Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Ezgi Kitabevi

Ezgi Kitabevi

• Ezgi Kitabevi Kitapları | • Ezgi Kitabevi İletişim Bilgileri | • Ezgi Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Ezgi Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Ezgi Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Cebe

Ezgi Kitabevi

1978 yılında, görevli olduğum Ege Üniversitesi Kimya Fakültesinin değişik bölümlerine zorunlu ders olarak yürütmeye başladığım ve şu andaki görev yerimde de sürdürdüğüm "Atom ve Molekül Kimyası (Kuantum Kimyası)" konularını içeren ders notlarımı aynı adla kitap haline dönüştürmüş bulunmakt..»»
İlker Parasız

Ezgi Kitabevi

Para Ekonomisi adlı yapıtımızı ilk kez 1978'de yayınlamıştık. Kitabımızın sonraki baskılarından plan ve içeriğini değiştirerek ve genişleterek Para, Banka ve Finansal Piyasalar adı altında yayınlamaya başladık. Böylece paranın makro ekonomideki rolü üzerinde yoğunlaşan kitabımız çok farklı bir boyut ve görünüm kazandı. Ancak para, finans ve kü..»»
Emin Ertürk

Ezgi Kitabevi

Bu çalışma, doktora tezimle başlayıp Yüksek Lisans programında yürüttüğü, Entegrasyon Teorisi ve Avrupa Topluluğu dersleriyle devan eden yoğun akademik gayretin bir mahsulü olarak ortaya çıktı. Yayına hazırlanırken meseleye biraz daha geniş bakmak ihtiyacı doğunca, Türkiye'nin içinde bulunduğu entegrasyon hareketlerinin çerç..»»
Rıza Sam

Ezgi Kitabevi

Denilebilir ki dünyanın birçok yerinde yaşanan hızlı değişmeler tanınan ve bilinen her ne varsa, onların her birini yakın ve uzak tarihinden olduğu kadar kendine bütünlük ve değer kazandıran bileşenlerinden de yapısal anlamda uzaklaştırmıştır. Sürekli süreksizliklerin yaşanmasına neden olan bu durum karşısında önemini yitirmeye başlayan değerler yer..»»
Menekşe Seden

Ezgi Kitabevi

Cabri-Geometri, matematik eğitimi için tasarlanıp geliştirilen, aktif öğrenme ve yapılandırmacılık ilkelerini izleyen bir dinamik geometri programıdır. Şekillerin tutulup hareket ettirilebildiği bu dinamik ortam, soyut matematik kavramları ekranda somutlaştırmakta ve böylece öğrencilerin problemlerin cevaplarını araştırmalarını, farklı çözüm yolları b..»»
Rıza Sam

Ezgi Kitabevi

(...) Paradigmal değişimin ekolojik doğa tasarımına olan etkisini araştırırken söz konusu olan algı yapısında ve düşünsel süreçteki değişimin etki alanıdır. Örneğin Newton fiziğinden Einstein fiziğine geçiş ile klasik fiziğin paradigmasına son verilmiştir. Görecelik kuramı gözlemcinin süreçteki etkisini ortaya koyarak eski ..»»
İlker Parasız

Ezgi Kitabevi

Makro Ekonomiye Giriş ve Ölçümleri Klasik Makro Ekonomik Sistem Keynesgil Makro Ekonomik Sistem Keynes Sonrası Makro Ekonomik Görüşler Makro Ekonomi Politikası Konjonktür ve Orta – Uzun Dönemde Ekonomik Büyüme Teorileri Ekonomik Büyüme Teorileri Dışa Açık Makro Ekonomi»»
Dato Turaşvili

Ezgi Kitabevi

1983 yılında bir grup Gürcü genç, uçak kaçırma ve bu yolla Türkiye üzerinden Amerika'ya gitme girişiminde bulundu. Ancak eylem başarısızlıkla sonuçlandı. Uçağa düzenlenen bir operasyonla her şey sona erdiğinde, uçuş ekibinden, yolculardan ve eylemcilerden bazıları öldürülmüştü...»»
İlker Parasız

Ezgi Kitabevi

1930'lu yıllardaki Büyük Buhran'dan 2007'de başlayan küresel krize ve bugüne kadar iktisat bilimi çeşitli okul adları altında sürekli gelişme içinde olmuştur ve olacaktır. Elinizdeki kitabın uzun yıllara dayanan hazırlanmasında iktisat bilimine katkı yapmış önde gelen iktisatçılarla yapılmış söyleşiler, bazılarının kaleme aldığı e..»»
Yasemin Kaya

Ezgi Kitabevi

Çalışma üç ana bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın birinci bölümünde uluslararası çevre anlaşmalarının genel özellikleri ile bu anlaşmalara uyum sağlanmasına ilişkin sorunlar ortaya konmaya çalışılmaktadır. Bu amaçla öncellikle uluslararası çevre hukukunun temel ilklerinden hareketle, çok taraflı çevre anlaşmalarının uluslararası çevre hukuku açısından taşıdığı öneme dikkat çekilmektedir. Çalışmanı..»»
Ayşe Oğuzlar

Ezgi Kitabevi

2000`li yıllarla birlikte bilgisayar ve internet ortamının sağladığı veri çokluğu, veri analizi ile ilgili kavram ve konuları popüler hale getirmiştir. Günümüzde, sayıları her geçen gün artan paket programları ile istatistiksel veri analizini uygulayabilmek oldukça kolaylaşmıştır. İstatistiksel Veri Analizi -1 (SPSS ve MINITAB Uygulamalı) başlıklı bu kitabın kaleme alınış amacı, konu anlatımından ..»»
Hüseyin Yıldız

Ezgi Kitabevi

Hekimliğin temelini Anatomi, Anatomi'nin temelini ise Latince oluşturmaktadır. Latince günümüz kullanım dilinden oldukça uzak olduğu için anatomi'yi okuyup, anlamak, kavramak ve yorum yapmak ancak ve ancak Latin diliin temel kurallarını iyi bilmekten geçer. Hazırlanan bu "Anatomi Terimleri Sözlüğü" ile öğrencilerimizin terminolojiden kaynaklanan sıkıntılarını en hafife indirgemek amaçlanmıştır.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.