İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ebabil Yayıncılık

Ebabil Yayıncılık

• Ebabil Yayıncılık Kitapları | • Ebabil Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ebabil Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ebabil Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Ebabil Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Ebabil Yayıncılık

-Miftahül cennet duası -Yedi semayı titreten dualar -Nazardan korunma duaları -Peygamberimizin(sav) okuduğu dualar -Kuran da dua -Duanın mahiyeti -Esmaül hüsna ve ismi azam duası -Ve daha bir çok konunun ayrıntılı olarak anlatıldığı kaynak eser (Tanıtım Bülteninden) »»
Abdullah Eymen

Ebabil Yayıncılık

Hikmetli ve Tılsımlı Dualar Kitabı Ebabil Yayıncılıktan yepyeni bir hizmet çalışması.400 sayfa özel altın yaldız baskı Daha önce hiçbir dua kitabında olmayan eşsiz dua hazineleri bu kitapta toplanmıştır.. -Şahmeran Duası -Miftahül cennet duası -Kenzül arş duası -Ferec duası -Cevşenül Kebir duası ve daha birçok dua (Tanıtım Bülteninden) »»
Yavuz Altınışık

Ebabil Yayıncılık

Yunus Emre Altuntaş

Ebabil Yayıncılık

Atakan Yavuz

Ebabil Yayıncılık

Murat Üstübal

Ebabil Yayıncılık

Murat Üstübal'ın ikinci şiir kitabı Kırbozumu, Ebabil Yayınları'ndan çıktı. Yazdığı şiir kadar, Bülent Keçeli'yle birlikte çıkardığı Ücra dergisinde ve Karagöz'de yazdığı yazılarla da öne çıkan Üstübal, Kırbozumu'yla şiirine yeni bir aşama kazandırıyor. Üstübal'la 23. şiir kitabına ulaşan Ebabil, günümüz şiirinin atan nabzı çarpan kalbi olmaya devam ediyor. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Hakan Şarkdemir

Ebabil Yayıncılık

Hakan Şarkdemir'in ilk kitabı Batık Değirmenler ve ikinci kitabı Tadat, Ebabil Yayınları'ndan aynı anda çıktı. Böylece Hakan Şarkdemir'in bütün kitapları Ebabil'de toplandı. Batık Değirmenler'den bugüne sürekli yükselen bir ivmeyle şiir yazan Hakan Şarkdemir, Yerçekimi Bilgisi'yle birlikte günümüz şiirinin yüz akı olmaya devam ediyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
İdris Ekinci

Ebabil Yayıncılık

Günümüz genç şairleri içinde şiiriyle kendisine önemli bir yer açan İdris Ekinci'nin ilk kitabı Uyku Kuşu Ebabil'den çıktı. Gündelik konuşma dilini lirizmle disipline eden Ekinci, hepimizde gizli kalmış bir mahalle delikanlısını gün yüzüne çıkarıyor. Yeni ifadeleri kıyas ve benzetmelerle elde ediyor. Gündelik dilin dışına da buralardan taşıyor. Aşkar dergisinin yayın yönetmeni olan Ek..»»
Kolektif

Ebabil Yayıncılık

İçindekiler Perde Gazeli Koşulsuz Feragat -Karagöz- Nezaket Ücrete Dahil -Mısab Kırca- Kapan -Berk İybar- Yağmurdan Halkalar -Emre Öztürk- Kuasar -Biricik E. Doğan- Mikrofon -Yavuz Altınışık- Sana Bakınca -Yunus Emre Altuntaş- Dokuz Sekizlik -Özgür Ballı- Coğrafya Dersleri -Atakan Yavuz- Mobese Öçleri -Vural Kaya- Bab I: Kitabe -Hakan Ş..»»
Kolektif

Ebabil Yayıncılık

İçindekiler; Kabileden Uzakta, Unutuşan Mahrum: Türk Şairinin Alın Yazısı -Hayriye Ünal- Kanon Olarak Kaybolmanın Estetiği -Serkan Işın- Anti-Kanon -Hakan Şarkdemir- Devletin Seçkisi: Müfredat -Evren Kuçlu- Kanon ve Sınırdaki Şiir -Enes Özel- Çoksesli Tekseslilikler ya da Kanonun Öteki Yüzü -Derya Önder- Kısır Edebiyatın Eleştirisi -Selçuk Orhan- Kanuna ..»»
Özgür Ballı

Ebabil Yayıncılık

Karagöz, Heves ve Aşkar'da yayımlanan şiirleriyle ***teneffüs***ten dönen Özgür Ballı hayatımızda ters giden noktaları ironinin süzgecinden geçiriyor. Lirizm ve ironiyle harmanlanan işlek konuşma dili şiirimizin umut bağlayacağı bir şairi haber veriyor. Özgür Ballı'nın ilk kitabı İronika, Ebabil Yayınları'ndan çıktı. Büyük acıları, büyük umutları tebessümle ortaya koyan İronika, s..»»
Lütfi Bergen

Ebabil Yayıncılık

Anadolu'da Müslüman olmak tarihe çıkmış bir sentez olmaktır. Anadolu'da Müslüman olmak tarihi yapan bir ümmet olmaktır ki baskın karakteri Arabi, Farsi, Kürdi değildir. Hepsini içerir, lâkin hepsinden azadedir: Apolitik, ehli sa'y, ehli dirlik, feta, kozmopolit, fakir. Pazarda ve makamda Türkçe konuşur. Geçim ehlidir, elinin emeğini yer. Arılar gibidir; soylanmaz boylanır. Toprakta ka..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.