Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Efil Yayınevi Yayınları

Efil Yayınevi Yayınları

• Efil Yayınevi Yayınları Kitapları | • Efil Yayınevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Efil Yayınevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Efil Yayınevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 55 kitap bulunuyor."Efil Yayınevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Efil Yayınevi Yayınları

Danışma Kurulu:  Alicia Puyana (Latin American School of Social Sciences), Asaf Savaş Akat (Bilgi Üniversitesi), David F. Ruccio (University of Notre Dame), Fikret Adaman (Boğaziçi Üniversitesi), İlhan Tekeli (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Meghnad Desai (London School of Economics), Murat Yıldızoğlu (Bordeaux University), Randall Wray (Bard College), Robert H. Wade (Lo..»»
Gary Smith

Efil Yayınevi Yayınları

Günde iki fincan kahve içmek pankreas kanseri riskini arttırır. Yüksek gerilim hatlarına yakın yaşamak çocuklarda kanser yapar. İnsanlar önemli kutlamaların günlerine kadar ölümü erteleyebilirler. Baş harfleri D olan beyzbol oyuncuları, baş harfleri E-Z arasında olanlara göre ortalama iki yıl daha erken ölür. Son dönem hastalıklar, binlerce mil uzaktan pozitif zihins..»»
Leyla Firuze Arda Özalp

Efil Yayınevi Yayınları

Refah kavramı ve refah iktisadına dair gelişen literatürdeki genel kavramlara dair genel bir yaklaşım sunan kitap, 20. yüzyıl sanayi toplumunda sosyal politikaların etkinliği ve gelişimi açısından devletin, sosyal politikanın artan sorumluluğunu yüklenen merci olduğunu ve refah iktisadının değişen perspektifini ele alıyor. Toplumun temel refahının artmasında temel rol üs..»»
Vural Fuat Savaş

Efil Yayınevi Yayınları

Canları pahasına bir araya gelip iç ve dış düşmanlarla savaşan Atatürk ve yakın arkadaşları, üç dört yıl içerisinde neden birbirlerine karşı güven bunalımına sürüklendi? "Cumhuriyetin İlanı ve Karşıtları"nda, bu bir avuç insanın arasında süregelen ve cumhuriyetin ilanından sonra şiddetlenen ayrılıklar, görüş ayrılıkları, anlaşmazlıklar, dargınlıklar 1920-1926 dönemi dik..»»
Osman Ata Ataç

Efil Yayınevi Yayınları

Osman Ata Ataç’ın anlatımı ile Cesaret, parçalanan bir imparatorluğun dört bir yanından Anadolu’ya göçen, sürgün edilen; yeni hayatlarını kurmaya çalışırken geçmişlerini de beraberinde taşıyan insanların gerçek yaşam öykülerini aktarmaktadır. Belleklerde ve fotoğraflarda kaldığı kadarıyla, temel olaylar ve bu olayların kahramanları gerçektir.        Kitabın kahramanlar..»»
Kolektif

Efil Yayınevi Yayınları

 Efil Journal, uluslararası kimlikte, hakemli ve süreli bir yayın organı olarak yayın hayatına başladı. Dergi yılda 4 defa, hem basılı hem de dijital ortamda yayımlanacaktır. Yazı dili İngilizce ve Türkçedir. Derginin Editörlüğünü Prof. Dr. Ömer Faruk Çolak, Eş-Editörlüğünü ise Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede üstlenmiştir.  Efil Journal, iktisat teorisi geleneğine bağlı kal..»»
Kolektif

Efil Yayınevi Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Türkiye’den çıkan doğrudan sermaye yatırımlarındaki son on beş yıllık artan trend, bu kitabın yazılmasının ana motivasyonunu oluşturmaktadır. Bu nedenle, bu kitabın temel amaçlarından birisi Türk firmalarının diğer ülkelerde yatırım yapma nedenlerini ortaya çıkarmaktır. İkinci amacı ise yatırım için gidilen ülkenin neden tercih edildiği sorusunu..»»
Kolektif

Efil Yayınevi Yayınları

Türkiye’nin Modernizm serüvenini, farklı disiplinleri bir araya getirerek ülkenin geçirdiği süreçleri ve olayları özgün biçimde anlatan MODERNİZMİN YANSIMALARI serisinin dördüncü kitabı Modernizmin Yansımaları: 90’lı Yıllarda Türkiye. 1990’lı yıllar, 20. yüzyıla damgasını vuran iki kutuplu dünyanın yıkılıp yerine henüz ne tür bir düzenin geleceğinin kest..»»
Fatih Pulat

Efil Yayınevi Yayınları

Buraya İlk Kişisel Gelişim; adından da anlayabileceğiniz üzere okuyucuyu, özgür iradesiyle kişisel benliğini ve biricikliğini keşfetmeye davet ediyor. Bu yolculuğa başlarken de kendimizi ve hayata bakış açımızı; karşımıza çıkan fırsatları, krizleri, çelişkileri referans alarak, deneyimlerimizi sorgulamayı ve onları farklı bir bakış açısı ile yeniden yapılandırmayı amaçlı..»»
Mahmut Gülle

Efil Yayınevi Yayınları

İnsanları doğru veya yanlışlarıyla ayakta tutan yegâne neden düşsel eylemlerdir. Zira insanın yaşamı boyunca edindiği deneyim ve tecrübeler, bireylerin birçok düşünme sürecinden geçmesine ve vermesi gereken kararların farkına varmasına neden olmuştur. Bu amaçla bu eserde, düşünce becerisinin kazanılması için gerekli olan empatik eğilim ve eleştirel düşünmenin, kuramsal b..»»
İsabel Fonseca

Efil Yayınevi Yayınları

Makroekonomi, yaşanan son kriz ile birlikte herkesin konuştuğu bir konu haline geldi. Bu, bir taraftan olumlu, diğer taraftan ise olumsuz bir gelişme oldu. Olumlu oldu, çünkü artık ekonomik sorunlar geniş kitlelerce tartışılır ve anlaşılmaya çalışılan konuların başında gelmeye başladı; olumsuz oldu, çünkü herkes kendini ekonomist zannetmeye başladı. Bu durum ekonomi eği..»»
Çağatay Güler

Efil Yayınevi Yayınları

Tüm dünyanın gözbebeği, Türkiye’de de oldukça yaygınlaştı. Her ortamda ve tek başına rahatlıkla oynanan sudoku Japon kökenli bir oyun. Terim, Japoncada “sayılar tek olmalı” anlamına gelen sözcüklerin kısaltmasıdır. Dinlendiricidir, keyif verir, zihinsel fonksiyonlarının dinç kalmasına olumlu katkısı vardır.   Çağatay Güler, siz severlere her gün oynayabileceğiniz bir s..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.