Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Etik Yayınları

Etik Yayınları

• Etik Yayınları Kitapları | • Etik Yayınları İletişim Bilgileri | • Etik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Etik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Etik Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Mutlu

Etik Yayınları

Mustafa Mutlu, bu kitapta ülkemizde daha önce hiç denenmeyen bir şeyi gerçekleştiriyor. Bir gazeteci için pek de kolay olmayan bir işe soyunuyor ve yıllar önce yazdığı yazılarla hesaplaşıyor... "Sahibinin sesi değil kendi sesi" olan yazar; iz bırakmış yazılarının peşine takılıyor ve ilk kez bu kitapta yayımlanan yüzlerce yeni yazıyla bugün gelinen noktayı gözler önüne seriyor... Yazar elinizdeki k..»»
F. Saadet Bilir

Etik Yayınları

O "haller" ki bizim yazılı ve yazısız tarihimizdir. Yaşaya gittiklerimizdir. Bir geçitten ötekine, bir eşikten diğerine, bir zamandan bir başka zamana akıp giden yaşamdır. Montaigne'nin "Bir insanda bütün bir insanlığın halleri vardır." sözünde saklı, öteki anlama gönderme ile söylersek, yaşamı daha anlamlı, dünyayı da..»»
Harun Rızatepe

Etik Yayınları

Analitik felsefe geleneğinin Türkiye'deki önemli ustalarından Harun Rızatepe, çağdaş Anglo-Sakson bilgi felsefesinin serüvenini, önce Descartes'ten, sonra da ondokuzuncu yüzyıl düşüncesinden, Boole ve Mill'den hareketle kusursuzca anlatıyor. Reichenbach, Hempel, Carnap, Popper ve Kuhn aracılığıyla çağdaş bilim felsefesinin özünü ve temel problemlerini, Brentano, Meinong, Russell ve Wittgenstein y..»»
Mirza Turgut

Etik Yayınları

Dinlediğimiz müzik, söylediğimiz şarkılar, deniz kenarları, zeytinsiz bahçeler, deniz kıyıları,lokantaları...Sonra eskilerden bir türkü yayla yolları uzayıp gider... belki de Gözne'ye Portakal bahçelerini soyduk,başucumuza koyduk, evlerimizin önü zeytin ağacı, liman suyu ile karın doymaz, on bin tane gecekondu,birinden denize bu kadar yakın durup,denize kavuşamayan kentliler, 6 milyar dünyalını..»»
Ahmet Cevizci

Etik Yayınları

Bu kitap 15 ciltlik ve yaklaşık on iki bin sayfalık bir Felsefe Ansiklopedisi'nin ilk cildidir. Dört ayda bir yayınlanacak cildleriyle en erken dört yılda tamamlanacak bu projenin önsözünü, tüm ciltlerin yayımlanmış olacağı bir zamana ertelemenin daha doğru olacağı kanaatindeyim. O yüzden sadece niyeti, belirtilmesi kaçınılmaz kimi hususları, çalışma grubuyla programını, ve varılmak istenen amaçl..»»
Cemal Şener

Etik Yayınları

• Topal Osman Kimdir? • Kurtuluş savaşında Topal Osman Olayı nedir? • Topal Osman - Ali Şükrü çatışmasının içyüzü nedir? • Trabzon Mebusu Ali Şükrü'yü kim öldürmüştür? • Karadeniz'in "Zapata"sı kimdir? • Topal Osman, Mustafa Kemal'in muhafızı mıdır? • Topal Osman'ı kim öldürmüştür? »»
Songül Sallan Gül

Etik Yayınları

21. yüzyıl'a gelindiğinde, ekonomik ve ideollojik egemenliğini büyük ölçüde üçüncü yol iktidarlara bile kabul ettiren yeni liberal politikaların, bireysel özgürlüğü ve çıkarları savunmakla birlikte, toplumdaki tüm birey ve grupları özgürleştirmeyi amaçladığı savunulamaz. Apolitik bir toplum modelinin, var olan toplumsal eşitsizlikleri daha da artırabileceği göz ardı edilmemelidir. Bireyin ve topl..»»
Ahmet Cevizci

Etik Yayınları

Bu kitap 15 ciltlik ve yaklaşık on iki bin sayfalır bir Felsefe Ansiklopedisi'nin ilk cildidir. Dört ayda bir yayınlanacak ciltleriyle en erken dört yılda tamamlanacak daha doğru olacağı kanaatindeyim. O yüzden sadece niyeti, belirtilmesi kaçınılmaz kimi hususları, çalışma grubuyla programını ve varılmak istenen amaçları ifade etmekle yetineceğim. »»
Erdener Yurtcan

Etik Yayınları

Hukuk dünyasının yakından tanıdığı Erdener Yurtcan, son yıllardaki edebi çalışmalarını bu kez bir romanla sürdürüyor. Yazar, 1960´ların üniversite ortamında kurguladığı olayları, insan ilişkilerini akıcı bir üslub içinde okuyucuya aktarıyor. Romanın bir temel özelliği de o günleri yansıtan belgesel tadında olmasıdır. »»
Cemal Şener

Etik Yayınları

Elinizde tuttuğunuz; Osmanlı Belgeleri'nde Diyarbakır Tarihi adlı kitap yaklaşık 40 adet Osmanlıca belgenin ilk defa yayınlandığı bir çalışmadır. Şüphesiz, her belgenin Türkçe karşılığı da Osmanlıca belgeden sonra yer alıyor. Belgeler, yıllar itibariyle 1696-1905 yılları arasındaki tarihsel döneme ilişkin belgelerdir. Diyarbakır ve bölge tarihi açısından bu belgeler tarihi öneme sahip birinci eld..»»
Mustafa Demirci

Etik Yayınları

Tıraş olup, güzelce giyindim. İlçemize gelen yabancı bir profesör, konferans verip, yapılacak yatırımlar hakkında görüşmeler yapacakmış. Sokakta rastladığım birkaç tanıdığa gülümseyerek selam verip, konferansın verileceği salona girdim. İlçemizin ileri gelenleri için ayrılan yerde benim de sandalyem var. Sessizce yerime oturdum. Salon ağzına kadar dolu. Biraz sonra profesör bilmem ki, alkış tuf..»»
Cemal Şener

Etik Yayınları

"Osmanlı Belgeleri'nde Dersim Tarihi" adlı kitap yaklaşık 50 adet Osmanlıca belgenin Türkçe'ye çevrilmesinden oluşuyor. Belgeler 1720-1840 yılları arasında Osmanlı Arşivi'ndeki Mühimme Defterleri kararlarından alınmıştır. Adı geçen belgeler Türkçe'ye ilk defa kazandırıldı. Bölgenin tarihi açısınsdan şüphesiz özel öneme sahip belgelerdir. Osmanlı Tarihi'nde Yavuz Sultan Selim - Safevi Şah İsmail ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.