Senden nefret edenleri sev; İyilikten başka üstünlük alameti tanımıyorum. -- Ludwig Van Beethoven [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fetih Cemiyeti Yayınları

Fetih Cemiyeti Yayınları

• Fetih Cemiyeti Yayınları Kitapları | • Fetih Cemiyeti Yayınları İletişim Bilgileri | • Fetih Cemiyeti Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Fetih Cemiyeti Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Fetih Cemiyeti Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kazım Yetiş

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yahya Kemal ile ilgili 1951-1960 arasında yazılmış makalelerden oluşan eserde, özellikle şairimizin 1958'de vefatı üzerine yazılmış sıcak, duygulu yazılar da bulunmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Nicolo Barbaro

Fetih Cemiyeti Yayınları

1452 senesinin son aylarından başlayarak İstanbul'un fethini takip eden günlere kadar, şehirde meydana gelen olayların müellif tarafından günü gününe not edildiği eser. (Tanıtım Bülteninden) »»
Nermin Suner (Pekin)

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yahya Kemal hakkında yapılan ilmî araştırmalar, yazılan yeni makaleler, şiirler ve nazîreler, hâtıralar, Yahya Kemal'in dostlarına yazdığı daha önce yayımlanmamış kartlar ve mektuplar ile Yahya Kemal'e gönderilmiş mektuplardan meydana getirilmiş monografik eser. (Tanıtım Bülteninden) »»
Nihad Sami Banarlı

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yahya Kemal'i şiiri, sanatı ve fikirleriyle tanıtacak kıymetli yazı ve vesikalarla meydana getirilmiş monografik eser. (Tanıtım Bülteninden) »»
Agostino Pertusi

Fetih Cemiyeti Yayınları

Fethin 550. yılına armağan olarak yayımlanan eserin ikinci cildi fetih sırasında İstanbul'da bulunmayan veya olayları başkalarından dinleyen kimselerin, dönemin siyâsî ve ruhâni liderlerine yazdıkları mektuplardan oluşmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Agostino Pertusi

Fetih Cemiyeti Yayınları

Fethin 550. yılına armağan olarak yayımlanan eserde, meşhur İtalyan tarihçi Prof. Agostino Pertusi'nin fetih hakkındaki mühim ***Giriş***inden sonra Batı âleminin o devirdeki şahsiyetlerinin kalemlerinden fetih ve fethin akisleri yer almaktadır. Eser, mütercim tarafından eklenmiş açıklayıcı bilgiler ve iki haritayla zenginleştirilmiş bulunmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Kazım Yetiş

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yahya Kemal'in vefatının 40. yıldönümünde, 2-4 Kasım 1998 târihlerinde İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı'nın düzenlediği Yahya Kemal Sempozyumu'nda sunulan bildirilerin metinleridir. Eserde Yahya Kemal'in eseri ve hayâtına dâir yeni bilgiler, onun etrafında yapılan polemikler ve onlara verilen cevaplar, çeşitli hâtıralar yer almaktadır. (Tanıtım Bülteni..»»
Bekir Kütükoğlu

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yazarın çeşitli kongre, seminer ve sempozyumlarda sunduğu araştırmaları ile çoğu Edebiyat Fakültesi'nin tarih dergileriyle İslâm Ansiklopedisi'nde yayımlanan, hepsi de orijinal birer araştırma mahulü olan makaleleri. (Tanıtım Bülteninden) »»
İran Siyasi Münasebetleri

Fetih Cemiyeti Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu'nun XVII. asırda dahili karışıklıklara, mali sıkıntılara, ordusunun ve dayandığı zümrelerin nizamının bozulmasına müessir olan amiller arasında, XVI. asrın son çeyreğinde İran ve Avusturya ile vakı olan muharebelerin mühim bir yeri vardır. Avusturya harbine takaddüm eden İran seferleri, devletin henüz pek kuvvetli, buna mukabil İran'ın zaf ve acz içinde bulunması..»»
Bekir Kütükoğlu

Fetih Cemiyeti Yayınları

Çeşî-zâde Mustafa Reşid Efendi'nin vak'anüvis sıfatıyla h. 1180 recebi (3 Aralık 1776) başından 1182 muharremi (13 Haziran 1768) sonlarına kadar meydana gelen olayları anlattığı eseri. (Bilinen dört yazma nüshası incelenerek neşre hazırlanmıştır.) (Tanıtım Bülteninden) »»
Nermin Suner (Pekin)

Fetih Cemiyeti Yayınları

Çocuk yaşından itibaren Nihad Sami'nin talebesi bulunan, cemiyet faaliyetlerinde, Yahya Kemal neşriyatında, edebiyat tarihi çalışmalarında kendisine yardımcı olan Nermin Suner Pekin Hanımefendi, vefatından kısa zaman önce hocası hakkında bu kitabı hazırlamıştı. Kitap Nihad Sami Banarlı'nın hayatını ve şahsiyetini aydınlatacak bilgileri ihtiva etmektedir. Nermin Hoca Hanım, hayatta ike..»»
Yusuf Ömürlü

Fetih Cemiyeti Yayınları

Yahya Kemal'in şiirlerinden bestelenmiş 56 şarkının notalarını veren eser, şairimizin şiirlerinin bestekârlar için ne büyük bir kaynak olduğunu da gösterir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.