Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Etki Yayınları

Etki Yayınları

• Etki Yayınları Kitapları | • Etki Yayınları İletişim Bilgileri | • Etki Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Etki Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 57 kitap bulunuyor."Etki Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ganime Altun Pekmezci

Etki Yayınları

Bu kitap bir otobiyografi ve sözlü tarih olup, “Köylerine Işık Götürenler”in öznesi olan, çok kıymetli eğitimci Hasan Ayhaner'in, Demokrat Parti Dönemi siyasal tarihi içerisinde, bire bir yaşadıklarıdır. Ülke savaştan yeni çıkmışken, devrimlerin göbeğinde aydınlanma hamlelerinin başını çeken köy enstitülüler; ülkenin tüm yoksulluğuna ve imkânsızlıklarına rağmen, bir avu..»»
Şaban Şen

Etki Yayınları

bir tebessüm oluşurdu yüzünde beni her gördüğünde işte o gülüş hiç değişmemiş bir heyecan olurdu yüreğimde seni her gördüğüm de işte o heyecan kalmamış bende       »»
Alahattin Gürırmak

Etki Yayınları

1890'lı yıllarda bir Avrupalı arkeoloğun gezi notları arasındaki rastladığım "Smyrniote" sözcüğünü araştırdım. Bu sözcüğün genel olarak tüm İzmirlilere atfen söylendiğini okudum. Sadece İzmirli Rumlara değil, antik Smyrnalılara, eski İzmirli Türklere, Ermenilere, Yahudilere, Levantenlere de denildiğini öğrendim?  Antik çağ Smyrnalısı ünlü Şair Homeros... O da bir "Smyrn..»»
Selami Şimşek

Etki Yayınları

Son Gözyaşı   »»
Orhan Tez

Etki Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Ülkemin durumunu yılanın çift uçlu diline benzetiyorum.  Bir  o  yana  bir  bu  yana  sürükleniyoruz!  Sahi, bütün yılanların dili çift uçlu mudur, eğer öyleyse neden çift uçludur? Görevleri ayrı mıdır, aynı mı? Alın size bir araştırma konusu.     »»
Belmin Dumlu Savaşkan

Etki Yayınları

  Öğretmenim, çalışkan öğrencisinin bir gün tanınmış bir şair olacağını ve bir yazar olacak torunun da o şairden ilk kitabı için bir şeyler yazmasını isteyeceğini nereden bilebilirdi… “Çocuk Kalbi” ve “Kanatlarımızdaki Gökyüzü”… Birbirine nasıl da yaraşan iki kitap adı… Belmin Hanım'ın rahatlıkla bir roman oylumunda genişletilebilecek anlatısı otistik çocuklara adanm..»»
Meral Uludağ

Etki Yayınları

"Kanıyor yaraların taze mi acın Küllenmiş ateşi tütmüyor bacan Darılmış ekmeğe pişirmiyor sacın Yoksa Dersim'den mi ayrıldın bacım Belik belik ördüğün saçın sökülmüş Ağzındaki inci dişler dökülmüş Şelek çeken belin bükülmüş Yoksa Dersim'den mi ayrıldın bacım Delinmiş tuluğun ayranın öksüz Ölmüş öküzün harmanın dövensiz Dersim'e gömün de isterse kefensiz Yoksa Dersim'de..»»
Ayhan Aslan

Etki Yayınları

Sonbaharın son yaprakları Düştü kaldırımlara Sarı tonlarının içinde Yeşiller vardı Esmeseydi akşamki Deli rüzgâr belki Birkaç gün daha yaşarlardı Çünkü Sarı tonlarının içinde Yeşiller vardı.       »»
Şaban Mahmudoğlu Kalkan

Etki Yayınları

Burgaristan Türkleri Edebiyatı’nda ilk defa siyasi baskılardan ve korkulardan uzak, 41 kaynaktan istifade ederek, 41 yazarı objektif bir tavırla tanıtan bir araştırma hazırladığımı düşünüyorum. Özgeçmişleri belgelere dayanıyor; Bütün yazarları edebi ve tarihi değerleri yüksek olan öykülerini seçmeye gayret gösterdim. Her öykünün kaynağını ayrı ayrı belirttim. Böylece diğ..»»
Sevil Gül

Etki Yayınları

Ben bu dünya anlatısının en çok şiirini sevdim. Çok sevdim, öpüp öpüp başıma koydum her gün dünya şairlerinin dizelerini. Zakkumun pembe zehrini, bir kedinin yağmur yağmur birikintilerine bıraktığı dilini, evimde beni banttan seyreden Tanrı'nın gözlerini, kremasız kadın seyrini, öksürüğümün kara pembesini öpüp başınıza koyar mısınız bilmem. Ama şiirlerimin her biri, se..»»
Nafize Öztok

Etki Yayınları

Bir bıçak saplamışlar yaşamın yüreğine; Tüm çiçekleri soldurmuş bıçak, Ve yiten umutlarca kararmış zaman. Kan etmiş o güzelim giysileri; Düşlere inmiş bıçak, Güvercin düşler ağlamış. Nafize Öztok, öykülerinde küçük ayrıntıları, günümüz dünyasında yok edilen ama yürek kuytularında sessizce sürdürülerek yaşama geçirilen davranış inceliklerini; belli belirsiz bir hüzn..»»
Suna Güler

Etki Yayınları

Bu kitap, 13. Burçtan sana gönderilmiş bir davetiyedir. 13. Burç, mutluluk burcudur. Yılın hangi gününde doğmuş olursan ol bu kitap, o burca ulaşmanı sağlayacak yol haritasıdır. 13. Burç'a girmenin tek koşulu, okuduklarını içselleştirmen ve yaşama geçirmendir. Artık yaşam çizgini doğduğun günün içinde bulunduğu burç değil, kendin belirleyeceksin. Yaşanan dönem ve coğrafy..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.