Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Efil Yayınevi

Efil Yayınevi

• Efil Yayınevi Kitapları | • Efil Yayınevi İletişim Bilgileri | • Efil Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Efil Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 190 kitap bulunuyor.
Eflatun Basım Dağıtım Yayıncılık Danışmanlık Yatırım ve Tic. Ltd. Şti. akademik yayıncılıkta Türkiye’de bir mihenk taşı olmayı hedefleyerek çıktığı uzun soluklu yolda, eğitim ve kültür alanına ilişkin her konuda “Daha iyi nasıl olabilir?” sorusunu daima soran, yenilikçi bir anlayışla ilerlemeyi ilke edinmiştir. Eğitimin ve dolayısıyla yaşamın kalitesinin artırılması için Türkiye’deki ve dünyadaki bilim insanlarının ve yazarların eserlerinin, özenle ve kaliteden ödün vermeden toplumla buluşturulması misyonunu üstlenmiştir. Türkiye’de, devlet ve vakıf üniversiteleri ile sayıları 130’a ulaşan üniversitelerimizde görev yapan öğretim üyeleri ve öğrenciler için, alan programlarına uygun ders kitabı ve kaynak kitap eksikliği ile var olan kitapların bazılarının yetersizliği önemli bir sorundur. Bu nedenle yayınevimizin öncelikli iki amacı; • Yazarlarımızın, üniversitelerdeki eğitim-öğretim programlarına yönelik, ilgili alandaki güncel bilimsel araştırma ve incelemeleri içeren, ders içeriğine uygun ve öğrenciler için “doğru ve yeterli bir kaynak” olma niteliğine sahip eserlerini yayınlamak, • Yaptığımız araştırmalar ve sizlerden gelecek çeviri yayın önerileri sonucu belirlediğimiz, alanında önemli bir eksikliği giderecek yayınları Türkçeye kazandırmaktır. Ders kitabı yazmanın ve çeviri yapmanın ne kadar zor bir süreç, yazılan ve çevrilen kitabı yayınlatmak için doğru bir yayınevi bulmanın da bir o kadar zor olduğunun bilincindeyiz. Yazarlarımıza, yayınevleriyle daha önce yaşamış olabilecekleri, zamanında basılmayan kitaplar, ödenmeyen ya da çok geç ödenen telif ücretlerine ilişkin sorunlar gibi olumsuz deneyimleri tekrar yaşatmamak kararlılığı ve alanında bir marka olma iddiası ile işe başlıyoruz. Çeşitli alanlardan akademisyenlerden oluşan yayın ve danışma kurulumuz, alan editörlerimiz ile kaliteli yayıncılığın merkezi olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.
Son Yayınlanan Kitapları
Fred Magdoff,Chris Williams

Efil Yayınevi

Su, hava ve dünyanın kendisi her geçen gün daha da kirleniyor. Türler yok oluyor, yok ediliyor. Bununla birlikte, artık insanlık, kapitalizmin yarattığı katliamın farkına varmaya başlıyor. Kapitalizm, sürekli büyümek ve kâr elde etmek üzerine kurduğu bu düzeni sürdürebilmek için değerleri yok sayıyor ve eşitsizlikleri tetikliyor. Artan ırkçılık, cinsiyetçi baskı ve hiç sonu gelmeyen savaşlar ortas..»»
H. Yılmaz Küçüköncü

Efil Yayınevi

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin toplumsal, siyasal, kültürel, bilimsel ve sanatsal bakımdan uluslararası düzeyde yerini alabilmesinin; Türk toplumuna verilmesi gereken çağdaş genel müzik kültürü eğitimi ile ilişkisinin önemini çok iyi biliyordu. Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte genel müzik kültürü eğitimine yönelik pek çok çalışmayı başlatmıştır. Kültürel boyutun en önemli ögelerinden biri o..»»
Ceran Şekeryapan

Efil Yayınevi

Alanının İlk Kitabı Olması Özelliğini Taşıyan Bu Kitap, lisans ve lisansüstü biyoloji, coğrafya ve jeoloji öğrencilerini paleolimnoloji alanına ve özellikle coğrafya ve jeoloji öğrencilerini de biyolojik indikatörlere tanıştırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, biyoloji biliminin alt dallarından olan güncel limnoloji ve ekoloji alanlarında çalışmalar yapanların, uzun süreli geçmiş çevresel ve iklimsel de..»»
Cihan Güneş

Efil Yayınevi

19. Yüzyıl, hem Avrupa hem de Osmanlı iktisat tarihi açısından önemli ve literatürde Büyük Ayrışma olarak tanımlanan geçişin özelliklerinin belirginleşmeye başladığı; Avrupa’da Napolyon Savaşları’nın sona erdiği, Sanayi Devrimi’nin sonuçlarının ve kentleşmenin belirginleşmeye başladığı, pek çok alanda köklü dönüşümlerin yaşandığı bir dönemdir. Hem Avrupa hem de Osmanlı iktisat tarihi açısından ..»»
Serap Koç

