Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Elips Kitap

Elips Kitap

• Elips Kitap Kitapları | • Elips Kitap İletişim Bilgileri | • Elips Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Elips Kitap isimli yayınevine ait Toplam 126 kitap bulunuyor.
2002 yılında faaliyete geçen Elips Kitap, yayınladığı kitapların sayısı ve kalitesi bakımından kısa zamanda Türk yayıncılığının önemli markaları arasına girmeyi başardı. Elips Kitap, herhangi bir ideolojik, sosyal veya ticari çerçeveyi kendine sınır/referans kabul etmeden, yayıncılık alanında anlamlı olan ve belirli bir düzeyin üzerinde bulunan her türlü kitapla ilgili. Bunun için ister yerli isterse yabancı olsun, tüm yazarlar Elips Kitap'ın ilgi alanı içine giriyor. Nitekim, bugüne kadar, dünyaca ünlü yazar Cengiz Aytmatov'dan yine dünyanın en ünlü futbolcusu David Beckham'a kadar çeşitli yazarların eserleri, Elips Kitap'ta yayınlandı. Aynı şekilde, Elips Kitap'ın portföyünde, astrolojiden psikolojiye, edebiyat eserlerinden biyografiye kadar geniş bir yelpazede yayınlar bulunuyor. Elips Kitap, Türk yayıncılığına, sadece kısa sürede ulaştığı yayın sayısı ve bu yayınların yer aldığı geniş yelpaze açısından değil, pazarlama teknikleri bakımından da bir çok yenilikler getirdi. Kitap kapaklarının tasarım kalitesinden, özel kitap stantlarına kadar birçok alanda Elips Kitap, ulaştığı pazarlama standartları ile bugün, sektörünün en seçkin markalarından biri durumunda. Elips Kitap, dünyada yayınlanan kaliteli kitapların tümünü de Türk okuyucusuna en hızlı şekilde ulaştırmayı amaçlıyor. Elips Kitap'ın bir diğer misyonu da, geçmişte çok değerli ve kaliteli eserler vermiş, ancak zamanla isimleri unutulmaya yüz tutmuş, eserleri sadece kütüphanelerde bulunabilir olmuş isimleri gün ışığına çıkarmak. Ünlü yazar Cengiz Aytmatov'un eserlerinin, Almanya hariç tüm dünyadaki yayın haklarına Elips Kitap sahip. Elips Kitap'la kardeş bir diğer marka da Sedef Hobi. Sedef Hobi, çeşitli ebat ve ambalaj standartlarında çok sayıda kartpostal, takvim, poster, resimli iskambil kağıdı vb. ürünleriyle hizmet veriyor. Türkiye'nin tarihî ve doğal güzelliklerini konu alan bu ürünler, ülkenin sahil bölgeleri ile diğer turistik merkezlerinde ve büyük şehirlerde pazarlanıyor. Elips Kitap, yayıncılık ve hobi ürünleri yanında, kamuoyu araştırmaları ve danışmanlık alanlarında da faaliyet gösteriyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Remzi Çayır

Elips Kitap

"Dünlerim yok anne. Ninem yok... Mustafa yok, Ömer yok, Reis yok, Ercüment yok... Ramazan Turhan öldü. Remzi Kütükçü öbür tarafta. Hasan Hüseyin Sanlı'nın nişanlısı, şimdi başkasının yavuklusu, Mustafa Pehlivanoğlu'nun mektubunu okuduğu nişanlısı yitik... Nerede olduğunu bilemiyorum. Dursun Önkuzu'yu unuttu &uum..»»
Sadi Şirazi

Elips Kitap

Milli Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatından "100 Temel Eser"in belirlenmiş olmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak "100 Temel Eser" ümit vericidir; eğer öğretim seviyesindeki gençlerimize bu eserleri okutmayı başarabilirsek, "okuyan toplum..»»

Elips Kitap

"Son iki yıl Amerikan gücünün sınırlarını gösterdi. Dünyanın geri kalanı üstünde ABD üstünlüğü yok oldu. 1950'de ABD'nin geliri Batı Avrupa'nın iki, Japonya'nın beş katıydı. Şimdi Avrupa Birliği ile aynı; Japonya'nınkinin iki katından az. Meksika ve Şili gibi ABD'ye bağımlı ülkelerin bile ABD'nin istekl..»»
Yazan Adam

Elips Kitap

Jean Charles Brisard

Elips Kitap

Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırılardan bu yana tam beş yıl geçmesine rağmen "11 Eylül 2001" gündemdeki tazeliğini koruyor. Saldırıların arkasındaki isim olarak Usame Bin Ladin gösterilirken, yeni bir isimden bahsedilir oldu: Ebu Musab El-ZARKAVİ. Fransız yazar Jean-Charles Brisard, Zarkavi kitabında yalnızca El-Kaide örg..»»
Ünal Kurtçu

Elips Kitap

Andre Gide

Elips Kitap

Adını İncil´deki bu pasajdan alan ünlü eserinde Andre Gide, insanoğlunun en temel hissiyatı ve de meşguliyet mevzusu olmaya devam eden aşkı ve aşktan kaynaklanan pek çok hâli, kuzeni Alissa´ya âşık olan Jerom´un dilinden aktarıyor. Fransız edebiyatına ilgi duyanları memnun edecek nitelikte bir Gide klasiği bekliyor okuyucuyu.  »»
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Elips Kitap

Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser'in önce ortaöğretimde ardından ilköğretimde belirlenmiş olmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak ilköğretimde 100 Temel Eser ümit vericidir; ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza ..»»
Ömer Seyfettin

Elips Kitap

Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve Dünya edebiyatından seçilerek oluşturulan 100 Temel Eser, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.Millî Eğitim Bakanlığının bu çalışmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya ve dilimizin gelişimini sağlamaya yönelik önemli bir çaba olarak görüyor..»»
Şevket Rado

Elips Kitap

Uzun yıllar gazetelerde fıkra yazarlığı yapmış, çeşitli dergiler çıkarmış, radyo programları hazırlamış olan Şevket Rado, eserleri aradan geçen onca seneye rağmen tazeliğini ve de güncelliğini kaybetmeyen, bunu da büyük ölçüde üslubundaki ustalığa borçlu bir yazardır. Okuyucuların gündelik hayata, aileye, ilişkilere dair ç..»»
Emine Işınsu

Elips Kitap

Işınsu, edebiyata şiirle başlamış, tiyatro ile devam etmiş, hikâye yazmış ve romanda karar kılmış bir yazarımızdır. İlk romanından itibaren başarıyı yakalamış olan yazar, roman tekniği ve tipleştirme açısından günümüz romanının ilk sırada gelenlerindendir. Romanlarında insanın çıkmazlarını ve iç çatışmalarını, özellikle kadın karakterleri ve on..»»
Gotthold Ephraim Lessing

Elips Kitap

Aydınlanma Çağı'nın en önemli temsilcilerinden Gotthold Ephraim Lessing eserlerini, William Shakespeare'in eserlerini temel alarak yazmıştır. Bilge Nathan'ı ise dinsel bir sorgulama olarak kaleme almıştır. Konusu Haçlı Seferleri zamanında Musevilik, Hristiyanlık ve İslam'ın bir arada yaşandığı Kudüs'te geçer. Tek Tanrı'lı bu ü&cce..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.