Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Düzlem Yayınları

Düzlem Yayınları

• Düzlem Yayınları Kitapları | • Düzlem Yayınları İletişim Bilgileri | • Düzlem Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Düzlem Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Düzlem Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Zehra İpşiroğlu

Düzlem Yayınları

Tiyatroyu yalnızca vakit geçirme aracı olarak görmüyorsanız, oyun okumayı, izlemeyi, üzerinde düşünmeyi seviyorsanız, teknolojik gelişmeyle çağ atlayacağımızı düşünen kısır görüşe karşı sanatın ve tiyatronun önemine içten inanmışsanız, o zaman "Tiyatroda Yeni Arayışlar"ı severek okuyacaksınız. Çağdaş tiyatronun çeşitli sorunlarını içeren deneme, inceleme, eleştiri ve röportaj yazılarından bir seçk..»»
Nazan Aksoy

Düzlem Yayınları

SIIR VE SIIR KURAMI USTUNE SOYLEMLER»»
Roman Jakobsan

Düzlem Yayınları

SEKIZ YAZI»»
Harry Torczyner

Düzlem Yayınları

RENE MAGRITTE GERCEK RESIM SANATI»»
Werner Heisenberg

Düzlem Yayınları

Wernwr Heisenberg, Niels Bohr, Max Planck, Albert Einstein, Carl Friedrich, Wolfgang Pauli, paul Dirac`ın birbirleriyle yaptıkları konuşmalarda gündelik bir konu olan doğa bilimleri.

Otobiyografik bir anlatı.

Fizik yoluyla felsefenin ve hemen aynı anda, felsefe yoluyla da fiziğin göznüne gelmesi. Ya da ikisi arasında sağlanan bütünlük.

Fiziğin ve felsefenin doğal çevrelerde, sürekli..»»

Mehmet Rifat

Düzlem Yayınları

İnsanı kuşatan anlamlar evreninde, bildirişim amacıyla kullanılan doğal dillerin yanı sıra davranışlar, tutkular, inanışlar, töreler, toplumsal törenler, siyasal rejimler, reklamcılık, moda, yazılı basın, sözlü basın, mimarlık düzenleri, bilim dilleri, resim, müzik, tiyatro, sinema, yazın, vb, anlamlı birimler diye tanımlayabileceğimiz göstergelerden oluşan dizgilerin bazıları.

Göstergebil..»»

Ali Akay

Düzlem Yayınları

ELESTIRI VE ELESTIRI KURAMI USTUNE SOYLEMLER»»
Mehmet Rifat

Düzlem Yayınları

Dilbilim ve Göstergebilimin Çağdaş Kuramları, XX. Yy`da öncü, yönlendirici ve çözümleyici nitelikleriyle dikkati çeken iki bilimsel etkinlik alanının "gelişme serüveni"ni akım ve okul yaratan kuramcıların temel kavram ve ilkelerine başvurarak açıklarken, dilbilim ve göstergebilimle bağlantılı çağdaş yazınbilim, anlatıbilim ve yazınsal eleştiri kuramcılarının çalışmalarını da değerlendiriyor. ..»»

Francesco Alberoni

Düzlem Yayınları

Bu kitapta adı Aşık Olma olan büyük bir hazzı yaşamaya sosyoloji açısından bakılıyor. Prof. Alberoni mutlaka karşılaştığımız ve hattâ yaşadığımız bir olguyu bilimsel düzlemde ele almakta. (Tabi ki Aşık Olma kitaptan öğrenilmeyecek. O, bizim yaşadığımız duyguları yorumluyor.) Gül Çetinor, İtalyanca aslından yaptığı çeviride konunun şiirini kaçırmamaya ve bunun yanında metnin de bütünlüğünü ..»»
Eugene İonesco

Düzlem Yayınları

"Amédée ya da Nasıl Başından Atarsın Onu oyununda olay orta halli bir karı kocanın evinde geçer; içine cinli perili öğeler soktuğum gerçekçi bir oyundur. Bu öğeler, karşıtlıkla gerçekliği bir yandan yok etmeye bir yandan belirtmeye yarıyor."»»
Umberto Eco

Düzlem Yayınları

Alımlama Göstergebilimi»»
Santa Cruz

Düzlem Yayınları

"Öderland vurulup ölmüş bir melektir, baltası da öncelikle oyunu vurup öldürür. Kimdir Kont Öderland? Frisch`le gestalt kazanan bir olasılıktır, bulunup ortaya çıkarılan bir mittir. Bir ad, ama nasıl bir ad? Yalnızca bir ad olarak bile hortlağın bütününü içerir, tüyler ürpertir, başlıbaşına bir şiirdir, belki de Kont Öderland şiiridir." Friedrich Dürrenmatt »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.