Bir iyiliği yapan değil, iyiliği gören hatırlamalıdır. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Duvar Yayınları

Duvar Yayınları

• Duvar Yayınları Kitapları | • Duvar Yayınları İletişim Bilgileri | • Duvar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Duvar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Duvar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Duvar Yayınları

Bu kitap ile hedefim nasihat vermek ya da düşüncelerimi benimsetmek değil. Zaten inandığım meslek etiğim açısından bu mümkün de değil. Raflar okuyuculara nutuk çekecek, kesin çözüm vaat edecek kitaplar ile dolu, ama bu kitabın tarzı bu değil. Hayatımız da ki sorunlar, ya hep ya hiç değildir. Kesin çözüm ya da imkansız gibi kavramlardan sözeden ve sözünü tutmayan bir kita..»»
Kolektif

Duvar Yayınları

İnsanın var olma ve yaşamını anlamlandırma savaşının alevleri tarihin hiçbir anında sönmedi. Geçmişten günümüze savaş alanları, düşmanlar ve savaş şartları değişti. Değişmeyen tek şey; ne uğruna bu savaşa girdiğimiz oldu. Tüm kontrolün bizde olmadığı bir düzenin içinde kendimizi bulduğumuz andan, son nefesimizi verene kadar sürdürdüğümüz savaştan bahsediyorum. Çoğu zaman..»»
Ali Kayadibi

Duvar Yayınları

Bugüne kadar hep konuştunuz. Çevrenizde olup bitenleri anlatma ve kendinizi ifade etme ihtiyacınız yine de tükenmedi. Çünkü insan yaşadıkça konuşma ihtiyacı asla bitmeyecektir. Mevlana, 800 yıl önce, “Dünya sözle kurulup sözle yıkılır” derken, her türlü beşeri ilişkinin dil aracılığıyla kurulduğunu ifade eder. Kimi zaman bir söz, dostluk kapılarını sonsuza dek kapatır ki..»»
Mehmet Kılıç

Duvar Yayınları

Adem ve Havva’yla başlayan yakın romantik ilişkiler, tarih boyunca farklı farklı şekillerde yaşandı. Adem’in uğruna cennetten vazgeçtiği, Kabil’in kardeşini öldürdüğü, Prens Paris’in Truva Ülkesi’ni terk ettiği aşklardan, üç günde tanışılıp beş günde biten aşklar yaşar hale geldik. Kendimize mi yoksa karşımızdakine mi güvenemediğimizden bilinmez, 18. yüzyıla kadar tek bi..»»
Ceyhun Dizdarer

Duvar Yayınları

Hepimiz kişiliklerimizi merak ederiz. Aslında hepimiz metabolizmamızı da öğrenmenin peşindeyiz. Ama bu ikisinin birlikte işlediğini, kişiliğimizin temel metabolik özelliklerimize de uygun geliştiğini ve işlediğini bilmeyiz. Bu iki konunun ayrılmaz ve önemli birlikteliğine ilk defa bu kitapla şahit olacaksınız.   Bu kitabı okuyanlar şaşırtıcı bir şekilde kişilikleri ve ..»»
Ahmet Ordu

Duvar Yayınları

Ovanın ortasında bir tepeyim ben. Bir yüzüm karlı dağlara bakar, bir yüzüm göle. Etrafım bitek toprak, etrafım çay, dere… Sayısız Depremler yaşadım. Damlar göçtü, evler yıkıldı üstüme. Ama terk etmedi insanlar beni. Her seferinde yeniden yapılar yükseldi üzerimde. Evler, kale, han, hamam, okul, cami, minare… Yangınlar yaşadım sayısız. İslere, küllere belendim, santim sa..»»
Ahmet Ordu

Duvar Yayınları

Yüzünde Gözyaşı Yüreğimde Sancı, öykülerini geçmiş yıllarda VARLIK, İMECE, TEMMUZ ve GERÇEK SANAT’ta okuduğumuz Ahmet Ordu’nun ilk öykü kitabı. On beş öyküden oluşan kitap, Orta Anadolu insanından yola çıkarak ezilmiş, horlanmış bireylerin açmazlarını, özlemlerini küçük dünyalarından evrensel boyuta taşıyan bir eser. İlk öykü olan Nisan Kışı’ndaki toplumcu gerçekçi çizg..»»
Bahri Karaduman

Duvar Yayınları

Gözünü açıp kitapları görmüştür sanki! Nerede bir kalem kıvrılır, nereden akar sözcükler, nereye döner yüzünü kâğıt, söz hangi koyakta/ kuytuda çoğalır; bilsin/ bilinsin ister. Bahri Karaduman’dır o, nice usta kalemde/ seste emeği ışıl ışıl olan... Bir ömrün çoğunu dahası varını yoğunu buna vermiş... kanat alıştırmalarından usta işi taklalara, uzak iklimlerden yakın lima..»»
Kolektif

Duvar Yayınları

Şubadap Çocuk Nota Kitabı »»
Hüsnü Uçar

Duvar Yayınları

İnsanlığın başlangıcından bu yana kadın rkk ilişkilerinin evrimi diyalektik materyalist bir görüşle ele alınmıştır. Tek eşlilik insanların gentik yapısına uygun olsaydı kanunlarla korunmasına da zaten gerek kalmazdı. Sonuç olarak aldatma veya aldatılmanın olumsuzlanması doğru olur mu? »»
Tayfun Er

Duvar Yayınları

Bu kitap; modernleşmenin öyküsünün, Türkiye`de kimin kiminle akraba olduğunun, "seçkin" ve "başarılı" kılınanların tek bir ailenin mensupları olduğunun, Türkiye`deki gizli soylu sınıfın, saklanan kast sisteminin ve onun, örtülü ilişkiler ağının komplo teorilerinin dışında, sosyal ve doğa bilimlerine kazandırılan kavramlarla anlatımıdır.

Zincirde bir simge isim ve bağları

Germirli heps..»»

Yalçın Küçük

Duvar Yayınları

TURKIYE BUYULU HAPISHANEM»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.