Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Engin Yayınevi

Engin Yayınevi

• Engin Yayınevi Kitapları | • Engin Yayınevi İletişim Bilgileri | • Engin Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Engin Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 85 kitap bulunuyor."Engin Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Bugüne kadar yazılan konuşma kılavuzları genellikle sorulardan oluşmaktadır. Soruların cevapları yoktur. Bu durumda soru soran kimse sorunun cevabını anlamamaktadır. Bu nedenle Dr. Mehmet Hengirmen tarafından hazırlanan konuşma kılavuzlarında yeni bir yöntem geliştirilmiş ve kısa diyaloglara yer verilmiştir. Konuşma kılavuzları şu özellikleri taşımaktadır: İlk bölü..»»
İsmail Haskara

Engin Yayınevi

  Vocabulary - Reading Exercises Intermediate and Advanced   With Cloze Tests  »»
Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Türkçe Öğrenelim dizisinde her kitaba ait çeşitli dillerde anahtar kitaplar hazırlanmıştır. Bu anahtar kitaplarda, sözcüklerin, cümlelerin, deyimlerin, atasözlerinin ve dilbilgisi kurallarının açıklamaları yapılmıştır. Böylece anahtar kitaplar sayesinde Türkçeyi kendi kendine öğrenmek isteyen kimseler..»»
Emile Durkheim

Engin Yayınevi

Ünlü sosyal araştırmacı ve bilim insanı Durkheim'ın toplumbiliminin metodolojisi üzerine kaleme aldığı yazılardan oluşuyor...  »»
Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Akdeniz tarihi, parçalarının toplamından daha fazlasıdır. Akdeniz'i sınırlayan ülkelerin tarihini yazanlar vardır. Dünya genelinde, Avrıpa'da, Ameirka'da, bizzat Akdeniz çevresinde ve gittikçe artan bir sayıyla Japonya'da çok sayıda büyük tarihçi bu kapsama girer. Ama bu kitap yüzyıllar içindeki İspanya, Ku..»»
Doğan Aksan

Engin Yayınevi

Şiir dili üzerine hazırlanmış ilk ve tek eserdir. Halk Edebiyatı, Divan Edebiyatı ve Çağdaş Türk Edebiyatından örnek şiirler seçilmiş; bu şiirler üzerinde biçim ve öz yönünden incelemeler yapılmıştır. Kendi alanında çok büyük bir değer taşıyan bu eser, pek çok üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı böl&uum..»»
İbrahim Kelağa Ahmet

Engin Yayınevi

Açıklama: Yayınevimizden çıkmış olan bu sözlüğümüz. Türkiye'de hazırlanmış en Kapsamlı, Yunanca-Türkçe / Türkçe-Yunanca Sözlüktür. Bu sözlükte Türkçe ve Yunancada en çok kullan yaklaşık olarak 40.000 sözcük yer almıştır. Sözlükte Yunancada yaygın olarak kullanılan deyimlere de yer verilmiştir. Yunanca sözcüklerin okunuşları Türkçe telaffuzla yazılmıştır. Düzensiz Fiiller de dahil olmak üzere 700 ..»»
Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Mehmet Hengirmen ist Gründer und Vorsitzender von TÖMER (dem Lehrzentrum der türkischen Sprache) an der "Ankara Universitât." Er hat eine gro Be Serie von Büchern mit den Titel "Türkçe Öğrenelim" ("Lass uns Türkisch lernen") bereitgestellt, die aus sechs Hauptbüchern und aus Glossaren in verschiedenen Sprachen beste..»»
Esen Hengırmen

Engin Yayınevi

AN EASY AND PRACTICAL,COOK BOOK T'his Cook Boofi is written by 'Esen 'tfengirmen who graduatedjrom 'Hacettepe llniversity as a dietrician. Esen idengirmen, who kas vorked as a dietrician and a neutrition expert for twenty-one years, has coofıedand tastedafi the traditionaf Turkish Dishes in her ovvn kitchen. T'hat's why tfıe dishes in this Soofı have every-thing a coofı reauires; * T'he dishes a..»»
Mehmet Hengirmen

Engin Yayınevi

Güneşin Gücü Yıldızlar, Güneşin yokluğunda yıldızdır. Benim de bütün yıldızlarım Yok oldu Sen güneşim olunca. Yukarıdaki şiirde görüldüğü gibi Hengirmen'in şiirleri gücünü yalınlıktan ve bilgelikten alıyor. Aşka, topluma, evrene başka bir gözle bakıyor. Bugüne kadar hiçbir şairin değinmediği konulara değiniy..»»
İsmail Yerguz

Engin Yayınevi

İstiklal Marşımızın şairi olan Mehmet Akif Ersoy, şiirlerinde gerçekçi bir yol izlemiştir. Çanakkale Şehitlerine adlı şiiri unutulmaz şiirlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy çağdaş İslamcı düşünüşün öncülerindendir. 1906 yılından itibaren çeşitli dergilerde yayımlanmaya başladığı şiirlerinde toplumsal konuları işlemiş, manzum hikayeyi şiirde başarıyla uygulamıştır. "Şiirleri, Safahat, Süleymaniye..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.