Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

• Eğiten Kitap Çocuk Kitapları Kitapları | • Eğiten Kitap Çocuk Kitapları İletişim Bilgileri | • Eğiten Kitap Çocuk Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Eğiten Kitap Çocuk Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 83 kitap bulunuyor."Eğiten Kitap Çocuk Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mahmut Yılmaz

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

“Her Yeşil Yaprak Bir Sanatçıdır” çocukların mevsimlerle, doğa olaylarıyla kurduğu ilişkiye, canlıların yaşam döngülerine bakmaya, doğa ile bütünleşik yaşam algısına odaklanmış bir kitaptır. Siz, bir sonbahar günü parktaki ağaçların hangisin daha çok suya ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Siz, ağaçların her yeşil yaprağının birer sanatçı olduğunu biliyor musunuz? Nil, biliyor ve bu kitap..»»
Mahmut Yılmaz

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Annem Neden Geç Kaldı? adlı bu hikayede ebeveynlerin özellikle büyük kentlerde sık sık karşılaştığı bir sorun, çocukların okul sonrası alınmasında çeşitli nedenlerle yaşanan gecikmelerin çocukların algısıyla anlatılmaktadır. Bu tür durumlarda alınacak önlemler ve yapılabilecek açıklamalar da hikâyenin içinde yer almaktadır. Bakalım, çocuklar ebeveynlerini beklerken neler düşünmekte, neler ha..»»
Mahmut Yılmaz

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

“Emre Neden Zehirlendi?” adlı hikayede çocuklara evde bulunan (temizlik malzemeleri, kimyasallar vb.) zehirlerden korunma ev güvenliğini anlatırken ve yetişkinlere de güvenlik farkındalığı eğitiminin gerekliliği hatırlatılmaktadır. Bu tür durumlarda çocukların nasıl yardım isteyeceği ve zehirlenme ve tehlikelerden korunmak için hangi temel kuralları öğrenmesi gerektiği anlatılmaktadır. Çocuklar..»»
Hamide Kocadoru

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Yavru kırlangıçlar, anne ve babası onlar için yiyecek toplamaya gittiklerinde yuvalarında neşe içinde cıvıldayıp duruyorlardı. Günlerden bir gün mahallenin yaramaz çocukları onları taşlamaya başladı. Yavru kırlangıçların canı çok yanıyordu. Acı içinde ciklerken yardımlarına önce üç kız kardeş yetişti; sonra da anne ve babası. Yavru kırlangıçlar, yaramaz çocukların eziyetinden nasıl kurtulacaklar a..»»
Hamide Kocadoru

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Bir ilkbahar günü, kurbağalar var güçleriyle birbirlerine, “İçinizde en zeki benim.”, “Ben hepinizden daha güzelim.“, “En çalışkanınız benim.” diye vıraklıyorlardı. Yanlarına yaklaşan leylekleri fark etmediler. Kendilerini, leyleklerin gagalarında havada bulunca ne yapacaklarını şaşırdılar. Kurbağaların başına ne gelecek acaba?»»
Hamide Kocadoru

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Kangurular neşe içinde futbol oynarken onları uzaktan seyreden biri vardı. Küçük gergedan, kangurularla birlikte futbol oynamayı çok istiyordu; ama şişman olduğu için dışlanıyordu. Kangurular tam maça çıkacakken içlerinden biri hastalandı. Maça çıkabilmeleri için küçük gergedana ihtiyaçları..»»
Hamide Kocadoru

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Cem okuldan gelir gelmez odasına çıktı. Üzerini değiştirmeye hazırlanıyordu ki yatağının üzerinde bembeyaz yavru bir kedi gördü. Yavru kedi Cem’in doğum günü armağanıydı. Cem çok mutluydu.  Kartopu adını verdiği kedisiyle parkta oynamaya başladı. Bir gün kaşla göz arasında Kartopu caddeye fırladı. Kartopu’nun başına ne geldi acaba?   »»
Müge Cantürk Turan

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Birlikte Çok İyiyiz, uzman klinik psikolog Müge Cantürk Turan’ın çekingenlik üzerine hikâyesidir. Mila’nın çekingenliğini nasıl aştığının, arkadaşlarının bu sürece katkı sunan tutumlarını görecek ve elbette öğretmeni ile tanışacaksınız. Birlikte çok iyiyiz, çekingenliği yenip kendine güven kazanmanın, akranları ile eğlenmenin hikâyesidir. Haydi birlikte okuyalım, çekinmeyin, açın, açın birer birer..»»
Tolga Erdoğan,Özge Erdoğan

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Niçin Bu Oyun? Erken çocukluk döneminde çocukların bilişsel, dil, sosyal-duygusal ve motor gelişimlerinin doğru yönde desteklenmesi, okuma-yazmaya hazırlık becerilerinin kazanılmasında kritik öneme sahiptir. Bu yüzden ilk okuma- yazma sürecine başlamadan önce çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen ve okuma-yazmaya hazırlık be..»»
İmren Sayar

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

“Yapmak zorunda olduğu için değil de istediği için, sevdiği için buradaydı. Bu derste kimse kimseyle yarışmıyordu ve ‘en iyi yapması gereken’ diye bir şey de yoktu. Bedeninin her yerinin çalıştığını hissediyordu. Bedeni sanki onunla konuşuyordu. Sürekli "en iyiyi yapması, yarış halinde olması" gerektiğini düşünen zihnindeki maymun da artık sakinleşmişti. Bu kitap; 6 yaşında Yoga ile tanışan bir..»»
Bilge Buhan Musa

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

3-4 Yaş Olay Sıralama Kartları»»
Oya Tekin

Eğiten Kitap Çocuk Kitapları

Kadın muhtarların hikayeleri bir kitapta toplandı Cam tavanları kıran kadınlar Avukat Oya Tekin’in, “Yerel Yönetimde Kadın Mücadelesi- Cam Tavanları Kırıyoruz” başlıklı kitabı, raflardaki yerini aldı. Adana bölgesinde 31 Mart seçimleri seçilen ve seçilemeyen kadın muhtarlarla röportajların yer aldığı kitap için Tekin şu ifadeleri kullandı: “Benim de bu kitabı kaleme almamdaki temel motiva..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.