Efil Yayınevi

“Sayısız sığınak vardır, ancak kurtuluş yolu tektir; ama kurtuluş olasılıkları yine de sığınaklar kadar çoktur. Bir hedef var, ama yol yok; bizim yol dediğimiz şey, bir duraksamadır.”Kafka Sudoku, kolay, orta, zor ve imkânsız aşamaları olan; Kafka’nın sözleri eşliğinde keyifle çözeceğiniz bir deneyim sunuyor! Sudoku, her yaştan insanın kolayca öğrenebileceği bir oyundur. Japonya’dan çıkan oyun, Ja..»»
Serap Koç

Efil Yayınevi

Zombi Sudoku, kolay, orta ve zor aşamaları olan; klasik, süper, X ve Jigsaw gibi keyifle çözeceğiniz çeşitleriyle size meydan okuyor! Zombi Sudoku, beyninizi yemeye geliyor! Sudoku, her yaştan insanın kolayca öğrenebileceği bir oyundur. Japonya’dan çıkan oyun, Japonca suuji wa dokushin ni kagiru (sayılar tek olmalı) kelimelerinin birleşiminden “sudoku” tabirini almıştır. Rakam yerleştirme şeklinde..»»
Ersin Kalaycıoğlu

Efil Yayınevi

Bu kitap Sanayi Devrimi’nden (1760’lardan) beri, dünyada ortaya çıkan teknolojik değişim ve onun da etkisiyle oluşan demokrasi, milliyetçilik ve sosyalizm akımlarının belirlediği küresel gelişmeleri ve onlara tepki olarak doğan bir siyasal hareket olarak popülizm olgusunu, küresel salgın ortamında inceleyen bir çalışmadır. On sekizinci yüzyıldan itibaren dünya giderek artan oranda yönetme hakkı..»»
R. Funda Barbaros,Erik Jan Zurcher

Efil Yayınevi

10 yıllık dönemleri kapsayan farklı ciltlerden oluşan bu kitap dizisinin temasının “Modernizmin Yansımaları” olarak seçilme nedeni; ele alınan yıllarda Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve toplumsal dinamikleri çerçevesinde “modernleş(tir)me”nin nasıl başkalaştığını ve kendine özgü bir nitelik kazandığını farklı disiplinlerden bilim insanlarının değerlendirmeleriyle anlamayı/yeniden okumayı hedeflemiş ..»»
Yılmaz Kılıçaslan,Uğur Aytun,Oytun Meçik

Efil Yayınevi

İktisadi büyüme temel olarak sermaye, emek ve toprak gibi üretim faktörlerinin etkin kullanımıyla sağlanıyor. Peki, bu faktörlerin sonu geldiğinde, iktisadi büyüme nasıl sağlanabilir?Kılıçaslan, Aytun ve Meçik bu sorunun çözümünü verimlilik artışında buluyor. Verimliliği arttırabilmek için ise gerekli etmenlerden biri olan rekabetçiliği ele alıyor. Türkiye gibi ödemeler bilançosunda mütemadiyen so..»»
John Maynard Keynes

Efil Yayınevi

Keynes tüm savaşlara, dolayısıyla da I. Dünya Savaşı’na karşıydı. Nitekim 1916 yılında savaşa çağrıldığında vicdani retçi olarak bu çağrıyı yerine getirmeyi kabul etmemiştir. Savaşın ardından 18 Ocak 1918’de Almanya ve müttefik güçler arasında başlayan Paris görüşmelerinde İngiliz heyetinin içinde yer almıştır. Burada yapılacak antlaşmanın gelecekte yeni savaşlara neden olmaması gerektiği yönündek..»»
M. Ergün Olgun

Efil Yayınevi

Kökleri iki yüz yıl öncesine dayanan Kıbrıs sorunu, yakın yüzyıl siyaset tarihinin en netameli konularından biridir. Tarafları, anavatanları Türkiye ve Yunanistan olan iki asli halk, Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar olan bu sorun, Kıbrıs adasının Doğu Akdeniz’deki fosil yakıt (hidrokarbon) kaynaklarına yakınlığı ve Süveyş Kanalı’na bağlı deniz ulaşım yolları üzerinde olması nedeniyle, uluslarar..»»
Jarina Berg,Marianne Furrer,Ellie Harmon,Uma Rani,M.Six Sibeman

Efil Yayınevi

Çevrimiçi dijital çalışma platformlarının ortaya çıkışı, son on yılda çalışma dünyasının en önemli dönüşümlerinden biri olmuştur. Bu rapor web tabanlı platformlara odaklanmaktadır; görevler coğrafi olarak dağılmış olan büyük, esnek bir işgücüne (“iş topluluğu”) yapılan açık çağrı yoluyla işletmeler ve diğer müşteriler tarafından dış kaynaklı olarak tedarik edilebilir. Rapor, küresel olarak faal..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.