Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eylül Yayınları

Eylül Yayınları

• Eylül Yayınları Kitapları | • Eylül Yayınları İletişim Bilgileri | • Eylül Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Eylül Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Eylül Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bünyamin Doğruer

Eylül Yayınları

kıyamet provası sonsuzun ayak izi kaldı kalbimde deniz kabadı ateşler içinde kıyameti yaşadık bu zaman içinde bak nelerin izi kaldı yüzümüzde ve bir ömür bitti birden kıyamet sahnesinde»»
Ahmet Sait Akçay

Eylül Yayınları

Klasik İslam coğrafyasından günümüze uzanan öyküler. Okurken İbn Tufeyl'in, İbn Sina'nın, İbn Bacce'nin, İbn Arabi'nin, Hafız'ın izlerini göreceksiniz. Mevcut paradigmayı yıkan öyküler. İki artı bir eşittir dört, diyor mesela. Asıl gerçekliğin görünende değil de, görünmeyende olduğunu imleyen öyküler. Görmek keşfetmektir, diyor keşif kalbine yönelmekle olur. Orada çileden örülmüş tam yedi zincir ..»»
Ahmet Mithat

Eylül Yayınları

Fatma Aliye'nin kadın yazarlığının meşrulaşmasının ancak etrafındaki baba figürlerinin dolayımıyla mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Fatma Aliye yine üst sınıftan bir aileye doğsaydı; benzer bir eğitimi alsaydı ancak çocuk yaşlarda anne ve babasını kaybederek yetim kalsaydı acaba hayatı nasıl devam ederdi? Bu sorunun cevabı babalar ve kızlar eğretilemesinin Tanzim..»»
Ercüment Tunçalp

Eylül Yayınları

Tunçalp, yıllarca ciroya endeksli hedeflerin peşinde koşulduğunu ve bütün ödüllerin buna verildiğini gördü. Aksine, bu koşuşturmalar esnasında verilen kayıpları azaltmanın, daha az ciroyla bile daha fazla karlılık getireceğini savundu. Kayıpları ele alınca da; bunun sadece hırsızlıktan ibaret olmadıgını ortaya koyması sart oldu. Dolayısıyla bu kitabın yazıl..»»
Ercüment Tunçalp

Eylül Yayınları

"Perakendecinin Kategori Yönetimi", Ercüment Tunçalp'in kategori yönetimi ve satış konularında, uzun yöneticilik yıllarında yaşadığı yüzlerce örnek çalışmadan yola çıkarak hazırladığı bir eser. Tunçalp yaşayarak gördüğü 'Satmak üzere satın alma' faaliyetinde, satışı planlamadan satın alma eylemi..»»
Dieter Brandes

Eylül Yayınları

İndirim mağazacılığının duayen ismi Dieter Brandes, discount konseptinin yaratıcısı ALDI'nin çalışma ilkelerini ve metodolojisini ALDI'deki tecrübelerine dayanarak 'ALDI'nin Başarı Öyküsü - Temel Esaslar'da anlatıyor. Uzun yıllar ALDI'de görev yaptıktan sonra BİM'in kuruluşunda fikir babalığı yapan ve yetiştirdiği kadrolarla Türk..»»
Ali Bulaç

Eylül Yayınları

Başından beri "Onlar ortak, biz pazar" diye üyeliğe açıkça karşı çıkan sol yazar ve aydınların önemli bir bölümü bugün gelinen noktada Türkiye'nin bu sürece katılması yanında yer almış bulunuyorlar. Müslüman çevrelerin de tutumlarında çok önemli değişmelerin olduğu bir gerçek. Elbette AB süreci ve bunun "tam üyelik"le sonuçlanması hafife alınacak bir olay değildir. Tarihi, genel toplumsal yap..»»
M. Çağatay Özdemir

Eylül Yayınları

SOSYOLOJI VE GELECEGI»»
M. Çağatay Özdemir

Eylül Yayınları

SORGULANAN SOSYOLOJI»»
Orhan Koloğlu

Eylül Yayınları

Titiz bir araştırıcı olan Orhan Koloğlu Abdülhamit Gerçeği isimli kitabını yazarken, sunuş yazısında listesini verdiği yüzlerce yerli ve yabancı kaynağı inceledi. Şimdiye kadar Abdülhamit konusunda çoğunlukla duygusal yaklaşılmasına karşılık, bu eserde gün ışığına çıkarılmamış belgelere dayanılarak Abdülhamit`in tam bilinmeyen yönleri tarafsız bir yaklaşımla nesnel biçimde ortaya konuluyor. Örneği..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.