Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Evrensel Müzikevi Yayınları

Evrensel Müzikevi Yayınları

• Evrensel Müzikevi Yayınları Kitapları | • Evrensel Müzikevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Evrensel Müzikevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Evrensel Müzikevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 40 kitap bulunuyor."Evrensel Müzikevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ermukan Saydam

Evrensel Müzikevi Yayınları

Keman ve piyano için keman ağırlıklı, duo karakterinde başlıklı parçalar besteliyordum. Dört parça tamamlanınca, yayınlanmış olan piyano eserleri ve şarkılarımın başlıklı olanlarından sekiz tanesini, bu dört parçaya uygun şekle getirip ekliyerek oniki parçalık bir albüm olşturdum. Parça başlıkları, yorumcuyu bestecinin duygu, fantazi ve düşünce dünyasına yaklaştırabilmek için konuldu. Aynı şe..»»
Saip Egüz

Evrensel Müzikevi Yayınları

Kitapta aynı cins iki çalgı ya da keman, mandolin, blokflüt ve melodika gibi çalgı topluluları için tamamı iki sesli 64 tane türkü ve oyun havası yer almaktadır. »»
Saip Egüz

Evrensel Müzikevi Yayınları

Bu kitap Toplu Ses Eğitimi Kitabı`nın devamı niteliğindedir. Kitapta özellikle amatör koroların eğitimi ve yönetimi düşünülmüş ve ele alınmıştır. Kitabın bir diğer özelliği de dış kaynaklı benzerlerinde bulunmayan "Tek Başımıza Yönetim Tekniklerine Çalışma Yöntemi" adlı bölümü içeriyor olmasıdır. Koro Koro Eğitimi Koro Dağarı ve Stil Yönetim Yönetim Teknikleri ..»»
Çetin Işıközlü

Evrensel Müzikevi Yayınları

Çetin Işıközlü`nün "Çocuk Dünyası" isimli piyano albümünü zevkle tetkik ettim. Bu eser; piyano tekniğinin gamlar, arğejler, oktavlar, parmak geçitleri, pedal kullanımı gibi başlıca problemlerinin çok zekice stilize edildiği, anonim oyun parçalarına uygulanıp genç piyanistleri ürkütmeden en doğal biçimde bu tip piyanistik zorlukların üstünden gelmeye alıştırabilecek başarılı bir metoddur. ..»»
Sefai Acay

Evrensel Müzikevi Yayınları

Bu kitap, SOLFEJ eğitim ve öğretiminde başlangıç kitabı olarak kullanılmamalıdır. Kitabın kullanımı için SOLFEJ eğitiminin belirli düzeye ulaşmış olması, ritimler ve ses aralıkları konusunda da temel bilgilerin öğrenilmiş, öğretilmiş olması gereklidir. Kitaptaki solfejlerin, işlenen konu içeriğine uygun olarak sevimli (öğretici/ezgisel) olmasına; öğrenmenin kolay olması için de eğitsel sır..»»
Metin Tufan

Evrensel Müzikevi Yayınları

Milli Eğitime bağlı örgün eğitim kurumlarından, ilköğretim okulları ve liselerde müzik eğitimi verilmektedir. Öğrenciler müzik dersi içinde çalgı eğitimi görmekte ve bunu çeşitli etkinliklerde sergilemektedirler. Bu etkinlikler genellikle müzik toplulukları tarafından yapılmaktadır. "Boru ve Trampet Takımları" okullarımızdaki müzik toplulukları arasında önemli bir yere sahiptir. Günümüze kadar bor..»»
Bekir Küçükay

Evrensel Müzikevi Yayınları

...19. yüzyılda küçük gitarlar için yazılan ve günümüzde de geçerliğini koruyan pedagojik materyallerin gitar eğitimine başlangıç aşamasında izledikleri yöntemler, bugün gitarın daha da büyümesi [tel-sap boyu] nedeni ile önemli teknik ve fiziksel güçlüklere ve dolayısı ile zaman kaybına yol açmaktadır: 1- Birinci pozisyonda, sol el parmaklarını eşit oranda çalıştırabilmek açısından gitar eği..»»
Saip Egüz

Evrensel Müzikevi Yayınları

Ülkemizdeki düzenli müzik eğitimi çalışmalarına Musiki Muallim Mektebinin açılış yılı olan 1924`de başlanmıştır. Bu başlangıç yılından tam 39 yıl sonra da, Müzik Öğretmen Okulu`nun görevini üstlenen Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü`nde (1963-1964 öğretim yılı) toplu ses eğitimi konularına eğilinmiş ve uygulamalarına geçilebilmiştir. Bu kitap, toplu ses eğitimi çalışma ve uygulamalarına ba..»»
Feridun Çalışır

Evrensel Müzikevi Yayınları

İnsanın konuşma ve yazma yetisini belirleyen dil bilim kuralları olduğu gibi, müzik dilinin de uyguğu kuralları inceleyip belirleyen bilim dalına "Müzik Kuramları" denir. Bu bilim, müzik dilini oluşturan öğelerin, biçim ve değer niteliklerini, aralarındaki ilgi ve bağıntının niçin ve nedenlerini öğretir.»»
Selçuk Bilgin

Evrensel Müzikevi Yayınları

“Ritim, ölçü ve tempo bakımından bir grup insanın ya da daha fazla sayıda kişinin yürüyüşüne uygun düşen ve bu amaçla bestelenmiş olan işlevsel müzik parçası" olarak tanımlanan marş, genellikle askeri müzik toplulukları için 4/`lük ya da 2/4`lük, ender olarak da 6/8`lik ölçülerde yazılmıştır. Evrensel müzikte marş, özellikle Haydn, Beethoven, Schubert, ve Schumann`ın eserlerinde yer alır. Ül..»»
Ayfer Tanrıverdi

Evrensel Müzikevi Yayınları

Müzik tarihinde öteden beri önemli bir yere sahip olan ve ondan vazgeçilemeyen aylı çalgılar ailesinin alto çalgısı viyola, orkestraların daimi bir üyesi ve kendine has tınısı ile bir yandan dünya sanat müziğindeki yerini zenginleştirip korumakta, diğer yandan da eğitim müziğindeki işlevini geliştirip artırmaktadır. Bu amaçla hazırlanan bir dizi viyola metodunun sonuncusu ve en kapsamlısı ol..»»
İlkeler

Evrensel Müzikevi Yayınları

Kitap, ses eğitiminin kuramsal boyutunu oluşturan konuların büyük bir kısmını içermektedir. Kitapta; ses eğitiminin başlangıç aşamasında bilinmesi gereken, insanda ses sistemi, anatomisi, fizyolojisi, mekanizması ve görevleri hakkında bilgiler, ses hastalıkları uzmanı (foniatrist) tıp doktoru iki akademisyen tarafından yazılmış ve ayrı bir bölüm olarak yer almıştır. Ses eğitiminin bir ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.