Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fide Yayınları

Fide Yayınları

• Fide Yayınları Kitapları | • Fide Yayınları İletişim Bilgileri | • Fide Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Fide Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor."Fide Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Fide Yayınları

Tarihin süzgecinden geçerek günümüze kadar gelen, ciddi tecrübelerden yararlanarak kısa ve özlü nasihatler veren, toplum tarafından benimsenerek ortak olarak kullanılan kalıplaşmış sözlere atasözü denir. Atasözleri bir toplumun duygu, düşünce, inanç ve kültür yapısını yansıtır. Atasözlerinin kim tarafından ne zaman söylendiği bilinmez, anonimdir. Elinizdeki eserde, kimisi çokça bilinen, kimisi unu..»»
Kevser Topkar Terzioğlu

Fide Yayınları

Soğuk sulardan ayrılmanın kendileri için ölüm olacağını bilir alabalıklar. Belki de o müthiş minicik kaynağa, o ilk gözeye ulaşamazlar ama ömürleri ona ulaşmaya çalışmakla geçer. Aşkı ile bütün bu akışa kafa tutan alabalıklar, bu aşk sayesinde canlı kalabilmekte ve ulaşamasalar bile gözeye duydukları hayranlıkla çabalamaktadırlar. Göze onlara iki defa yaşama vesilesi olmaktadır. Hem soğuk sular..»»
Kolektif

Fide Yayınları

Halk şiiri yüzyıllarca, kuşaktan kuşağa halkın dilinde dolaşıp günümüze ulaşmaya başarmaları ile önem verilmeyi hak ediyor. Ozanlar, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler ekarşı tepkilerini sazları eşliğinde şiirler okuyarak dile getirmişler ve bu şiirler halk tarafından beğenilerek yazıya dökülmeden, dilden diye dolaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Halk şiirinin büyüsü, çarpıcılığı işte b..»»
Nazrul İslam

Fide Yayınları

Bengal Edebiyatının yetiştirdiği en önemli ve en büyük şairlerden olan Nazrul İslam'ın bu eseri ilk defa Türkçe'ye Tercüme edilmiştir.»»
Anton Pavloviç Çehov

Fide Yayınları

Rus edebiyatının en gizemli yazarlarından biri olarak kabul edilen ve çağdaş öykücülüğün büyük ustalarından olan Çehov´un sırrı sanırım şu cümlede yatmakta: Her şey basit olmalıdır. Tümüyle basit. Teatral olmamaktır esas olan. Bütün oyun ve öykülerinde bu cümlenin etkisi görülür. Öyküleri fazlalıklardan arındırmanın ilk ve en büyük ustası da Çehov´dur. Çehov´un yaşamı da öyküleri gibi gösterişt..»»
Kevser Toprak Terzioğlu

Fide Yayınları

Divan şiiri, üst düzey bir zevk, engin bir kültür, dünya görüşü ve derin kavrayış gerektiren bir şiir anlayışıdır. Günümüzde devam etmiyor olsa da yüzyıllarca edebiyatımızda hüküm sürmesi bakımından okunması ve anlaşılması gereklidir. Türk´ün dünya görüşünü, bilgisini, irfanını, zevk ve sanat anlayışını aksettiren bir aynadır Divan şiiri. Sembolik bir dil örgüsüne sahip olan Divan şiiri, geniş bir..»»
Mehmed Akif Ersoy

Fide Yayınları

Mehmed Âkif'in büyük eseri “Safahat“, bir duygu ve düşünce deryasıdır. Bu eser, Anadolu halkının zihin ve gönlünde bin yıldır teşekkül etmiş milli şuurun, olgun dünya görüşünün ve hayranlık uyandıracak bir kemale ermiş olan mûtedil hayat tarzının bir mesnevisi, yüksek ahlak, kahramanlık ve fedakarlık örnekleriyle dolu tarihinin bir destanıdır. Sunduğumuz “Safahat'tan Seçmeler“ kitabı, okurların..»»
Ömer Seyfettin

Fide Yayınları

Kitapta toplam 11 hikaye yer almaktadır:1. Kaşağı2. Falaka3. Büyücü4. Pembe İncili Kaftan5. And6. Forsa7. Kütük8. Tos9. Miras10. Gizli Mabet11. Mermer Tezgah»»
Mehmed Akif Ersoy

Fide Yayınları

Milletimizin İrfanının, düşünce ve duygularının, sevinç ve acılarının bir mesnevisi, iman ve kahramanlıklarının bir destanı olan, İstiklal Şairimiz M. Akif Ersoy'un Safahat Külliyatı M. Ertuğrul Düzdağ tarafından hazırlanmıştır.»»
Mustafa Yahya Coşkun

Fide Yayınları

Bu kitap;ne romandır ne hikaye,ne anıdır ne de deneme... Bu kitap bir kıvılcımdır. Çünkü Mavi Marmara kanlarıyla ümmete abdest aldıran şahitleri taşıyan ve bütün bir insanlık için yepyeni ufukların kapılarını aralayan sönmek bilmez bir meşaledir. Aborda: Bir geminin diğer bir gemiye yanaşması (İsrail savaş gemilerinin Mavi Marmara'ya yanaşması) ve bir geminin limana yanaşması/yanaştırılması (Ma..»»
Yunus Emre

Fide Yayınları

Türk-İslam medeniyetinin zirve isimlerinden Yunus Emre, yaşadığı dönemi de aşan düşünce yapısıyla asırlardır insanlığa yaptığı katkı ve öğretisiyle çağlarüstü bir halk dervişidir. Onun şirlerindeki incelik, düşünce yapısındaki derinlik ve kullandığı dildeki hoşluk, kendisinden sonra bile yakalanamamış ve bu yönüyle rehber olma özelliğini sürdürmüştür. Bu eserde, Anadolu insanının büyük değerlerind..»»
Fatih Okumuş

Fide Yayınları

Kitabı üç bölüm olarak planlamıştım, son anda Mısır Notları bölümünü de dördüncü bölüm olarak ekledim. İlk bölüm şahsi gözlemlerden ve anılardan oluşuyor. Hani, yediğin içtiğin senin olsun, gördüğün güzelleri anlat, derler ya bizde, öyle yaptım....Bu bölümde, Mısır`ın, tanıma bahtiyarlığına erdiğim güzel insanlarından birkaçını kısaca anlattım. İkinci bölüm gezi notlarından, üçüncü bölümse çeşitli..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.