Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ekin Yayınevi

Ekin Yayınevi

• Ekin Yayınevi Kitapları | • Ekin Yayınevi İletişim Bilgileri | • Ekin Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Ekin Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 26 kitap bulunuyor.
EKİN YAYINEVİ, 1986 yılında Mehmet OYMAK tarafından Kitabevi olarak faaliyetine başladı. 1988 yılında ders kitapları üzerine yayıncılık hayatına giren YAYINEVİ`nin, 300`ün üzerinde yayınlamış olduğu ders ve yardımcı kaynak kitapları vardır. Ekin Yayınevi`nin yayınlamış olduğu kitaplar birçok fakültede, yüksek okulda ders kitabı veya yardımcı kaynak kitap olarak okutulmaktadır. Amacımız akademik eğitime elimizden gelen katkıyı sunmaktır. Yayınlanmak istenen ders kitabı, kaynak kitap uzmanları tarafından incelenirler. Onaylanan kitaplar ekonomik ve kaliteli olarak basılır. Yayınlanlamasını istediğiniz çalışmalarınız varsa bize ulaşabilir ve tüm bilgileri alabilirsiniz. EKİN KİTABEVİ Bursa`nın en geniş kitap çeşitlerinin bulunduğu önemli bir kitap ve yayın merkezidir.
Son Yayınlanan Kitapları
Ali Değirmenci

Ekin Yayınevi

Önemli ve örnek kişiler üzerinden yapılacak okuma ve tartışmalar, her şeyden önce "insan tükenmez" gerçeğine sağlam bir ilmek daha atacaktır. Bu çabanın, günümüz gerçekliği içinde umudumuzu diri tutmanın, özgüvenimizi ve düş kırıklıklarımızı onarmanın yollarını çoğaltmada da bize direnç aşılayacağı kesindir. Bu kitapta, sırasıyla Hz. Hatice, Erkam bin Ebu'l Erkam, Ammar bin Yâsir, Bilal Habe..»»
Hülya Şekerci

Ekin Yayınevi

Kadına yönelik algılar üzerinden yeni kimliklerin inşa edildiği günümüzde "mümin kadın" başlığı altında tartışılması gereken pek çok konunun var olduğu açıktır. Kur'an'a ve Sünnet'e sağlıklı yaklaşamayan anlayışlar, çağın tuzaklarını kavramaktan aciz tutumlar, önyargılardan sıyrılamamış dinî algılar kadın sorununu içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Gelenek tarafından nasıl hapsedildiğini öğrenen..»»
Ayşe Gül Çetin

Ekin Yayınevi

Müslümanlar olarak, yaşadığımız her an bir direniştir. Kimi kez hurafelerden kurtarmak için mesajı, kimi kez modern diye sunulan sözler örtmesin, bulandırmasın diye inancımızı... Direnişi önce içimizde gerçekleştiririz arınmak için; sonra topluma döneriz, dönüştürmek ve adaleti, özgürlüğü hâkim kılmak için. Direniş kutlu bir sözdür; hayatımızın her ânını kaplayan. Ve güncelerimiz hep olur, kağıt..»»
Yıldız Ramazanoğlu

Ekin Yayınevi

Türkiye'de Tanzimat'tan günümüze, 'nasıl bir müslüman kadın' sorusunu Kur'ani söyleme daha yakın, gerçeklerimizle daha uyumlu bir zaviyeden cevaplamaya çalışan düşünürlerin sesi çoğu kez modern ya da muhafazakâr seslerin buyurgan ve tehdit dolu tonları arasında kaybolup gitti ... Geçmiş, bütün büyüsü, güzellikleri ve yanlışlarıyla engin bir tecrübe ve birikim şimdi. Zaman ve mekanları tekrarl..»»
Ali Şeriati

