Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Favori Yayınları

Favori Yayınları

• Favori Yayınları Kitapları | • Favori Yayınları İletişim Bilgileri | • Favori Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Favori Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 77 kitap bulunuyor."Favori Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tayfun Özkan

Favori Yayınları

önce sokakları vurdularyüksel caddesi'nden başladılar ilk girişinde merdivenlerin salkım salkım güvercin ölüleri köşelerde kelepçelenmiş seyyar tezgahlar kitabına sarılmış sapsarı bir kan sol omuzundan vurulmuş yerde yatıyor insan hakları heykeli karanfil sokak da vuruldu büyülü bir kokuyla düştü yere dünyanın tüm çiçekleri koku salmayı bıraktıve hiç olmamış gibive hiç yokmuş gibive dünyave in..»»
Osman Karadağ

Favori Yayınları

Bugünkü Batı uygarlığının temellendirildiği uygarlık, eskiden adına İyonya denilen Batı Anadolu’nun orta kıyıları bölgesinde filizlenmiştir. Bu uygarlığı yaratan halklar, daha önce Anadolu’dan Girit ve Yunanistan’a aralıklarla göç eden, daha sonra başka halklarla karışmış oldukları yerlerden yeniden Anadolu’ya dönen göçmen halkların Anadolu’nun o zamanki yerli halkı ile ..»»
Haydar Doğan

Favori Yayınları

Arka Kapak Yazısı   “Haziranda ölmek zor” demişti Hasan Hüseyin ama her mevsim zordu ölmek. Bir o kadar da kolaydı öldürülmek… Asi birer dağ yeline benzeyen fidanlar, sürme gözlü ceylanlar, yani bizim çocuklar, yeşil parkalılar… Sadabâd’ı doldururdu seslerindeki umut. Sadabâd dediğin bir küçük çayhane. Duvarda kara bedenli sazı, ufak masa ve tabureleri olan bir çayhan..»»
Kutarba Pınar Korkmaz

Favori Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Bölgemizin kadim halklarından olan Çerkesler, kendilerine has mutfakları, gelenekleri, müzikleri ve dansları ile kendilerini dışarıdan izleyenler tarafından büyülü bir toplum olarak değerlendirilirler ve imrenerek izlenirler. Oysa yaşadıkları ‘‘Büyük Sürgün’’ ve ‘Soykırım’’ hep görmezden gelinir. Yıllarca Rus zulmüne ve katliamlarına karşı onur..»»
Yadigar Yeliz Yaman

Favori Yayınları

M. Sait Üçlü

Favori Yayınları

Toplumsal değişim dönüşümü yaratan ve sömürüye tabi tutulan emek; sadece “köle, serf ve işçi emeği” ile sınırlandırılamaz. Emek insana özgüdür, insan ise sadece köle, serf ve işçiden oluşmadığı gibi, küresel sömürü sistemi de sadece işçileri değil, başta doğa olmak üzere tüm insanlığı sömürüye tabi tutuyor. Bundan hareketle, emeği iki ayrı tarihsel toplumsal döneme ve zi..»»
Ali Gümüş

Favori Yayınları

Zeynel durmadan kardeşine bağırıyordu: “Vur ulan vur, bu at geberinceye kadar vuracaksın, anladın mı?” Bunun üzerine Ali Rıza elindeki sopayı Fırtına’nın karın boşluğuna defalarca indirip durdu. Kaburgalarından bir ya da birkaçının kırıldığı kesindi. Yine de bu acı ile at ayağa kalkmaya çalışıyor, kalkar kalmaz da ön ayaklarına ve arka bacaklarına darbeler inmeye başla..»»
Bülent Ertekin

Favori Yayınları

Şiir, yazı türleri içinde duyguyu dile getiren tek özel biçimdir. İçinde duygu taşıyan dizelerinse kaç yaşında yazıldığı önemli değildir, tüm zamanlara  seslenir. Sevgili Bülent Ertekin şiirleri de öyle. Duygunun her yaşa her yüreğe seslendiği şiirler. Şiir seven ama şiir kitabına yüz vermeyen bir milletiz biz. Buna rağmen gerçekten şiir tutkunlarının fark edeceği şiirle..»»
Cengiz Kaplan

Favori Yayınları

Bu Mektup Sokaktan   Cengiz Kaplan’ın son şiir kitabını okudum. ‘‘Sokaktan Gelen Mektup’’. Sokak çocuklarını dizelemiş kitabında, onların hikâyelerini. ‘‘İçeriden’’ yazılmış bir kitap. Hem çok gözlenmiş sokak çocukları, hem ‘‘yaşanmış’’.   Kaplan sosyal hizmet uzmanı aynı zamanda. Dizelerine ‘‘sokağın ilmi’’ de yansımış. Belki tiyatrocu da olduğu için, sokak çocuklar..»»
Menekşe Bilgilisoy

Favori Yayınları

Gelenekler, fukaralık, cehalet ve acımasız doğa koşulları, zaten çok zor olan hayat şartlarında kız çocuklarının ve kadınların omuzlarına ekstra sorumluluklar yükler Anadolu’da...   Daha çocuk yaşta evlendirilen kızlar, gurbet ellerde can veren delikanlılar, yaşamı acı, çaresizlikle ve gözyaşları içinde geçen yoksul insanlar...   Bahar’ın Torunları’nda, üç çilekeş ka..»»
Zarife Çalışkan

Favori Yayınları

Üç yaşındaki çocuğunu geride bırakıp suçsuz yere zindanlara düşen bir baba, kızına duyduğu özlemi mektuplarında anlattığı birbirinden ilginç masallarla gidermeye çalışıyor...   Başına gelen adaletsizliklerle, sevdikleriyle arasına giren aşılması güç mesafelerle ve dilini bilmediği bir coğrafyada yaşadığı güçlüklerle sırf kızına kavuşacağı günlerin umuduyla mücadele etm..»»
Tümay Leblebici

Favori Yayınları

Masa başında pineklemekle geçirilen bir meslek gibi algılanır bankacılık… Oysa dışarıdan görüldüğü gibi masa başında, bilgisayar karşısında tembelce oturarak geçmez mesai saatleri… Hep bir acelenin ve yoğunluğun içindeyizdir. Çoğu zaman bankada mı yoksa acil servis de mi çalışıyorum diye düşünmüşümdür hep; çünkü bu kadar acil durum ancak hayati tehlike söz konusu olan bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.