Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Evrensel Kültür Dergisi

Evrensel Kültür Dergisi

• Evrensel Kültür Dergisi Kitapları | • Evrensel Kültür Dergisi İletişim Bilgileri | • Evrensel Kültür Dergisi Hakkında Bilgi
Sitemizde Evrensel Kültür Dergisi isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor."Evrensel Kültür Dergisi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Toz Bezi: Kaça kaça varacağın yer yine kendin DEVRİM ACAROĞLU-ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK -Karaman'da zuhur eden 'fıtrat' HAKKI ÖZDAL -Edep yahu YÜCEL SARPDERE -Dil ve siyaset ikileminde 'terör' belirsizliği İBRAHİM GENÇ -Resimli yazılar İNCİ AYDIN -Bir Nâzım Hikmet izleyeni: İsmet Hüsnü Barutçu MEHMET ERGÜN -Solak Defterler ya da yeni ay eski çağ HALİM ŞAFAK -Mevlevilikte aşkın estetik tezahürü sem..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Trump: Şakadan kâbusa DAĞHAN IRAK -Avrupa'da yeniden aşırı sağ ve toplumsal yarılma dönemi mi? YÜCEL ÖZDEMİR -Etin iğfali ya da simülasyon çağında şiddetin yeniden üretilmesi NİHAT NUYAN -Enver Gökçe'nin masalları mı? MEHMET ERGÜN -Ahmet Oktay: Gidişin ve kalışın kederi SERDAR AYDIN -Büyük Açık: Ahlaklı finansçı ahlaksız finansçıya karşı DEVRİM YILMAZ -Kural merkezli yaşamın bunalttığı bir ..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-İhtiyar Alonso'nun rüyası BİRKAN BULUT -Burhan Kum: İktidar olduğu sürece sansür de olacaktır ÇAĞRI SARI -Şu ***burjuva*** dedikleri ALİ GALİP YENER -F.Cewerî: Yazmaya başladığımda Kürtler dağ Türkü, Kürtçe de dağ diliydi C. HAKKI ZARİÇ -Amedspor: Kimlik, popüler olana karşı DAĞHAN IRAK -Mitolojiden hayata ışıyan kıvılcım ENSAR İLYASOĞLU -Erken bahar kelebeği A. KEVRİNA -Etin mahremiyeti y..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Nâzım Hikmet'in 'İlk Şiirleri'ndeki eksiklikler ve hatalar Yurdaer Taş -Akademisyenlerin barış bildirisinin sarstığı neydi? Dağhan Irak -Ara Güler / Masum Dekor Taslakları Burhan Kum -Türkülerin ütopik kariyeri… Ve bir 'arzu düşü' Göksel Aymaz -Suffragette: Anlatılan senin hikâyendir! Gül Yaşartürk -Feminist bir Sherlock mümkün mü? Eda Ağca -Archile Gorky: Acının şiir ve resim hali İnci Ayd..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Komedi sineması: Kocaman bir çöplük HASAN CÖMERT -Star Wars: Güç bir kez daha bizimle! ŞENAY AYDEMİR -Sosyalizm: Herkesin ihtiyacına göre, Ali Koç'a istediği kadar HAKKI ÖZDAL -Gülten Akın / Mavi Kuş hangi yıldızda? ZEYNEP UZUNBAY -Yüz yıl yaşayan Istakoz SUZAN DEMİR -Sennur Abla'ya hal bildirimi SADIK AYTEKİN -Zamanla yarışan bir ressam: Hale Asaf İNCİ AYDIN -İstanbul'dan yeryüzüne açılan..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Bölünme ve birleşme Aydın Çubukçu -Gör ve ibret al! Nuray Sancar -Barışabilmek mümkün mü? Mehmet Tarhan -Çılgınlık günlerinde düşünce dünyası ve medya Dağhan Irak -O iş göründüğü gibi değil Çağdaş Günerbüyük -İlk insanlar gibiyiz hiç bahar yaşamamış Üstün Akmen -Yeni Türkiye'ye tanıklığımdır Ayşegül Tözeren -İnadına barış derken Nilüfer Altunkaya -Acının yol ortası C. Hakkı Zariç -Şükrü ..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

-Erken İslam toplumunda müzik NAMIK SİNAN TURAN -Kadınca bilmeyişlerin yazarı Sevgi Soysal NİLÜFER ALTUNKAYA -Nilgün Marmara'nın Mezar'ı... C. HAKKI ZARİÇ -Kafka, minör edebiyat ve yazının direnci ALİ GALİP YENER -Techir ve coğrafya: Zorla güzellik olmaz AHMET UHRİ -Kadıköy duvarlarında bir Canavar KORAY DEMİR -Fikret Otyam'dan gide gide masalları SENNUR SEZER -Resimlerinin içinde yaşayan r..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

Kış Uykusu'nda Karanlık Dünyanın sıvaları Göksel Aymaz Entelijansiyanın kolonizasyonu Burhan Kum 12 Mart ve Kırk Yedi'liler Nilüfer Altunkaya Adaletten kan akıyor (söyleşi) Birkan Bulut Napoleon Mısır'da Namık Sinan Turan Brezilya, kupa, sokak Mithat Fabian Sözmen Dört duvar arasında sözcükler: Tonguç Ok Büyümek yaralı bir süreç Figen Şakacı ile söyleşi Taşlama v..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

***Eski malzemeler yeni amaçlara yönelik olarak yeni türde icat edilmiş geleneklerin inşasında kullanılabilirler. Her toplum bu tür malzemelerden oluşan büyük bir stoğa sahiptir; ayrıntılı bir sembolik pratikler ve iletişim dili de her zaman mevcuttur. Bazen yeni gelenekler eskilerine yamanarak oluşturulabilir, bazense resmi ritüel, sembolizm ve ahlaki nasihatin zengin ambarından ödünç alınarak dü..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

Füzen'in vicdanı, Burhan Kum Yerimi işgal etme! Ebru Moçoş Taşlama ve hiciv üzerine 2 Ahmet Say Sansür ve baskı kıskacında medya Esra Arsan Paul Robeson: Bir Rönesans adamından fazlası Mithat Fabian Sözmen Eric Drooker'in protest bedenleri Aytuna Tosunoğlu Kaos ve düzen arasında Kadızadeliler Namık Sinan Turan Herkes için bilim Necip Baysal Kiyar..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

Bir aşk için 50 yıl, Yalnızlığa 100 -Atilla Taş- Misilleme -Aydın Çubukçu- Coğrafyanın acı dirliği -Cemal Dindar- Rosa Luksemburg'un haykırışı -Nikos Kazancakis- Guantanamo düzeni? -Nuray Sancar - Yıkanmak isteyen kadınlar -Suna Aras - Violeta'nın çadırı -Mithat Fabian Sözmen- Marquez'in yol arkadaşları - Filiz Gazi- Duş -Zafer Doruk - Ne..»»
Kolektif

Evrensel Kültür Dergisi

İçindekiler; - Müzik nasıl doğdu dersiniz? Ahmet Say - 1984- 2014 Aytuna Tosunoğlu - Sağlık bir sınıf sorunu Cem Terzi - Niels Hav'ın dizeleri Gülsüm Cengiz - Burjuvazinin ırkçılıkla imtihanı Selen Doğan - Shakespeare 450 yaşında Özdemir Nutku - Sahnede unutulan kadınlar Cihan Şan - Hamlet Cenk Gündoğdu - Mustafa Plevneli resimleri için masallar Sennur Sezer - Ben bir slogan buld..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.