Ekin Yayınevi

Ali Şeriati bu çalışmasında İran halkının taşıdığı kültürel kimliğin oluşumunu tarihi serüveni içinde değerlendiriyor. Şeriati, "Ali Şiası Safevi Şiası" adıyla Türkçeye kazandırdığımız bu eserinde, Şiiliğin Kur'an ve Siret ile uyumlu ve sahih boyutu ile, tarihi süreç içinde tahrif edilen ve tağuti yönetimlerce kullanılmak istenen boyutunu irdeliyor. "Ali Şiası Safevi Şiası", Şeriati'nin geliş..»»
Hasan Turabi

Ekin Yayınevi

Sudan'da İslam ümmetini fikri ve sosyal alanda yeniden ihya etmeye çalışan bir süreç yaşanmaktadır. Hasan Turabi liderliğindeki Sudan İslami Hareketi, bu açıdan başanlı bir örneklik göstermektedir. Tarihî ve geleneksel birikimi Kurban bütünlüğünde analize tâbi tutan; yaşanan yerel ve çağdaş sorunları vahyî ilkeler temelinde kuşatmaya ve aşmaya çalışan Sudanlı müslümanlar, güzel bir sosyal şahi..»»
Emad Eldin Shahin

Ekin Yayınevi

Reşid Rıza, İslam ümmetini vahyi ölçülerle yeniden ihya edecek bir gayretin yanında, Batı yayılmacılığına karşı Batı'nın "ilim ve tekniği"ni eide edebilme hedefini de içeren ıslahatçı akımın takipçisi oldu. Öncülüğünü Afgani ve Abduh'un yaptığı bu akıma göre "İslam Dünyası" ve "Batı", birbirine zıt tarihsel fenomenlerdi. Ancak Batı medeniyetinin sahip olduğu imkanlar, kalkınma ve mücadele için e..»»
Nehir Aydın Gökduman

Ekin Yayınevi

Ben ne güzel öyküler yazacaktım... Benim kalemime hüzün uğramayacaktı hiç. Satırlarıma acı vurmayacaktı. Benim öykülerimde güneş hep pırıl pırıl, yıldızlar ışıl ışıl olacaktı. Mevsimlerden baharı, aylardan nisanı anlatacaktım. (Kitabın İçinden) »»
Mustafa Akman

Ekin Yayınevi

Müslümanlar, uzun dönemlerden bu yana itikadi, kültürel, sosyal ve siyasi yaşamnlarında Kur'an'ın belirleyiciliğinden oldukça uzaklaşmış bulunuyorlar. Müslüman toplum ve topluluklar Kitap merkezli olma özelliklerini kaybetmiş bir görünüm arzediyorlar. (Arka Kapak'tan) »»
Mehmet Pamak

Ekin Yayınevi

Zalimlerin saldırıları ve açılan haksız davalar bu kitabın oluşumuna zemin hazırladı. Bu çalışmamızın, düşünce üretimi ve açıklamasında daha korkusuzca ve daha özgürce hareket etmeyi yüreklendirici, inandığımız değerlerimizi, hak ve Özgürlüklerimizi, şahsiyet ve kimliğimizi savunmada daha ilkeli ve tutarlı olmayı teşvik edici katkılarda bulunmasını ve benzeri zulümlere muhatap olan başka mazl..»»
Edisyon

Ekin Yayınevi

Günümüzde İslami uyanış süreciyle ilgili tartışmalar, İslam devletinin ve İsiami yönetimin özellikleri ve kapsamıyla ilgili konulan gündeme getirmiştir, islam devleti ve İslam'ın siyaset teorisi üzerine bir çok kitap yazılmış ve bir çok müslüman sosyal bilimci de bu konularda mesaisini yoğunlaştırmıştır. Ancak bu çalışmaların geneli, İslami vahdet sorununun nasıl çözüleceği, müslümanları toplums..»»
M. Sait Şimşek

Ekin Yayınevi

"Müslümanların, Kur'an'a bakışlarında önyargılarından ve mezhebi taassuplarından kurtulmadıkça sağlıklı bir inanç ve sahih bir amele kavuşmaları çok zordur. Elinizdeki bu araştırmamızda Kur'an'dan iki meseleyi inceledik. (Arka Kapak'tan) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.