştır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Fontaene-Verlag

Bu güzel eser başta Kur'ân-ı Kerim'in kalbi Yasîn-i Şerif olmak üzere, kısa sureler ile Fetih, Rahmân, Vakıâ, Mülk, Nebe' surelerininin tamamını, Bakara suresi 255. ayetini (Ayetü'l Kürsi), Bakara Sûresi 285-286. ayetlerini (Amenerresûlü) ile Haşir Sûresi 20-24. ayetlerini (La Yestevi) içine alıyor. Ayrıca eserde, Efendiler Efendisinin namazlarda okunmasını tavsiye buyurduğu dualar da..»»
İbrahim Canan

Fontaene-Verlag

Ömer Faruk Şentürk

Fontaene-Verlag

Bu çalışmada zekât ile ilgili çözümünü beklediğiniz pek çok soruya cevap bulacaksınız: Zekât, sadaka, infak, öşür ne demektir? İslam'da ve diğer dinlerde zekât nasıl geçmektedir? Efendimiz ve halifeler döneminde zekât işleri nasıldı? Zekâtın verene, alana ve topluma kazandırdıkları nelerdir? Fıtır sadakası nasıl verilir? Menkul ve gayr-î menkullerin zekâtı nasıl verilir? (Tanıtım Bü..»»
Remzi Kuşçular

Fontaene-Verlag

Resimli hikâyelerden oluşan bu eserde Kur'an'da ismi geçen 25 peygamber (aleyhimüsselam)'ın kıssaları anlatılmaktadır. Semavi din olarak kabul edilen Hıristiyanlık ve Yahudiliğin kutsal kitaplarında da bahisleri geçen bu peygamberlerin örnek hayatlarında en zirve noktada temsil edilen insanî faziletler zevkli bir anlatımla ve ilham veren resimlerle çocuklarımıza anlatılmaktadır. Kur'a..»»
M. Fethullah Gülen

Fontaene-Verlag

Bu eser bugün bir ucundan yaşamaya durduğumuz hayatımızdaki değişimi tarif ve tahlil ederken, diğer yandan bu değişimin, bütünüyle bu milletin kendi ruh ve köklerine dönmesiyle gerçekleşeceğini dile getiriyor. Bu milletin üzerine çöreklenen ihtiras, tembellik, şöhret arzusu, bencillik, dünyaperestlik, dar görüşlülük, kaba kuvvete tevessül, gibi hastalıkların önüne geçilip; bunların..»»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Fontaene-Verlag

Sözler isimli eserin bir bölümü olan bu kitap, belki de Risale-i Nur'un en çok okunan bölümleri diyebileceğimiz ilk dokuz söz ile on birinci ve yirmi birinci sözleri ihtiva etmektedir. Kitapta çok temel konular işlenmektedir: Besmele'nin önemi ve mahlûkattaki tezahürü, dinin lüzumu ve farklı namaz vakitlerindeki hikmet. (Tanıtım Bülteninden) »»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Fontaene-Verlag

Elhâsıl: Tabîiyyûnların mevhum ve hakikatsiz tabiat dedikleri şey, olsa olsa ve hakikat-i hâriciye sahibi ise ancak Bir sanat olabilir, sâin' olamaz. Bir nakıştır, nakkâş olamaz. Ahkâmdır, hâkim olamaz. Bir şeriat-ı fıtriyedir, şâir' olamaz. Mahlûk bir perde-i izzettir, hâlık olamaz. Münfail bir fıtrattır, fâtır bir fâil olamaz. Kanundur, kudret değildir; kâdir ol..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.