Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Fide Yayınları

Fide Yayınları

• Fide Yayınları Kitapları | • Fide Yayınları İletişim Bilgileri | • Fide Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Fide Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Fide Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Anton Çehov

Fide Yayınları

İronik anlatımı tercih eden üslubu ve sosyal katmanın her kesimini yazdıklarına konu edinmesiyle bilinen Çehov, "kısa öykü" dendiğinde dünya edebiyatının en zirve ismi olarak kabul görmüş bir edebiyat devidir. Elinizdeki kitap, bu usta edebiyatçının irili ufaklı 200 civarındaki öyküsü arasından yapılan 16 öykülük bir seçkiyi içermektedir. Detaylı tasvirleri, akla gelmeyecek akıl oyunları ve hınz..»»
Mustafa Yahya Coşkun

Fide Yayınları

Bu kitap; ne romandır ne hikaye, ne anıdır ne de deneme... Bu kitap bir kıvılcımdır. Çünkü Mavi Marmara kanlarıyla ümmete abdest aldıran şahitleri taşıyan ve bütün bir insanlık için yepyeni ufukların kapılarını aralayan sönmek bilmez bir meşaledir. Aborda: Bir geminin diğer bir gemiye yanaşması (İsrail savaş gemilerinin Mavi Marmara'ya yanaşması) ve bir geminin limana yanaşması / yana..»»
İbrahim Karagül

Fide Yayınları

Gazeteci-Yazar İbrahim Karagül, Hıristiyan Siyonistler, Kutsal Savaş ve İslam Dünyası: Yüzyıllık Kuşatma başlıklı kitabında, ABD, İngiltere ve İsrail'in Ortadoğu'ya yönelik olarak yüzyıllık bir kuşatma tasarlayarak uygulamaya koyduklarını savunuyor. Karagül'e göre 11 Eylül'deki saldırılarının ardından Afganistan ve Irak'ın işgal edilmesi bu planın parçalarıdır. 11 Eylül'ün bir milat olmadığı..»»
Kevser Topkar Terzioğlu

Fide Yayınları

Akıntıya Kürek Çekmek, 11 farklı hikâyeden oluşuyor. Kitabın en önemli ve en uzun hikâyesi ise; Umut Yanılgıları. Yazar bu hikâyede bir dönemin trajedisine, başörtüsü sorununa kayıt düşüyor. İçerden bir bakışla bu sorunun, mağdurların iç dünyalarında nasıl bir akis yaptığını anlatmaya çalışıyor. Hikayede, başörtülü öğrencilerin adım adım ötekileştirilmesi, yabancılaştırılması çabalarına yer veri..»»
Taha Kılınç

Fide Yayınları

Şam kitabı beş bölümden oluşuyor: İlk bölümü, Şam'a yaptığım iki seyahati ayrıntılarıyla anlattım.Meraklı bakışlarıma ne takıldıysa, hepsini paylaştım. Suriye'nin farklı şehirlerdeki gezilerimin izlenimlerini de bunlara ekledim. Bu, kitabın ikinci bölümünü oluşturdu. Yetmedi, size Şâm-ı Şerîf'te adım adım mihmandarlık yaptım. Sokak sokak gezdirdim size Şam'ı. "Şam Gezi Rehberi" olarak da adl..»»
Musa Carullah Bigiyev

Fide Yayınları

İlahi Rahmet ve Uluhiyet, Musa Carullah'ın çok tartışma meydana getiren, yayınlandığı tarihlerde kendisini şiddetli saldırılara maruz bırakan bir eseri. Musa Carullah bu kitabında İlahi Rahmetin kuşatıcılığı ve evrensel kurtuluş gibi konulara değinmektedir. (Tanıtım Yazısından) »»
Mehmet Özay

Fide Yayınları

Bu çalışma iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Açe'nin daha iyi tanınmasını sağlayacağını ümit ettiğim bazı genel bilgiler, ikinci bölümde ise Açe'de geçirdiğim günlerle ilgili metinler yer almaktadır. Bu bölümün sonunda üç ek bulunmaktadır. Açe'de tanışma fırsatı bulduğum bazı kişilerle ilgili izlenimlerim 'müstesna şahsiyetler' başlığı altında yer alırken, Açe'de öğrendiğim kelimele..»»
Derleme

Fide Yayınları

"Kulun Rabbine en yakın olduğu hal secde halidir. İşte bu sebeple secde de çok dua etmeye bakın." Dua bir teslimiyet olduğu kadar, kalbin bir ihtiyacı, sükuna ermesi için gerekli, vazgeçilmez bir zorunluluk ve yaratıcımızla aramızdaki sıkı bir irtibattır da. Gökyüzüne açılmış ellerimiz, göz pınarlarımızdan taşan yaşlar, beraberinde göğsümüzdeki ağırlığı da alıp götürür. Dualarla şekillen..»»
Fatih Okumuş

Fide Yayınları

Kitabı üç bölüm olarak planlamıştım, son anda Mısır notları bölümünü de dördüncü bölüm olarak ekledim. Hani, yediğin içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat, derler ya bizde. Birinci bölümde, Mısır'ın, tanıma bahtiyarlığına erdiğim güzel insanlarından birkaçını kısaca anlattım. İkinci bölüm gezi notlarından, üçüncü bölümse çeşitli zamanlarda yazdığım Mısır yazılarından derlediğim bir seçki. ..»»
Nazrul İslam

Fide Yayınları

Bengal Edebiyatının yetiştirdiği en önemli ve en büyük şairlerden olan Nazrul İslam'ın bu eseri ilk defa Türkçe'ye Tercüme edilmiştir. Kitapta 23 şiir yer almaktadır. (Tanıtım Yazısından) »»
Harold Lamb

Fide Yayınları

Tarihin kaydettiği en önemli devlet adamlarından biri olan Timur, Ankara Savaşı ile Anadolu Türkleriyle de yolu kesişmiş, politika ve icraatları ile tarihe damga vurmuş bir şahsiyettir. Ankara Savaşı'nda Osmanlı ordusunu bozguna uğratması sebebiyle, kültürümüzde sempati ile bakılan biri olmasa da, bu onun tarihî önemini azaltmaz. Hatta belkide önyargı ile bakmamıza neden olur. Harold Lamb, özell..»»
Aliya İzzetbegoviç

Fide Yayınları

20. yüzyılın en büyük dramlarının yaşandığı Bosna Hersek, bilge devlet adamı İzzetbegoviç'in önderliğinde kendini toparlamış, ayağa kalkmış ve Avrupa'nın göbeği sayılabilecek bir coğrafyada hayatiyet kazanmıştı. Devlet adamı olmanın çok ötesinde bir kimlik çizen İzzetbegoviç, düşünce ufkuyla sadece Bosna halkı için değil, tüm İslâm dünyası, hatta Batı dünyası için bile büyük öneme sahiptir. E..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.